Motokaravanda Devamlı Yaşamak

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mehmet ali gezen Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,606

mehmet ali gezen

Yeni Üye
merhaba yeniyim kafamı kurçalayan bazı sorularım var ve çevap alabileçeğim en uygun yer olduğunu düşündüğüm burası...........neyse önçe kendimi tanıtiim 4 sene önçe boşanmış arabasını satıp motor almış çadırını kapıp orda burda kalan biriyim emekliliğime de az kaldı herkez ev almam gerektiğini söylüyor ben motokaravan düşünüyorum türkiyede bu mümkün mü zorlukları ne ek maliyetleri ne nelere dikkat etmem gerek bilgi verirseniz memnun olurum

Etiketler
öncelikle yanlış yerde konu açmışsınız ondan cvp gelmemiş sanırım motokaravan bölümünde açmanızı tavsiye ederim . hayat bu neler getireceği belli olmuyor motor güzel bir araç ama motokaravan arkasına yükleyip devam etmek için daha güzel eğer hiçbir yere bağınız yoksa gezmeyide seviyorsanız kesinlikle karavan alın çünkü her yer eviniz oluyor. ev aile yoksa boş duvar ama karavan yaşamak hem çok doğal yaşam hemde kontağı çevirince gönlünce sürüp gideceğin evin beni size tavsiyem karavan :smiley:

Merhabalar,
Şimdi devamlı yasamaktan bahsediyorsunuz ama bunun ikamegahı var bir devlet dairesinde adres verirlen sıkıntı çıkarması muhtemel. Hadi bunları geçtik elinizdeki bütçe en önemli şey devamlı kalacağınızdan dolayı küçük camper tarzı bir araç kattiyen olmaz.
Size en uygun çözüm şu;
Iveco otoyol alıp karavan dönüşümü bu sayede tuvalet banyo sorununuz çözülmüş olur ve yaşam alanınız geniş olur (Tepeyede 3-4 tane güneş paneli mis mis :smiley: ) yok ben uğraşamam derseniz bu işlemleri 15.000 ila 30.000 lira arası yapan şirketler mevcut (Lüksüne göre tabii :smiley: ) ama alacağınız aracın arkası çift teker b sınıfı ehliyet yetersiz ve istanbulda oturuyorsanız 1. köprüden geçemiyorsunuz ve belirli hız limitler mevcut (Araba değil tabi bu 180-190 falan hızlarda yandan bi rüzgar yerseniz ALLAH korusun) ruhsat işleri var elbet ama dediğim gibi bir şirkete yaptırırsanız (Şirketten şirkete değişir) onlar halledebiliyor.

XT615 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.