Motosikletle Kamplı: Rus Yolu - Derebaşı Virajları (dünyanın En Tehlikeli Yolu)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ayhanakbuga Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,162

ayhanakbuga

Kamp I
Yer
Erzurum
Birkaç hafta ance youtube’de takipçisi olduğum Serkan Namazcı’nın Bayburt-Soğanlı Geçidi arasında bisikletiyle yaptığı yolculuğun videosunu izleyince çok heveslendim. Yol asvalttı en çok da o hoşuma gitti. Haftasonu hanım ve çocuklarla gitmeyi planladım ama hanımın akraba günü olduğu için planımız değişti. Ben de Erzincan’da birkaç aydır yatan motosikletimle gitmeye karar verdim.

Erzurum’dan Erzincan’a gittim. Bizimkiler Erzincan’da ikamet ediyor. Cuma günü motosikleti kontrol etmedim. Ertesi gün motosikleti çalıştırdım ama akü bitmişti. Yeni almıştım aküyü.. şarj için bir yere götürdüm içinde suyu azalmış dedi kalan suyu boşalttı ve asitli su koydu. Şarj işlemi başladığında hocam akün mafiş dedi akü ölmüş dedi. Ben de jelli akü aldım, taktım. Öğlen saat bir gibi yola çıktım. Niyetim Soğanlı Geçidi’ndeki metruk bina etrafında çadırda yatmaktı; ama Çiğdemlik sonrası güzel bir yerde dere kenarında saat 5 gibi çadır açtım.

Gece nispeten soğuktu ama hazırlıklıydım. Çadırım uyku tulumum ve matım daha zor şartlar için bile yeterliydi. Güzel bir gece geçirdim. Ertesi sabah güneşliydi. Toparlandım 9:30 gibi yola çıktım. Motosiklet sürüş becerim iyi değil.. Kendimi tanıdığım için yavaşım ve temkinliyim her zaman. Rus Yolu’nun herkesçe bilinen virajlarının başlangıcına kadar sürdüm. Buz olan yolun bir bölümünü geçemem diye yürüyerek virajların olduğu yere kadar motosikletsiz gittim. Video çektim, temiz havayı kokladım. Yalnızlığı hissettim, ne güzeldi… Ertesi gün iş olduğu için hava da soğuk olduğu için zaman kaybetmeden yola çıktım. Akşam 4 gibi Erzurum’a vardım.

Etiketler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR