Motokaravanda Eberspacher Isıs Sistemi Arızası.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan özalp Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,760

özalp

Ana Kamp
Motokaravanımda Eberspacher ısı sistemi kurulmuş.
Motokaravan kullanımında acemi olduğum için cihazın çalışmasındaki bir hatayı bir türlü anlayamadık ve ne yaptıysak düzeltemedik.
Sonra distribütör firmayı buldum ve ondan TIR kamyonlarının elektrik işlerini yapan bir ustanın tel.no.aldım ve arayıp adres alarak gittim.
Cihazı ilk açıtığımda göstergesinde yan yana 3 - (tire ) işareti çıkıyor. İstenen ısı ayarı olarak 23 ü ayarladık ve cihaz çalışmağa başladı. Karakteristik adeti üzere önce 2-3 dk soğuk hava üflüyor sonra ayarlanan ısıyı üflüyor. Yarım saat kadar böylece kullandık , kabin içi çok sıcak olunca ısıyı 14 e getirdim 10 dk bekledim ki ısıyı düşürsün fakat hep aynı ilk ayarladığım sıcaklığı üflemeğe devam etti.
Cihazı kapadım. 10 dk sonra yine açtım , belki hatayı düzeltir diye ama yine aynı şekilde çalışınca kapamak zorunda kaldık.
Ertesi günü aldığım adrese gittim. Göstergeden cihazı açtı. 3 adet tire işaretini gördü ama ne anlam ifade ettiğini anlamadı. Sistemi açıp kapadı ve hiç ısı düşürmesi yapmadığını o da gördü. Göstergeyi yuvasından söktü, arkasındaki iki kablonun aslında birbirine bağlanması gerekirmiş ama bağlı olmadığını görünce o kabloları bitiştirdi. Göstergeyi yuvasına taktı. Yeniden ilk kez açınca o 3 tire işareti kayboldu ve cihaz kabin içindeki ısıyı tanımaya başladı. Sevindik tabi. Sonra yaptığımız ısı değişikliklerine cevap alınca sistemin normale döndüğünü gördük.
Parayı bastırdım ama gözüm arkada kalmadığı için helal ettim.

Bu olaydan şu sonuca da gelmek isterim.
Motokaravan dönüşümü yapan firmalar monte ettikleri bazı cihazları ya babadan görme ya da uzun / kısa seneler boyu edindikleri deneyimle sırf yetkili servise para vermemek üzere kendileri yapmaya kalkınca olan müşteriye oluyor.
Halbuki bu ürünü zaten para verip sıfır olarak alıyorsun, servisine de monte ettir. Çalıştır. Onayla ve öyle teslim etse hem kendi itibarı artacak hem de müşterisi ile sorun yaşamayacak.
Tamahkarlık bu işlerde zarar veriyor ya da vermeğe müsait.

Etiketler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.