Motorsiklet Gezginine Kamp Malzemesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan scarab Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,940

scarab

Ana Kamp
Yer
Lüleburgaz
selam arkadaşlar, ben motosiklet kullanıcısı olarak gezilerimde festivallerde kullanabileceğim, amatör çapta ekonomik çadır, mat vb. malzeme tavsiyesi istiyorum, çok zor şartlarda kamp kurmayacağım için ona göre malzeme tavsiye edrseniz sevinirim, ayrıca motosikletimle taşıyabileceğim niteliklere sahip olmalı, aklıma gelmeyecek ufak ayrıntılarda gizli malzeme tavsiyeniz olursada fikirlerinizi benden esirgemeyin lütfen.

Etiketler
Ynt: motorsiklet gezginine kamp malzemesi

scarab arkadaşım benimde sizin gibi motorsikletim var ekonomik olsun derseniz ben istanbuldan güneşlideki metro marketten ve tahtakaleden almıştım bir çok kamp malzemesini eğer motorla gidiyorsanız bence mata gerek yok bir tane şişme yatak alın ben motorsikletin egzozundan çıkan havayla yatağı şişiriyorum küçük bir hortumla iş tamam çadırda fazla yer kaplamıyor yazlık bir çadır iş görüyor 1900 gram resminide koyuyorum ben gayet ekonomik bir alışveriş yapmıştım fiyatlarını ve nerden aldığımı da yazayım buyrun

çadır........22 ytl...................metro market
uyku tulumu.....45 ytl............koçtaş
mat.........10 ytl...............metro market
su termosu.....10 ytl.........tahtakale
80 litre kamp çantası.........45 ytl...........mahmutpaşa
şişme yatak...........12,5 ytl ................metro market

Ynt: motorsiklet gezginine kamp malzemesi

cengizhan hocam siz bilirsiniz ama eksoz gazından doldurduğunuz şişme yatak tehlike arzeder diye düşünüyorum.
Erkan hocam cengizhan hocamın dediklerine ek olarak su geçirmez küçük poşetlervar bu poşetlere çakmak yada kibrit koyun ateş önemli hocam, tepe lanbası gece çok işinize yarayacaktır çadırın altına sereceğiniz gazeteler yalıtım yapacaktır.Çok maksatlı çakı sadece festivallere gidiyorum demişsiniz bu sebepten diğerlerini saymıyorum. Eğlenceli kamplar dilerim.

Ynt: Motorsiklet Gezginine Kamp Malzemesi

marka fiyat bilgisi verirseniz çok işime yarar, sonuçta kamp malzemeleri konusunda hiç bir bilgiye sahip değilim, cengiz hocamın verdiği liste baya ekonomik ama birazda kaliteli olsun istiyorum doğrusu almışken bir kere almak lazım

Çadır seçerken yeri ve zamanı hesaba katmalısınız.

Motosiklet festivalleri genelde Haziran sonu Temmuz başı gibi olur.

Marmok Marmaris - Datça'da, EMOK bu sene Bilecik, Pazaryeri, Küçükelmalı bölgesinde festival yapmaktadır.

hocam bilgileriniz için teşekkür ederim, tarihleri ve kamp yerlerini bende biliyorum, ilk yazdığım mesajda sadece festival değil gezilerimde de kullanmak amacım var demiştim, bahar ve yaz aylarında kullanabileceğim birşeyler olması lazım, sert kış aylarında dağ başında değil tabi

Konu altında geçsin diye yazdım biraz da... Bu soruyu vakti zamanında ben de kendime sormuştum. Çok da popüler bir konu olduğundan biraz ekstra bilgi vermek konuyu okuyacaklara yarar diye.

Motosiklet festivallerine biraz da iş bir arkadaşımın her sene bula bula o tarihi bulması yüzünden izin alıp pek de gidemedim. Yalnızca EMOK'un düzenlediği Bergama festivaline gitme fırsatım oldu.

Süpermarket tarzında yerlerde satılan 15 YTL'lik tek kat bir çadır Bergama'da işimi görmüştü. Tek kat olduğundan boyut avantajım da olmuştu.

Daha sonra çift kat bir çadır almıştım kendime. Bagajı yoktu.
DSC05803

Şimdi ne alırdın diye sorsan "Çift katlı, bagajlı bir çadır alırdım." derim. Tek kişiyken hem ben hem de çantalarım çadıra sığıyoruz aslında ama çantaları vs malzemeyi koymak için daha fazla yer olması bir avantaj.

DSC05471

Bu da motor ve yükü. Arkadaki çanta içine çadır, mat, tulum ve çadır altı örtüsünü sığdırdım.
Dsc05432

Oturak

Eee, portatif oturak falan al diyeceğim ama hem yer dert, hem de ufakların kalitesi dert. 3 parça boru ve brandadan mamul olanlardan iki tane denedim birinin borusu eğildi, diğerinin de brandası yırtıldı.

Tip bu:
folding_stool.jpg
camp_seat.jpg

Bana bu tiptekiler daha güvenilir gibi geliyor ama ne kampta denedim ne de paketleme konusunda yorum yapabilirim. Katlı halde iken yine de pek yer işgal etmez gibi geliyor.

coleman%20camp%20stool.jpg
stanpicg_613s_camp_stool_aluminum_RS.jpg

? Niye önerdim dersen, motosiklet festivaline gidip de çadır başında motor muhabbeti yapmadan olmaz. Yerde oturarak da muhabbet olmuyor. Hele bi de karşındaki arkadaşında varsa....

Mum

Gece boyu muhabbet için iyidir

Işık Çubuğu

Mis gibi gece lambası olur.

devamı gelecek... inşallah.

festival tecrüben olması güzel eylem, daha çok bilgi istiyorum lütfen :smiley:, aklına gelenleri en ince ayrıntısına kadar buraya yazarsan sevinirim, karşılaştığın sorunlar, keşke şunuda alsaydım dediğin malzemeler, yanına aldığın gereksiz malzemeler vb.

festival ortamında ortak kullanılan kaynaklar/hizmetler biraz kasabiliyor insanı. Tuvalet, su, duş gibi konuları düşün.

Aslında alttakilerin kimisi belki lafı edilmeyecek kadar besbelli bir ihtiyaç ama o kadar önemliyse atlamamak da lazım...

- tuvalet kağıdı
- sabun
- şampuan
- güneş yağı
- şort, mayo ve benzeri faydalı nesneler. Faydalı demişken top, frizbi ve oyun kağıdı gibi şeylerin en yer kaplamayanlarından almanın zararı olmaz. Ama illa kullanmayacaksan büyük boyutlu ıvır zıvırı - malum - yanına almak istemezsin.

devamı var... inşallah.

resimdeki çadır Hannah Cavery Rock mı, Hannah Cavery Cloud mu, bu çadırdan memnunmusunuz peki, benimde özüme kestirdiğim çadırlardan bir tanesi

Resimdeki Hannah Cavery Rock modeli.

Gördüğüm kadarıyla Hannah Cavery Cloud daha geniş ve bagajı var. İkisinin de paketli halinin boyutlarını ve ağırlığını da göz önüne alıp karar vermeli.

Hızlı bir arama yaptım. Cloud 30-40 lira daha pahali olabilir.

Tek kişi için rock modeli yeterli olacaktır. Bir yarıda siz yatarsınız diğer kısma da kask, mont, çantayı yığarsınız. Buna karşılık Cloud modelinde her eşyayı içeri istiflemek gerekmez. (Örneğin çizmenizi :smiley:) İki kişi için de uygun duruyor.

yolculuk bursa ya galba

MAYIS SONU BURSAENDURONUN GELENEKSEL 3 GÜNLÜK KAMPI VAR BEKLERİM

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.