motorola gm380 iki parça için teknik bilgi yardım ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan merolzö Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,563

merolzö

Kamp II
merhaba herkese konu tam olarak doğru yerdemi bilemiyorum ama problemim şu resimlerini paylaştıgım telsizi defender im da kullanmayı düşünüyorum sizce bu cihaz uygunmudur daha doğrusu bu nasıl bir cihazdır nette aradım ama örneğini bulamadım gm380 yazıyor bakıyorum oradajki telsizler tek parça bu iki parça ve ekrandakı tuslarıda farklı bu nasıl bır telsızdır offroad için uygunmudur bilgilerinizi paylasırsanız cok memnun olurum iki parça olmasının sebebinide nedir merak ediyorum nasıl ne marka anten kullanmalıyım antenı yok şimdiden herkese cok tesekkurle,

X 001

X 002

Etiketler
Ynt: motorola gm380 iki parça için teknik bilgi yardım ?

Selamlar üstad o cihazlar VHF ya da UHF bandında çalışır.Halk bandı diye tabir edilen 27 Mhz'de çalışmazlar.Siz kimlerle görüşmek için cihaz arıyorsunuz?Resimlerini paylaştığınız cihazlar için Amatör Radyocu olmanız sınavlara girip belge almanız gereklidir bilginize...

cihazın arkasında vhf yazıyor ben bırılerı ıle konusmak ıcın dusunmuyorum amacım allah korusun dagda bayırda kalırsak yardım ıstemek ıcın kullanacagız bunun sınavları zormudur nedır amacı vhf nın ısımızı gormezmı belgesız araca taksak cezasımı var

Sondan başlarsak:

Evet cezası var,yüksek watta çıkış yapabilirseniz işinizi görebilir,hayır sınavlar var ve zor değil çalışırsanız kazanırsınız.Sınavın amacı için radyo amatörleri ile ilgili www.radyoamatorleri.com sitesini ziyaret edebilirseniz bir çok sorunuzun cevabını bulabilirsiniz.
Ama o cihazlar şu an için hiç bir işinize yaramaz.Size hemen önerebileceğim halk bandı diye tabir edilen cihazlardan almanızdır.Kısaca CB (citizen band)denen bu cihazlar ilk etapta işinizi görür.Zaten siz CB konusunda tecrübelendikçe kendiniz isteyeceksiniz sınavlara girmeyi...En azından benim öyle olmuştu.

Kardeş bunu cb olarak kullanamazsını bu cihazlar profesyonel cihazlardır ve kanal frekans bilgileri bilgisayar aracılığı ile yetkili kişiler tarafından yapılmalıdır.Ayrıca bu cihazları taşımak ve kullanmak amatör telsizcilik belgesi sahipleri tarafından yada btk tarafından ruhsat verilmiş kişi yada kurumlarca mümkündür.Ayrıca bu cihazın fiyatı ne kadardır nereden temin ettiniz bir tanede ben almak isterdim.tb6do dursun ocal/yozgat

bilgiler için tsk artık belge alacagız yapacak bırsey yok bırde bu amator telsızcılık neden bu kadar ilgi var ne yapılıyor yani eglencesi nedir ? telsizi ben tasiş ten aldım elsize ihtiyacım vardı fakat maksat kalıtelı bırsey olsun dıye aldım 750 tlye aldım ben anlamam telsızden arkadasım bu kalıtelı bır telsız al dedı bende aldım.

Amatör telsizcilik bir hobidir.İnsanlar devletin tahsis ettiği frekanslardan birbirleriyle görüşüyorlar.Güzel arkadaşlıklar kurulabiliyor.Yüzlerini hiç görmesinizde başka ülkelerdeki HF(yüksek frekans) yayın yapan insanlarla görüşebiliyorsunuz.Biraz elektronik merakınızda varsa ne ala.Yok benim gibiyseniz ki ben acil durumlar için belge sahibi oldum.Genelde dinlemede olmayı seviyorum ama hatırı sayılır arkadaşlarım var.
O telsiz şu an için bir işinize yaramaz.Ancak bir PC ve uygun program-kablosu ile frekans yükleyebilirsiniz.Yüklesenizde pek yasal olmaz.Eğer merakınız varsa sınava girecekseniz cihazı ilerde kullanırsınız.Bence mantıklısı cihazı satıp Halk Bandı bir cihaz almanız.Halk Bandı kanal 21 de yoğun görüşmeler oluyor.Burada tecrube edinebilirsiniz.Cihazı satarsanız aldığınız paraya kaliteli bir HF sistem kurabilirsiniz(telsiz+anten+kablo+güç kaynağı)Selamlar...

bıraz ınceledım fakat bu telsız benım ısımı gormuyor telsızı satmaya karar verdim 1000 tl istiyorum

kardeş fiyat ı yanlışmı yazdınız yoksa bir kontrol etseniz iyi olur 1000TL ? sence uygunmudur bu cihazın fiyatları nedir biliyormusun sen.

selamlar yazılanları okudum da arkadaşımız yanlış cihaz almış.Diğer arkadaşlarımız konuyu süper şekilde aydınlatmışlar (tebrikler)
Cihazın fiyatı o kadar yüksek olmaz :smiley: ayrıca faturası varmıdır?
TB7EA Qth:Sivas

arkadaşlar telsizle ilgili pek bilginiz yok anladıgım kadarıyla telsiz turkıyede pek kullanılan bır model degıl
ingilterede yaygın fıyatı 800 ile 900 siterlin arası turkıyede tekser elektronık telsızı getırıyor bır fıyat sorun en azından bilgi sahibi olmak adına faydası olur telsizin tasiş faturasıda var benim tasişten aldığım fiyat 700 tl istediğim rakamda 1000 tl cok ısterdim 100 tl ye satmak ama malesef şartlar elvermiyor kredi kartı borcumda yok ne yapalım kısmet diyeceğiz artık.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,079
Kaydolan Son Üyemiz
Fondue

SON KONULAR

Geri