Motorsiklette Abartı Eksozun Ses Ve Yakıta Etkisi ??

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan _ismail_ Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 28
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,187

Etiketler
Ynt: Motorsiklette Abartı Eksozun Ses Ve Yakıta Etkisi ??

bu tip eksozdan dusunuyorum

Abartlar

Abartlar 1

Abartlar 2

Bu egzostlar hem motorunun ömrünü kısaltır hemde daha fazla benzin yakmana neden olur. Aslında uzunn bir teknik açılım yapılabilir bu konu hakkında.
Diğer bir konu ise Polisler bu tip egzostlar çok severler gördükleri yeri durdururlar derler ki bu egzostu çok sevdik bana ver. Motosikleti muayneye götürdüğünde de bu egzostlarla kesinlikle geçemezsin. Belli bir db. sesi aştı mı, onay vermez git söktür orijinali taktir derler.

Mahalle arasında arkadan yiyeceğin küfür ve beddualar cabası.

abılerım oyle ama dogru soyluyorsunzz zaten murat hocam benım motoru bılıyorsunz zaten sımson sr50 yanı plaka we ruhsat yoktakımmı bılmıyorum walla ama takıcamm kafaya koydum gıbı makına bun 3ksı ıle bınıyoruz yenı gelıncee

Smson 22092009 1

Simon

abı susturcuyu cıkartın ca 500metre oteden duyluyor cbr 600 gıbı hafta sonu wıdeosun cekcem butn herkez donup arkasına bakıyor buyuk motor sanıyor ;D ;Dlar::

Ses var, ses var Durduğu yerde pek kulak tırmamamalı, biraz gaz açıp uzayınca patlatmalı hatta konuşmalı. Çatlak değil de tok ses her zaman makbuldur ona göre.

OPET'ten benzin al. Benim motoruma iyi geldi, sesi güzelleşti toklaştı. Senin canavara da iyi gelir diye düşünüyorum sesi güzelleşir

kuroscu' Alıntı:
ben yandım bende de abart var:smiley:ve 4 ayda muayene var .gerci benim motorumun heryeri dagınık.nasıl gececekse
normal egsozla ;) git döndüğünde,abartıyı tak.

ufuk bey abım dogru soyluyuyor sımdı artık motor sıklet canawarı oldum butun bakımların ayarlıın platın v.s yapabılıyorum hedefım cbr 600rr ;D ;D

"abartı" egzoz diye bir şey duymadım ama performans egzozu duydum :smiley:

Arrow, Yoshimura, Akrapoviç vs. gibi performans egzozu üreticileri, yaptıkları arge çalışmaları sonucu çeşitli egzozlar üretiyorlar. Bu egzozlar, egzoz gazının salınımının daha rahat yapılmasını ve bu sebeple performansın biraz daha yükselmesini sağlıyor.

Ancak şunu unutmayın ki tek başına egzoz beygiri çok fazla arttırmaz. Egzozdan sonra özellikle enjeksiyonlu motosikletlerde chip tunning yapılması gerekir. Karbüratörlülerde ise karbüratör ayarları ile benzin-hava karışımları ayarlanır.

Açık egzozun çok fazla yakıt tükettiği söylentisi sadece uydurmacadır. Açık egzoz sadece sesini dinlemek için çok fazla ara gazı vermeniz sebebiyle yakıt tüketimini artmış gibi gösterir ;D Yakıt tüketimi sizin gazı ne kadar açtığınızla oranlı olarak artar ya da azalır.

Diğer yandan, hiçbir arge çalışması yapılmadan, sanayide üretilen "çakma" egzozların motorlara zararı vardır. Kaliteli egzozlar egzoz gazının tamamının dışarı salınımını engelleyip bir kısmını tekrar geri gönderirler. Geri gönderilen bu gaz subaplara yastık görevi görür. Çakma egzozlarda, tüm gaz dışarı verildiğinden, yastık görevi görmez ve yaklaşık 10.000 KM sonra, subaplar vurmaya başlar.

abı tsk ederımde benım motor 1990 model daha nekadar gıder allh bılır ama eksoz takımmı takmayımmı kara wermdım bı turllu

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR