Motokaravan Olarak VW Grubu Araçlar Hakkında Herşey

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan warsoul Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 434
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 241,029
Ynt: Motokaravan Olarak VW Grubu Araçlar Hakkında Herşey

Tuvalet tum tekne aksesuarcilarinda var. Marintek.com
Dus ise karakoy alt gecitte var.

Etiketler

hareketli koltuk iskeleti fiatlar 65 tl 100 tl belki bir çözüm olur,

http://www.lidersomya.com/

T 5 den değişik bir iç[attachment=5]

Bathroom640x425

Bed640x427

Chrome313x480

ControlPanel313x480

Galley320x480

Aynı modelin devamı

Overcab640x417

Overcab storage640x427

Shower312x480

Sink storage480x320

Son grup
Hepinize selamlar
Erol

Table640x427

Lounge flyscreens640x428

Sink storage480x320

Kolayca sökülüp takılabilen bir ünitenin içinde ocak, ocağa bağlı küçük tüp, lavabo, kirli ve temiz su düzeneği ve hidroforu çözebilirsem panelvan ruhsatlı bir T4'le bu iş olur gibi geliyor. Lavabonun içine kapanan kapağında, tek gözli bir ocak olan kompakt bir tekne lavabosu buldum. Bu ünitenin dışında bir ünite daha yaptırıp bununla da gerekli dolapları halletmek mümkün gibi. Muayeneye girerken de bunları söker, yine panelvan olarak vizemi alırım. Bu üniteleri yolda sarsıntıdan dağılmayacak ve bir kaza anında tehlike oluşturmayacak şekilde sabitlemek gerek tabii. Artı yalıtım, açılır kapanı yatak ve döner ön koltuklar var. Ha! bir de buzdolabını çözmek gerek. Tabi onun da sökülüp takılabilir olması gerek.

Ne dersiniz mümkün müdür böyle birşey?

Sayın Afro yaptıkdan sonra tabiki mümkün zaten çokca örnekleri var forum içerisinde çokca yayınlandı fotoğrafları fikir almak açısından bakabilirsiniz

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=14011.0

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=14011.80

Çok teşekürler Yaybek. Aşağıdaki bağlantıda görülen üniteler tam da benim düşündüğüm gibi.

selam,
sitede bir kere görmüştüm ama bugün bir türlü bulamadım, t4 veya t5 panelvan iç ölçüleri uzun şasede nekadar, mutfak, 140x200 yatak olabilen çek yat, 60x1.90 3 kişi için yatak, (açılan tavanda) sığabilirse wc-duş ve kalan alanlara dolap ve normal panelvanı yükselir (açılıp-kapanan) tavan yapmak için türkiyede ne maliyet gerekir. az sayıda olan yüksek tavanlar gibi olan tavanı yaptırmak türkiyede mümkün mü...

(acemiliğime verin, camper faydalı bilgileri altına yazılmaması gerekiyorsa, başka bir forum başlığına alabilirim...)

mali

Mehmet Ali bey,

Yanlış yerde yazmanızın zararı yalnız o konuya cevap yazan üyere bilgi gitmesidir. Mesela sorunuz hakkında sadece 4 kişiye bilgi gitti.(yasiko, bayar28, bartek, necdet41) Tüm konulara bakmayan üyeler bunu görmeyince aradığınız cevabı yazamazlar. Konu belirttiğiniz gibi daha önce yayınlanmış ve siz onu bulamiyorsanız, genellikle herkesin baktığı serbest muhabbet bölümüne yazmanızı öneririm.

Lütfen ikaz olarak almayınız, sadece bilgilendirmek istedim. :smiley:

İyi bayramlar

Ahmet

Sorum T3 dizel kullanan arkadaşlara (özellikle Volkan Bey'e (Orion)) T3 kullanan arkadaşlar bu forumda bir kaç yerde okuduğum kadarıyla bu aracı öve öve bitiremiyorlar. Sonuçta bana da tip olarak sempatik geliyor ama sanırım bundan başka artıları da vardır. Hiç T3 kullanmamış, hatta T3 e binmemiş biri olarak bunu merak ediyorum. Bu konuda bizleri aydınlatırmısınız?

Buna ilave diğer sorularda akabinde geliyor.
-kullanımı rahatmı?
-konforlumu?
-gürültülü olması sorun yaratmıyormu?
-yaşalarının 20-30 sene civarında olması sorun yaratmıyormu?
-yolda sık sık bırakıp zor analar yaşatıyormu?
-bakımı tamiri ağırmı?
-paraçaları bulunuyormu? pahalımı?
-Dıştan bakıldığında yeni minibüslere göre ebatları dar ve küçük duruyor. İç hacmi karavan kullanımı olarak yeterlimi?
-vs vs

Şimdiden teşekkürler.

selam,
t3 ler araç olarak kendi kullandığım araçtan yola çıkarak;
görüş açısı çok iyi, kullanım kolay, yolda rüzgarı yandan aldığında hissettirir, motor arkada ses fazla değildir, 1.6 audi dizel motoru olan tipini kullandım ve her 100.000 km de motor ister yanı iyi kullanan çok yapar filan palavra, çünkü motor bu arabaya ufak ve kapak çatlaması oluyor, ya da sekmanlar 80.000 de yağ kaçırmaya başlıyor 100-120 binde de motor istiyor, su soğutma ve radyatör önde, motor arkada su devridaim pompası ile arkadan öne dolaşırken şehir içinde hiç problem yok ama uzun yol ve yokuş yukarı devamlı devirde kullanınca hararet problemi başlıyor, yokuşlarda kalkarken ıslak zemindle patinaj kaçınılmaz ve problem, parça problemi var genel parçalarda değil de mesela aksesuar veya bazı parçaları bulmak zor, motorda çoğu parça audi veya vw grubun diğer motorlarıyla uyar, mesela arka plakanın altından yağ çubuğuna ulaşırsınız ve yağ çubuğu çalınan bir parçadır. bulamazsınız. bir şekilde kilitle plakanın alt kapağını kapatmak gerek, 100-115 km en son kmdir daha fazla 1.6 ve 4 vitesler gidemiyor.

bu anlattıklarım yıldırmasın hala benim de beğendiğim bir kasadır, çok keyifli günlerim oldu, şehir içinde arabadan daha kullanışlı diyebilirim, park kolay, direksiyon devri gayet iyi.

benim tercihim syncro 5 vites ve 2 lt benzinli ama çok az var ve herhalde parça dahada sorunludur. ama 5 vites ve 1.6 üzeri bir motor hayatı dahada kolaylaştırır.

cevaplayabildiğim kadar t3 bu...
saygılar, sevgiler...

mali

Teşekkürler Sayın Mali.

Benim merak ettiğim diğer bir husus, 2. el ilanlarında gördüğüm T3 fiyatına en az 10-15 yaş genç daha donanımlı Hyundai H100 alınabiliyor. Yani bu göz önüne alındığında yine de T3 tercih edilirmi yoksa daha yeni bir araç tercihmi edilir. Yada şöyle diyebilirmiyiz; " 1988 model bir Volkswagen 1998 model bir Hyundai den daha iyidir". Kişiye göre değişken bir karar olabilir. Kimisi de şöyle diyebilir; "ne olursa olsun yeni bir araç" . Sizler ne dersiniz?

selam,

t3 tahmini 1980 li modeller, bana göre kesin olarak hyundai den daha dengeli ve sağlam bir araç, hyundai alırken ve bakım olaraK ucuz diye tutuluyor, benim ortak olduğum bir firmada kullanıyoruz ama t3 gibi yere sağlam basan bir araç değil, kıç atan ve hızda durdurması daha zor ve teneke bir araç ben t3 tercih ederim. t3 7-12 arası değeri olan bir araç, yeni kasa olsun daha iyi gitsin derseniz t4 ler var, onlarda 10-12 den başlıyor, t5 ler de 20 li rakamlarda, vw dışında fiat, pejo, mercedes de var mercedes pahalı, amareno ve fiatlar da 13-15 civarı temiz arabalar var. yani 10 binin altında t3 konuşulur ama zaten 10 bini geçince bir sürü alternatif var ama ben en son hyundai derim...
mali

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR