MOTOKARAVANIMIZ ? Ahmet Özdemir-Denizli

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan edessastelio Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 173
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 36,657

edessastelio

Kamp II
Yer
Antalya
Web
www.facebook.com
Merhaba arkadaşlar;
Aslında 2007 yılından beri bir karavan mağduruyum.
Gezenbilire üyeliğim epey eski olmasına rağmen sadece okuyucu idim.
Birgün bugüne kadar karavanımdan dolayı olumsuz yaşadıklarım başkalarına uyarı olsun düşüncesi ile tanışma bölümüne önceden yazdığım hikayemi bu topiğe kopyala/yapıştır olarak tüm üyelerin görmesini düşündüm.
Bundan sonraki aşamalarıda ayrıca yazmaya devam edeceğim.
İnşaallah hukiki sürece girmeden işimiz sonuçlanacağa benziyor, "Hikmet ve Ertuğrul beylerin çabaları sayesinde. Muhataplarımın ünvanlarını şimdilik açıklamayacağım, son sözleşme taahhütleri sebebiyle.
Selam ve Saygılar

edessastelio' Alıntı:
Merhaba; Sitenin değerli kurucuları ve üyeleri...20 günden beri sitede bulunan her konuyu izlemeye çalışıyorum.
Bu satırları yazmak için çok geç kaldım biliyorum.
Denizli'deyim. Eşime sürpriz yapmak için çok incelemeden bir günde karar vererek 2007 sonunda (Ankara/Siteler'den) aldığım motokaravan mağduruyum.
Daha ikinci gün yağan yağmurda, yaşam alanı mahvoldu.Aldığım kişiye telefon açarak bildirdiğimde ise üzerine çocuklar çıkmıştır cevabını aldım. Birkaçgün sonra piknik için biryere gittiğimizde ise Lavabo giderinin sadece araç altına sallanmış bir boru olduğunu gördüm. Bunlar sadece birkaçı.
Artık geri dönüş olmadığından, Denizli civarında bir sürü resim ile sitesinde kendini karavancı olarak tanıtan bir kişiden ikinci kazığı yemiş oldum.Bu kişinin kontu garanti aracın bir daha su almayacak sözüne inanarak aracımı ona bıraktım. Sözde tavan bölümünü söküp yeni malzeme ile kaplıyacaktı.Tam kıkbeş gün sonra işin bittiğini haber verdi, gidip aldım. Sadece birgün sonra yağan yağmur yine yaşam alanını mahvetti. Usta zannettiğim bu kişiyede telefonla ulastığımda aldığım cevap: sanayiye götürde silikon sıktırıver kesilir oldu...
Denizli'de kendi motokaravanını yapan bir mühendis arkadaşımın sözü ile kendi karavanının yapım aşamasında kullandığı bir karasör atelyesinde yeniden yaptırmayı düşündük. Karöser atelyesinin sahibi işlerinin çok olduğunu belirterek bir karavancı tanıdığım var bu işi o yapar dedi ve usta ile beraber karavancı geçinen birinin yanına gittik.
Gittiğimde bu kişinin bir çekme karavanı tamir ettiğini görünce onu usta zannedip sorunların pazarlığını yaparak 1/2 karavan parası daha harcadım. 2 ay sürdü... Aracımda artık sorun yaşamıyacağımı düşündüğümden sırasıyla Vebosta, otomatik uydu temiz ve pissu depoları gibi aracın tüm noksanlarını yaptırdım. İlk gittiğim gezide yine hüsrana uğradım, sorunların hiç biri çözülememiş. Üstelik Yunanistan'dayım, havalarda şansımızdan birkaç defa yagmurluydu yine heryerimizi su bastı.Geri dönmek çözüm değildi, mecburen aksiliklere katlanarak o vaziyette birkaç ülkeye daha geçerek 60 gün sonunda ülkemize döndük.
Hatta vc deposunun sızdırması yüzünden Karadağ'a geçerken gümrükte etrafa yayılan pis koku bizi son derce rahatsız etti, acele ettikçe işimiz uzun sürdü. Görevliler kimbilir içlerinden neler neler geçirdi... Karadağ'a girer girmez bulduğumuz bir çeşme önünde aracımızı yıkamak istedik, fakat kuru yerler ıslatılınca koku çoğalıyordu, elimizden birşey gelmedi. İlk müsait yerde depoyu boşaltıpWC yi kullanmadan idare edecektik, başka çaremiz yoktu. Bu şekilde ne hayaller ile başladığımız 9500 km.lik gezimizi mutsuz bir şekilde bitirmek zorunda kaldık.
Bu güne kadar karavanımın içi dışı kaç defa sökülüp yeni malzeme ile değiştirildiğini hatırlayamayacak duruma geldim, zaten harcadıklarımı hesap edersem bunalıma gireceğim. Olmadı ve olmayacak...
5 yıldır beri karavanımı her görüşte, nasıl beddua ettiğimi tahmin edersiniz artık.Hatta direksiyondayken sürekli birşeyler söylediğim için eşimde bu durumdan çok rahatsız oluyordu.
2007 de 24 aylık emekli maaşımı bağlıyarak aldığım bu karavan yukarıda sözünü ettiğim uğraşlar ile ufak tefeğini saymıyorum, satın aldığım bedelin 2.5 katına maloldu şu ana kadar.
ucuz pahalı demeden satmayı düşündüğümde ise yeni alan kişinin her an bana beddua edeceği kesin.Nasıl başka birinin hayallerine kavuşacağını zannederken hüsrana uğramasına sebep olabilirim? Bu benim hak adalet ve inancıma aykırı...
Çünki eşimle ben bir karavanımız olsa diye 20 yıl hayaliyle geçirdik, sonu hüsran oldu...
Keşke 5 yıl önce Gezenbilir.com dan haberdar olup bu hatalı alışverişi yapmasaydım diyorum kendikendime.Ama çok geç artık, geri dönüş yok.
25 gün kadar önce halen aracımı adam edebileceğimi düşünerek internette gördüğüm adreslerin birkaçına gittim. İlk gittiğim belki iyi bir usta fakat bir mobilya atelyesi ve yapılan iş olarak görüntüde birşey yok, sadece bilgisayarda resimler var.İkinci ve üçüncü gittiğim yerlerde aynı...Yeni bir hüsran yaşayacağımdan korkarak ayrıldım.
Daha sonra biryerden gecerken bir holding bahçesinde gördüğüm karavanları yakından görüp bilgi almak için uğradık.
Bizimle ilgilenen kişilerin birinin makina mühendisi diğerininde iç mimar olması yetki belgesine sahip bir kuruluş olması ve yapmış oldukları işleri yapılmış haliyle görmek bizi yine umutlandırdı...
Motokaravanımızın sökülerek sıfırdan iç dış olarak planlı projeli olarak yeniden yapılması için görüştük.Fakat çıkan hesap bizim için çok çok uçuktu. Bunun altından kalkamayacağımız düşüncesi ile müsade isterken, Şirketin Genel müdürü tesadüfen salona inmişti ve bize hoşgeldiniz sonrası konuyu sordu görevlilere...Daha sonra bize her konuda yardımcı olacağını bu işten şirketinin para kazanmıyacağını asıl kazançlarının aracın üzerinde şirketlerinin Logosunu başkalarının görüp bilgileneceğini ve
Karavanınızı teslim almaya geldiğinizde tanıyamayacaksınız demesi üzerine yeniden aracımızı sıfır fiber kasa ve sıfır yaşam alanı için bıraktık otobüsle evimize döndük.
20 gün sonra firmadan söylediklerine göre, Araç şasisine kadar kesim işleri bitmiş birkaç güne kadar projelendirip onayımıza gönderecekler...
Yeniden emekli maaşımı 24 aylık krediye bağladım, 24 ay boyunca dişimizi sıkacağız artık...
İnşaallah bu sefer karavanımdan dolayı sorun yaşamayacağımı ümit ediyorum...
Selam ve saygılar hepinize HOŞÇAKALIN.
Ahmet
ÖNEMLİ NOT:
Hikayede gecen mobilya ustası; Bülent bey (DOLLY KARAVAN) İyi bir ustadır, Karavanımızın alkoven olması sebebi ile kendisi ile iş konusunda anlaşamamıştık...Şüphe Yokki: Kendini kanıtlamış bir karavan mobilya ustasıdır.

DEVAM EDECEK...

Etiketler
Ynt: MOTOKARAVANIMIZ ? Ahmet Özdemir-Denizli

merhaba
Ben karavansız bir karavan severim. Denizli de mi yaşıyorsunuz. Hoşgeldiniz........

yeşilbek' Alıntı:
merhaba
Ben karavansız bir karavan severim. Denizli de mi yaşıyorsunuz. Hoşgeldiniz........
Merhaba;Diş hekimi hanımefendi.Zaten gezenbilir'de gıyabi olarak sizinle tanışmıştık. (Adınızı bilmediğimden böyle hitap ediyorum.Kusuruma bakmayın)
Karavan hikayem burada devam edecek... Saygılar

Merhaba Ahmet Bey
Benim adım Banu adımı belirtmeyi unutmuşum önceden üzgünüm :(
Başınızdan geçenler gerçekten çok çok üzücü adeta kabus gibi ne kadar sıkılıp üzüldüğünüzü tahmin edebiliyorum. Benim okurken kalbim sıkıştı.......
Umarım bu sefer işler iyi gider de gönlünüzdeki gibi bir karavana kavuşursunuz. Bizi de gelişmelerden haberdar ederseniz seviniriz. Bir ara fırsatınız olursa tanışmak isteriz. Bu kadar sıkıntıya rağmen pes etmediğinize göre gerçekten keyif aldınız demektir. En kısa sürede ailecek tanışabilmek dileğiyle (eşim yavaş yavaş fikre ısınıyor yaşasınnnnnnnn)

yeşilbek' Alıntı:
Merhaba Ahmet Bey
Benim adım Banu adımı belirtmeyi unutmuşum önceden üzgünüm :(
Başınızdan geçenler gerçekten çok çok üzücü adeta kabus gibi ne kadar sıkılıp üzüldüğünüzü tahmin edebiliyorum. Benim okurken kalbim sıkıştı.......
Umarım bu sefer işler iyi gider de gönlünüzdeki gibi bir karavana kavuşursunuz. Bizi de gelişmelerden haberdar ederseniz seviniriz.Bir ara fırsatınız olursa tanışmak isteriz. Bu kadar sıkıntıya rağmen pes etmediğinize göre gerçekten keyif aldınız demektir. En kısa sürede ailecek tanışabilmek dileğiyle (eşim yavaş yavaş fikre ısınıyor yaşasınnnnnnnn)
Merhaba, Banu hanım;
Benim amacımda zaten karavan hayali olanların benim yaşadığım kötü durumlara düşmemesi içindir.
Acele işe şeytan karışıyor.
Tanışmayı bizde arzu ederiz. Zaten eşimede sizden bahsetmiştim, araya ramazan ayının girmesi ile ertelemek icap etti.Hoş oruçda tutamıyoruz ya...Yinede haberleşelim.
Telefon numaramızı mesaj olarak göndericem. Eşim sizi aramak konusunda çekinebilir, siz ararsanız çok cana yakın karşılar, kendinizi tanıtmanız yeterli. Hoşçakalın.

Selam.Ahmet bey çok geçmiş olsun.Bu tür insanlar nasıl başkalarının emeğini sıkılmadan eve ekmek olarak, alın teri olarak götürme rahatlığı yaşıyabiliyor hayret ediyorum.Ama sizde keşke hakkınızı arasaydınız, iş yapılmadan alınan paraya karşın!Bu tür insanlara sömürücülere prim vermemek, yanlarına bırakmamak lazım.

Acaba karavan kiralayan bir şirket yada şahıslar varmıdır?Bayram sonrası ailemle ege yada akdeniz turu yapmak istiyorum.Küçük kızım daha 14 aylık.Çadır kampından ziyade karavan olsa daha rahat ederiz.Sürekli yer değiştireceğimiz için malum otel vs de de kalamayız.

outlaw06' Alıntı:
Selam.Ahmet bey çok geçmiş olsun.Bu tür insanlar nasıl başkalarının emeğini sıkılmadan eve ekmek olarak, alın teri olarak götürme rahatlığı yaşıyabiliyor hayret ediyorum.Ama sizde keşke hakkınızı arasaydınız, iş yapılmadan alınan paraya karşın!Bu tür insanlara sömürücülere prim vermemek, yanlarına bırakmamak lazım.
Merhaba; Savaş bey,Yorumunuza teşekkürler.
Bu sıkıntılarımın tümü Ankara'da yaşandı, ama diyeceksinizki Ankara'daki tüm ticaret erbabı aynımı? Cevabım tabiki HAYIR DEĞİL olacaktır. Herhalde benim şansımdan olsa gerek, en önemli yanlışımız 2007 senesinde araştırıp sormadan birkaç saat içinde karar verip acele ederek, Ankara'da bir imalatçıdan motokaravan diye bir TAVUK KÜMESi almış olmamız.
Son iş yaptırmakta olduğum şirket ilede 4 aydan beri birçok sorunlar yaşamamıza rağmen, yeniden bir sözleşme düzenledikleri için, hazırlamış olduğum dosyanın hukiki sürecini bekletmeye karar verdim. İnşaallah beni yanıltmazlar, bende olumsuzlukları affetmeyi görevim sayarım.Bir süre beklemem gerekiyor.

outlaw06' Alıntı:
Acaba karavan kiralayan bir şirket yada şahıslar varmıdır?Bayram sonrası ailemle ege yada akdeniz turu yapmak istiyorum.Küçük kızım daha 14 aylık.Çadır kampından ziyade karavan olsa daha rahat ederiz.Sürekli yer değiştireceğimiz için malum otel vs de de kalamayız.

Hakkında olumsuzluk bilgisi duymadığım,Karavan kiralayan şirketler:
http://www.saly.com.tr/saly/iletisim.asp *****
http://www.pinokaravan.com/?Lang=TR&SyfNmb=1 *****
http://www.guzelkaravan.com/http://
www.casavan.com/index_tr.asp
http://www.nazkaravan.com/index.php

Mutlaka sorunsuz başka firmalarda vardır,bilmiyorum.

Bunların dışında, kesinlikle önermeyeceğim şirket yokmu? mutlaka var.
Burada Açıklamak 45 yıllık esnaflık anlayışıma uymadığı için bildiğim sorunlu olanınıda yazmadım.
Ancak; şunuda tavsiye edermisiniz şeklinde bana bir sorunuz olursa, yanıtlarım.
iyi geziler,iyi tatiller

Tekrar Merhaba;
Arkadaşlar, Firma ile görüştük, dün.
Evet biz çok mağdur olduk ama, bizim haklılığımızı dile getirerek telafi edeceğiz düşüncesinde olduklarından dolayı yeni bir sözleşme ve teslim süreci tanzim edildiği için şimdilik bu firma ile bugüne kadar yaşadığımız olumsuzlukları burada paylaşmayı düşünmüyorum. Karavanımızın yapılan kısımlarını gördük, sadece ilerleme çok çok yavaş 120 günü geçti... İnşaallah bize belirttikleri gibi ellerinde olmayan sebeplerdendir. Buna inanmayı çok isterdim. Beni buna inandırmak için yeni düzenlenen teslim tarihine kadar titiz bir işçilik ile bizi birdaha üzmemeleri gerekiyor.
Selam ve Saygılar

Merhaba; Gezenbilir dostları,
Karavancı ve gezenbilir dostluğunun tarif edilemez bir mutluluk olduğunu belirtmek istiyorum.
Ankara'da bulunduğumuz 24/07/2012 günü (Raptor) Hikmet Özkan ve Ertuğrul Ayasun beylerin bize zaman ayırarak,
karavanımız ile ilgili özel işlerimize yardımcı olmak için sanki kendi problemleriymiş gibi gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı
büyük bir muttluluk içerisindeyiz.
Bu beyefendiler yaşadığımız ve yaşayacağımız problemlerin sorunsuz duruma getirilebilmesi için çaba göstermişlerdir.
Hikmet ve Ertuğrul beylere; Kendim, Eşim ve oğlum adına çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun.
İşte Gezenbilir dostluğu aynı zamanda karavancı dostluğu bu.

tüm arkadaşlara sorunsuz mutlu günler dilerim.
Ahmet Özdemir

Ahmet Bey, size özel bir başlığın olması ve yaşadıklarınızı burada paylaşmanız, çok daha işlevsel olmuş... :smiley:

Cavid Sezen

Geçmiş olsun Ahmet Bey,
keşke daha önce sizden haberimiz olsaydı. Denizli'de karavan imaltcısı ve tamircisi olduğunu hiç duymamıştım. demekki yokmuş. karavanınızı ne zaman görücüye çıkarıyorsunuz? en yakın zamanda tanışmak dileğiyle.

gezmen' Alıntı:
Ahmet, size özel bir başlığın olması ve yaşadıklarınızı burada paylaşmanız, çok daha işlevsel olmuş... :smiley:

Cavid Sezen
Çok teşekkür ederim, Cavit hocam;
Hiçbir kimseyi yalnız bırakmıyor, sözlerinizle destek veriyorsunuz,Sağolun.
Günün birinde ekran dışında,yakından merhaba diyebilmek kısmet olur İnşaallah.
Saygılar sunarım.

gezmen' Alıntı:
Ahmet, size özel bir başlığın olması ve yaşadıklarınızı burada paylaşmanız, çok daha işlevsel olmuş... :smiley:

Cavid Sezen

Özür dilerim, "Ahmet", "Ahmet Bey" olarak düzeltilmiştir.

edessastelio' Alıntı:
Çok teşekkür ederim, Cavit hocam;
Hiçbir kimseyi yalnız bırakmıyor, sözlerinizle destek veriyorsunuz,Sağolun.
Günün birinde ekran dışında,yakından merhaba diyebilmek kısmet olur İnşaallah.
Saygılar sunarım.

Saygı bizden; umarım birgün... :smiley:

Selamlar.
Cavid Sezen

"Karavan Denizli Grubu" oluştu diyebiliriz!... :smiley:

Cavid Sezen

Ergun' Alıntı:
Geçmiş olsun Ahmet Bey,
keşke daha önce sizden haberimiz olsaydı. Denizli'de karavan imaltcısı ve tamircisi olduğunu hiç duymamıştım. demekki yokmuş. karavanınızı ne zaman görücüye çıkarıyorsunuz? en yakın zamanda tanışmak dileğiyle.
Teşekkürler, Ergun bey;
Denizli'de karavan imalatçısı olduğunu zannedenler malesef var. Bunların sanatkarlıkla alakası olmadığını anlıyana kadar epey bir miktar boşa harcadım.
Bu şahışlar Karavan imalatçılığını karöser imalatçılığı ile aynı onu yapan bunuda yapar zannediyorlar. Halbuki çok farklı...
Piyasada örnekleri çok: 3.5 ton istiap haddi olan aracın kantarda 4 ton gelmesi deneme yanılma yöntemiyle iş yapan imalatçıların eseridir.
Kendi karavanını kendi yapan kişiler dahi, imalatçı geçinen bazılarından çok çok daha başarılı eserler elde ediyor.Sitemizde Mehmet bey gibi Yusuf bey gibi daha niceleri.Şu an hatırlayamadığım arkadaşlardan özür.
İmalatçı seçerken mutlaka ön araştırma yapılmalı ve avans verilmemeli. Zaten avans olarak aracı bırakıyorsunuz...
Keşke kendi yazdıklarımı böyle geç olmadan kendim uygulayabilseydim.Kendiniz ne kadar iyi niyetli olursanız olun, karşınızdaki aynı iyi niyeti size göstermeyebiliyor. Mağduriyette bu sebeple yaşanıyor.
Selamlar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR