MOTOKARAVAN RUHSAT İŞLEMLERİ VE AŞAMALARI

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan d.ata Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,260

d.ata

Ana Kamp
Motokaravan ruhsatı nasıl alınır? Ruhsat işlemlerinde nelere dikkat edilmelidir? Ruhsat işlemlerinin aşamaları nelerdir? Karavan yapımında yapılması gereken ve yapılmaması gerekenler nelerdir? Kendi karavanını yapanlar,yapmak isteyenler,yapmayı düşünenler Bütün bu soruların cevaplarını bulabileceğiniz bir video hazırladım...İlgilenen arkadaşlar için
Video: https://www.youtube.com/watch?v=uQ6q3SXSDdM

Etiketler
Motokaravan ruhsatı nasıl alınır? Ruhsat işlemlerinde nelere dikkat edilmelidir? Ruhsat işlemlerinin aşamaları nelerdir? Karavan yapımında yapılması gereken ve yapılmaması gerekenler nelerdir? Kendi karavanını yapanlar,yapmak isteyenler,yapmayı düşünenler Bütün bu soruların cevaplarını bulabileceğiniz bir video hazırladım...İlgilenen arkadaşlar için
Değerli bir paylaşım olmuş zaman ayırdığınız için teşekkürler.

verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Bir sorum olacak motokaravanlar otomobil sınıfı ile köprülerden ve otoyollardan 1nci sınıf olarak mı? yoksa 2 nci sınıf olarak mı geçmektedir. Bir Karavancı Abimiz kendisi 1 nci sınıf HGS almış fakat köprü ve otoyollardan geçtikten sonra plakasına 2 nci sınıf araç ücreti uygulanıp fazladan para ödemesi istenmiş. Bu olayda otomobil dingil mesafesi ile motokaravanların dingil mesafesi farklı olduğu için diye bir tezde bulundu. Sizin görüşünüz nedir. Öğrenebilirmiyim. Teşekkür ederim.

verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Bir sorum olacak motokaravanlar otomobil sınıfı ile köprülerden ve otoyollardan 1nci sınıf olarak mı? yoksa 2 nci sınıf olarak mı geçmektedir. Bir Karavancı Abimiz kendisi 1 nci sınıf HGS almış fakat köprü ve otoyollardan geçtikten sonra plakasına 2 nci sınıf araç ücreti uygulanıp fazladan para ödemesi istenmiş. Bu olayda otomobil dingil mesafesi ile motokaravanların dingil mesafesi farklı olduğu için diye bir tezde bulundu. Sizin görüşünüz nedir. Öğrenebilirmiyim. Teşekkür ederim.
Bu konuda bilgim olmadığı için cevap yazmadım tecrübe sahibi karavancı dostlardan cevap bekledim ama henüz gelmedi. bu konuda bizleri aydınlatacaklarından eminim

Doğru bilgi. Karayolları aks aralığına göre ücretlendirme yapıyor. Motokaravanların aks aralığı 2. sınıf.

Daha önce Ford Ranger çift kabin kamyonetimde ayni sorunu yaşadık. Aks aralığı itibarıyla 1.sınıf olması gerekirken, geçiş sırasında (belki beklenenden hızlı geçmiş olabilirim) 2. sınıf gibi ölçülmüş. Buna itiraz ettim. Kamyonetlerin 2. sınıf olduğu iddiasıyla bir cevap geldi. O sırada Ankara'da olduğum için doğrudan Karayollarına gidip aracımı bizzat ölçmelerini istedim. Benim ısrarım üzerine yanlış tahakkuku düzelttiler. (Ölçmeye cesaret edemediklerini ayrıca belirteyim. :p )

Doğru bilgi. Karayolları aks aralığına göre ücretlendirme yapıyor. Motokaravanların aks aralığı 2. sınıf.

Daha önce Ford Ranger çift kabin kamyonetimde ayni sorunu yaşadık. Aks aralığı itibarıyla 1.sınıf olması gerekirken, geçiş sırasında (belki beklenenden hızlı geçmiş olabilirim) 2. sınıf gibi ölçülmüş. Buna itiraz ettim. Kamyonetlerin 2. sınıf olduğu iddiasıyla bir cevap geldi. O sırada Ankara'da olduğum için doğrudan Karayollarına gidip aracımı bizzat ölçmelerini istedim. Benim ısrarım üzerine yanlış tahakkuku düzelttiler. (Ölçmeye cesaret edemediklerini ayrıca belirteyim. :p )
Çok teşekkür ederim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri