Mover Montajı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bızzıkdoktor Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,240

bızzıkdoktor

Yeni Üye
Selamlar. Caretta Offroad ile başladığımız karavan hayatımıza Carpento 410 ile devam edeceğiz. Karavanımızı kasım ayı içerisinde İstanbul Sultanbeyli'den teslim alacağız. Caretta offroad küçük olduğu için gerektiğinde elimizle park edebiliyorduk ama aynısını Carpento ile yapabileceğimizden emin değilim. Konfor acısından Mover taktırmayı düşünüyorum ancak Carpento firması mover takmadıkları için montajı orada halledemiyoruz. İstanbul trafiğine aşina olmadığım için karavan ile benim için trafiğe girmek işkence olacak. Sultanbeyliye yakın çok fazla trafiğe girmeden mover montajını yaptırabileceğim bir yer var mıdır? Veyahut daha kolay olması açısından Çukurova bölgesinde veya en kötü Ankara çevresinde bu tarz bir montaj işlemini yaptırabileceğim bir firma var mıdır? Teşekkürler

Etiketler
mover montaji

Selamlar. Caretta Offroad ile başladığımız karavan hayatımıza Carpento 410 ile devam edeceğiz. Karavanımızı kasım ayı içerisinde İstanbul Sultanbeyli'den teslim alacağız. Caretta offroad küçük olduğu için gerektiğinde elimizle park edebiliyorduk ama aynısını Carpento ile yapabileceğimizden emin değilim. Konfor acısından Mover taktırmayı düşünüyorum ancak Carpento firması mover takmadıkları için montajı orada halledemiyoruz. İstanbul trafiğine aşina olmadığım için karavan ile benim için trafiğe girmek işkence olacak. Sultanbeyliye yakın çok fazla trafiğe girmeden mover montajını yaptırabileceğim bir yer var mıdır? Veyahut daha kolay olması açısından Çukurova bölgesinde veya en kötü Ankara çevresinde bu tarz bir montaj işlemini yaptırabileceğim bir firma var mıdır? Teşekkürler
Hem çeki demirini hem mover sistemini İstanbul Agus Karavanda taktırdım ben. Tavsiye ederim. Karavanda hayatımı kurtaran en önemli ekipman kesinlikle mover oldu. Benimki 750 kg altı olmasına rağmen öyle her zeminde her eğimde tek başınıza kolaylıkla ittirip kaktıracağınız bir alet değilmiş karavan. Ekonomik gücü olan için listenin başına yazılmalı.

Adapazarı 2K Kamp ve Karavan'dan Mustafa Yetim'e taktırdım geçen hafta. 2 saatte montajı bitirdiler ve temiz iş yaptılar, beğendim. Montaj için karavanda başka delik deldirmek istemiyordum, sağolsunlar birlikte istişare edip çözüm bulduk. Ben bu işi böyle yaparım arkadaş deyip kestirip atan ustalardan değiller, o yüzden çok beğendim.

Ben Alko Ranger taktırdım ama yeni edindiğim bir bilgi; Truma moveri tekere yanaştırması daha kolay oluyormuş.
Bkz. bu video
Bunu önceden bilseydim Truma taktırırdım muhtemelen. Çünkü yarı otomatik olmasına rağmen otomatik gibi tek harekette tekere basıyormuş. Benim Alko Ranger'da tam saymadım ama 20-30 kere çeviriyorsunuz manivelayı ve tekere tam basması için sonlarda epey zorluyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR