Mütevazi Bir Karavan Alıp Mezun Olana Kadar Hayatın Tadını Çıkartmak Istiyorum Yardım Eder Misiniz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ismetcem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,224

ismetcem

Yeni Üye
Merhaba ben başlıktan da anlaşılacağı üzere üniversite öğrencisiyim ama abimle yaşıyorum yani maddi yönden biraz daha şanslıyım :smiley:konuya gelecek olursam bu fikrimi kime açsam hemen ilk söylediği şey çok masraf yaparsın tamirciden çıkamazsın vs. oluyor. Karavanın içi haricinde sormak istediğim şeyler var mesela aklımda 80li modellerde bir Ford Transit alma fikrim var ama bu araçlar hakkında internette çok bilgi bulamadım bu araç hakkında bilginiz var mı yani motoru çok sorun çıkartır mı genelde baktıklarım diesel motora sahip. Bu araba dışında başka önerebileceğiniz uygun fiyatlara bir araba var mı? ve son soru olarak ben içine sadece duş masa ve sandalye yaptırmayı düşünüyorum bunlar dışında dolap tezgah vs. şeyler olmayacak yani baya hafif olacak. Sormak istediğim soru şu ki ruhsat vs. işleri ne kadara gelir? bildiğim kadarıyla 3500 yada 2500 kgden hafifse karavan olarak ruhsat çıkartmaya gerek olmuyor.Sorularım bu kadar :smiley: Her şeyden önce bu forumda karavan kullanıcılarının birbirine olan yardımları fikir alışverişleri sayesinde baya fikir sahibi oldum o nedenle aranıza katılmam için bana da yardım edeceğinize eminim :smiley:

2016 05 13 050936

2016 05 13 050954

Son düzenleme:

çok eski bir model alma , tamirciden çıkamazsın. yüksek tavan 2002-2005 arası 11.5 M3 fiat ducato al . içine masa sandalye at , araç 18 bin içi 5 bin toplam 22- 23 bin TL ye malolur . karavan ruhsatı da çıkarmana gerek kalmaz . tek kişi olarak gez de gez .

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Aslında aklımda volkswagen t2 vardı ama tabi bu bütçeyle o araba çok zor :smiley: bu arabanın dış görünüşünü de beğendiğim için bu arabanın olmasını istedim ama siz daha iyi bilirsiniz tabi ben yeniyim bu konuda :smiley: peki bu araçların 89-92 arası modellerinde de mi tamirciden çıkamam fikriniz var mı?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri