Motosiklete Ceki Demiri İsleniyor Mu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ekaraman600 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,342

ekaraman600

Yeni Üye
Merhaba arkadaşla
Cbf150 kullanicisiyim. Aynı zamanda kampciyimda . Fakat malum kamp malzemelerini motorsiklete sığdırmak mümkün olmuyor. Birde iki kişi iseniz işiniz daha da zor. Birde dünyalar tatlısı bi kopeginiz varsa olay imkansız olmaya başlıyor. Bende bunları geçmek için bir römork tasarladim. 1 yılda yapımı bitirdim . Yanlız hesaba katmadigim ufak bi ayrıntı, romorku takip arkamda dolastirmaya başlayınca ortaya çıktı. Römork fazlası ile dikkat çekiyordu. Haliyle polislerden korkar oldum romorku daha doğrusu cbf e çeki demiri işletme sansimiz var mi?

IMAG1252.jpg

IMAG1224.jpg

Etiketler

metintüre

Kamp I
Ynt: Motosiklete Ceki Demiri İsleniyor Mu

Kardeşim motosiklete takdırdığın çeki demiri içiin proje çizdireceksin ve o proje ile tüv den onay alıp emniyete gideceksin ruhsat değişecek çeki demiri ruhsata işlenecek .

yasakşehir07

Kamp III
Yer
balıkesir

motoksiletin ruhsatına çeki demiri işlenmez çünkü onun katar ağırlığı yoktur teknik çizelgesinde ve katar ağırlığı kavramı yoktur dolayısıyla olmaz böyle bişey...

ekaraman600

Yeni Üye

Zaten yanılmıyorsam çeki demirininde bazı belgelere sahip olması lazım e sertifikası gibi. Biraz araştırınca buna benzer bi ürün yani çeki demiri bulamadım

gezent-i

Kamp II
Yer
İzmir
en güzeli bir trafik tescil bürosuna gidip, işi yerinden ve bilen bir yetkili polis memurundan öğrenmek öğrenmek....

suleymancirit

Balıkçı, doğa sever, kampçı , kamper karavancı
En pratik çözüm ; sepet taktırmak , sepet takmaya yasal engel yok. Römorka izin yok , benim bildiğim.

EFE AYDIN

Ana Kamp
Merhaba arkadaşla
Cbf150 kullanicisiyim. Aynı zamanda kampciyimda . Fakat malum kamp malzemelerini motorsiklete sığdırmak mümkün olmuyor. Birde iki kişi iseniz işiniz daha da zor. Birde dünyalar tatlısı bi kopeginiz varsa olay imkansız olmaya başlıyor. Bende bunları geçmek için bir römork tasarladim. 1 yılda yapımı bitirdim . Yanlız hesaba katmadigim ufak bi ayrıntı, romorku takip arkamda dolastirmaya başlayınca ortaya çıktı. Römork fazlası ile dikkat çekiyordu. Haliyle polislerden korkar oldum romorku daha doğrusu cbf e çeki demiri işletme sansimiz var mi?

Polisler motorsiklet römorklarına bir şey demiyor. Fakat motoru muayene ettireceğin zaman kabul edilmiyor o yüzden söktürüyorlar.

Yapacaksan mutlaka portatif olmalı. Vidalarla tuttur sökmek isteyince sök.

İki tavsiyem daha var; Birincisi yan sepet kullanabilirsin, İkincisi şimdi çok kişide gördüğüm şu motorlara geçiş yapabilirsin.
http://www.yukimotor.com.tr/treeporter/yk250zh-ayder-benzinli

eray1979

Yeni Üye
Yer
Ankara

eray1979

Yeni Üye
Yer
Ankara
Motora takılacak herşeyin ön camın bile ruhsat işi olması gerekir. Top case lerin bileruhsata isletilmesi gerekli yasal olarak. Bir ara polisler devamlı çeviriyor di Ankara 7. CD. Sonunda eğer seyyar sökebiloyorsaniz devam edebiliyordunuz ama Pizzacı motorlarİda dahil sabit ise ceza kesiyorlari.di işletmek içinse mühendisler odasından proje sonra muayene ve Ruhsa degisimi. Çeki demirini açıklamamada gerek yok sanırım. . Polisin tutumunu bağlı canı sıkılıyor uğraşır yoksa devam

cagciturhan

Yeni Üye
Yurtdışında bir çok örneği var hatta adamlar mikro karavan bağlayıp geziyorlar. Ama canım ülkemin güzel mevzuatı buna maalesef izin vermiyor .Bu konuyu bende çok araştır mıştım hatta tek tekerlekli bir römork tasarlamıştım fakat yasal olarak mümkün olmadığı için hiç bu işe kalkışmadım.Eğer küçük bir kasabada yaşıyorsanız belki polis müsaade edebilir ama büyük şehirlerde biraz zor

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Onurcavusdag

Yeni Üye
Merhaba arkadaşla
Kasayı nereden buldunuz Bayadır araştırıyorum bulamadım

Onurcavusdag

Yeni Üye
Merhaba arkadaşla
Kasayı nereden buldunuz Bayadır araştırıyorum bulamadım

Merhaba arkadaşla
Merhaba dostum senin romorkun kasasını nereden buldun yada nerden temin ettin Bayadır araştırıyorum senin resimlerini gördükten sonra ama bir türlü ulaşamadım bir bilgi yardımcı olursan sevinirim

BENZER İÇERİKLER

GEZENBİLİR TV

Forum istatistikleri

Forumdaki Konu Sayısı
100,388
Konulara Yazılmış Mesajlar
1,481,963
Kayıtlı Üye Sayımız
168,403
Kaydolan Son Üyemiz
serdeann
Bugün Forumu Ziyaret Eden
Yandex.Metrica
Son 28 Günde Ziyaret Eden
Son 24 Saatte Ziyaret Eden

BENZER İÇERİKLER

SON KONULAR

ÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 2000 - 2020 Gezenbilir