Motosiklete Ceki Demiri İsleniyor Mu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ekaraman600 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 26,832

ekaraman600

Yeni Üye
Merhaba arkadaşla
Cbf150 kullanicisiyim. Aynı zamanda kampciyimda . Fakat malum kamp malzemelerini motorsiklete sığdırmak mümkün olmuyor. Birde iki kişi iseniz işiniz daha da zor. Birde dünyalar tatlısı bi kopeginiz varsa olay imkansız olmaya başlıyor. Bende bunları geçmek için bir römork tasarladim. 1 yılda yapımı bitirdim . Yanlız hesaba katmadigim ufak bi ayrıntı, romorku takip arkamda dolastirmaya başlayınca ortaya çıktı. Römork fazlası ile dikkat çekiyordu. Haliyle polislerden korkar oldum romorku daha doğrusu cbf e çeki demiri işletme sansimiz var mi?

IMAG1252

IMAG1224

Etiketler
Ynt: Motosiklete Ceki Demiri İsleniyor Mu

Kardeşim motosiklete takdırdığın çeki demiri içiin proje çizdireceksin ve o proje ile tüv den onay alıp emniyete gideceksin ruhsat değişecek çeki demiri ruhsata işlenecek .

motoksiletin ruhsatına çeki demiri işlenmez çünkü onun katar ağırlığı yoktur teknik çizelgesinde ve katar ağırlığı kavramı yoktur dolayısıyla olmaz böyle bişey...

Zaten yanılmıyorsam çeki demirininde bazı belgelere sahip olması lazım e sertifikası gibi. Biraz araştırınca buna benzer bi ürün yani çeki demiri bulamadım

en güzeli bir trafik tescil bürosuna gidip, işi yerinden ve bilen bir yetkili polis memurundan öğrenmek öğrenmek....

En pratik çözüm ; sepet taktırmak , sepet takmaya yasal engel yok. Römorka izin yok , benim bildiğim.

Merhaba arkadaşla
Cbf150 kullanicisiyim. Aynı zamanda kampciyimda . Fakat malum kamp malzemelerini motorsiklete sığdırmak mümkün olmuyor. Birde iki kişi iseniz işiniz daha da zor. Birde dünyalar tatlısı bi kopeginiz varsa olay imkansız olmaya başlıyor. Bende bunları geçmek için bir römork tasarladim. 1 yılda yapımı bitirdim . Yanlız hesaba katmadigim ufak bi ayrıntı, romorku takip arkamda dolastirmaya başlayınca ortaya çıktı. Römork fazlası ile dikkat çekiyordu. Haliyle polislerden korkar oldum romorku daha doğrusu cbf e çeki demiri işletme sansimiz var mi?

Polisler motorsiklet römorklarına bir şey demiyor. Fakat motoru muayene ettireceğin zaman kabul edilmiyor o yüzden söktürüyorlar.

Yapacaksan mutlaka portatif olmalı. Vidalarla tuttur sökmek isteyince sök.

İki tavsiyem daha var; Birincisi yan sepet kullanabilirsin, İkincisi şimdi çok kişide gördüğüm şu motorlara geçiş yapabilirsin.
http://www.yukimotor.com.tr/treeporter/yk250zh-ayder-benzinli

Motora takılacak herşeyin ön camın bile ruhsat işi olması gerekir. Top case lerin bileruhsata isletilmesi gerekli yasal olarak. Bir ara polisler devamlı çeviriyor di Ankara 7. CD. Sonunda eğer seyyar sökebiloyorsaniz devam edebiliyordunuz ama Pizzacı motorlarİda dahil sabit ise ceza kesiyorlari.di işletmek içinse mühendisler odasından proje sonra muayene ve Ruhsa degisimi. Çeki demirini açıklamamada gerek yok sanırım. . Polisin tutumunu bağlı canı sıkılıyor uğraşır yoksa devam

Yurtdışında bir çok örneği var hatta adamlar mikro karavan bağlayıp geziyorlar. Ama canım ülkemin güzel mevzuatı buna maalesef izin vermiyor .Bu konuyu bende çok araştır mıştım hatta tek tekerlekli bir römork tasarlamıştım fakat yasal olarak mümkün olmadığı için hiç bu işe kalkışmadım.Eğer küçük bir kasabada yaşıyorsanız belki polis müsaade edebilir ama büyük şehirlerde biraz zor

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba arkadaşla
Kasayı nereden buldunuz Bayadır araştırıyorum bulamadım

Merhaba arkadaşla
Kasayı nereden buldunuz Bayadır araştırıyorum bulamadım

Merhaba arkadaşla
Merhaba dostum senin romorkun kasasını nereden buldun yada nerden temin ettin Bayadır araştırıyorum senin resimlerini gördükten sonra ama bir türlü ulaşamadım bir bilgi yardımcı olursan sevinirim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR