Muğla - İzmir Arası Kamp Yaparak Gezmem Için Yardımınız Lazım :)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan alpaksin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,796

alpaksin

hookamp
Yer
ankara
Arkadaşlar merhaba!
Bu yaz tatil için Muğla’dan başlayıp izmire kadar kamp yaparak gitmeyi düşünüyorum. Aracım var. Daha önce gitmiş olan varsa gittiği rotayı , kamp yaptığı yerleri vs. lazım olanları , bilmem gerekenleri yazabilirse çok sevinirim her türlü bilgiye tecrübeye açığım şimdiden çok teşekkür ederim ☺️

Merhaba ... Muğla geniş bir yer tatil için neresinden başlıcaginiz da çok önemli biz daha geniş tutup Akdenizden başlayarak ege turu yapıyoruz ... eğer saklikente giderseniz gorge clup var kamp için çadır başına 30 tl vermiştik geçen yıl çadırın altına tahtadan köşk veriyorlar havuzu kullanabiliyorsunuz wc ve duslar tertemiz ....Marmaris te cubucak orman kampı 40 tl idi sanırım orası idare eder duslar soguk heryerin farklı fiyatı farklı konsepti var ilk çadır tecrübenizse herşeye razı olmalısınız şimdiden keyifli tatiller

Kamp için neler lazım .... çadır malzemeriniz herkesin konforu farklıdır biz decathlon black fresh kullanıyoruz mat uyku tulumu ve pofy yorgan götürüyoruz bir nevi konforlu yatak yapıyoruz. .. eğer kendiniz pisirecekseniz yemeklerinizi küçük tüp genelde kamp alanlarında elektrik veriyorlar tekli elektrikli ocak tencere tava olmalı.... kafa feneri en kullanışlısi çadır içi için askılı fener en az 10 metrelik uzatma kablosu artı çoklu fis gece herşeyi şarj etmek için fazlaca gerekli ... aklıma bunlar geldi şimdilik

İzmir/dikili/bademli pissa koyu kesinlikle muhteşem tam kafa dinleme kamp yapma denize girme yeri kesinlikle gidin wc duş var elektrik vermiyorlar zeytinliğin içinde ağaçların altında kamp kurabiliyorsunuz işletme sahibi ilgisiz alakasız ama para istemeye geldiğinde başına dikiliyor yanlış hatırlamıyorsam 20 tl gibiydi 2017 yazı
Muğla’da çok yer var kamp kurulacak kısa bir araştırma ile hepsi çıkıyor ancak ancak pek bilinmeyen ve benim tesadüfen öğrendiğim yer
Fethiye yeşil vadi
yolu çok bozuk baştan belirtmeliyim navigasyon da yeşil vadi yazınca götürüyor gittiğiniz yola değen bir yer temiz hava doğal ortam muhteşem bir yer çadır kurmak için gerekli herşey düşünülmüş fiyatı hatırlamıyorum ama uçuk rakamlar değildi ve yeme içme konusunda da ilgililer gayet lezzetli yemekler ve alkollü içecekleri de var ve kiralık hazır kurulmuş çadırları da var sizin çadır kurmanız için hazırlanmış yerlerde var iyi tatiller dilerim

Yazın hangi döneminde kamp yapacağınız da önemli Muğla / Aydın / İzmir rotasında...

Biz, İzmir’de Karagöl’ü yeni keşfettik maalesef. İlk fırsatta değerlendirmeyi düşünüyoruz mesela. İzmir’in kuzey ilçeleri ile batısı Urla Karaburun Çeşme üçgeninde de kamp alanı keşfetme şansımız daha olmadı.

Aydın’da Dilek Yarım Adası Milli Parkı değerlendirilebilir... Milli Park’ta kamp yapılıyor mu bilmiyorum ama hemen yakınlarında kamp alanı vardı... Küçük bir araştırma ile daha bir çok yer de bulunabilir diye düşünüyorum.

Muğla için... Cennet Koyu , Kabak , Kelebekler Vadisi, Ölüdeniz, Gemile, Katrancı, Sarsala, Sarıgerme, Aşı Koyu, Kargıcak, İztuzu, Ekincik, Gökova / Akyaka...

Sıralamaya başlayınca fark ediliyor ki gezerek deniz+doğa+kamp için en güzeli Muğla kıyıları... Muğla’da büyük küçük ücretli ücretsiz/kaçak bir çok kamp alanı ve kısa süre kamp atılacak koy mevcut.

İyi geceler...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Merhaba ... Muğla geniş bir yer tatil için neresinden başlıcaginiz da çok önemli biz daha geniş tutup Akdenizden başlayarak ege turu yapıyoruz ... eğer saklikente giderseniz gorge clup var kamp için çadır başına 30 tl vermiştik geçen yıl çadırın altına tahtadan köşk veriyorlar havuzu kullanabiliyorsunuz wc ve duslar tertemiz ....Marmaris te cubucak orman kampı 40 tl idi sanırım orası idare eder duslar soguk heryerin farklı fiyatı farklı konsepti var ilk çadır tecrübenizse herşeye razı olmalısınız şimdiden keyifli tatiller
çok teşekkür ederim tavsiyeniz için ben uzun yıllardır kamp yaparım. Fakat kamp alanlarında değil dağ arazi su kenarı neresi olursa önemli olan su kenarı olmasıdır . Gerekli malzemelere sahibim :smiley: bende size bir tavsiye verebilirim eğer kamp alanları dışında bir yerde kamp yaparsanız diye aracınız varsa ve çadırı yakınında bir yere kurarsanız 2 m led ve mesafesi aracın yakınlığına göre değişir ama tavsiyem 30 m kablo ile kampınızı aydınlatabilirsiniz aracın aküsüne bağlayarak aküye hiçbir zararı olmaz sabaha kadar aydınlatır aküyü bitirmez. Tekrardan tavsiyleriniz için teşekkür ederim.

İzmir/dikili/bademli pissa koyu kesinlikle muhteşem tam kafa dinleme kamp yapma denize girme yeri kesinlikle gidin wc duş var elektrik vermiyorlar zeytinliğin içinde ağaçların altında kamp kurabiliyorsunuz işletme sahibi ilgisiz alakasız ama para istemeye geldiğinde başına dikiliyor yanlış hatırlamıyorsam 20 tl gibiydi 2017 yazı
Muğla’da çok yer var kamp kurulacak kısa bir araştırma ile hepsi çıkıyor ancak ancak pek bilinmeyen ve benim tesadüfen öğrendiğim yer
Fethiye yeşil vadi
yolu çok bozuk baştan belirtmeliyim navigasyon da yeşil vadi yazınca götürüyor gittiğiniz yola değen bir yer temiz hava doğal ortam muhteşem bir yer çadır kurmak için gerekli herşey düşünülmüş fiyatı hatırlamıyorum ama uçuk rakamlar değildi ve yeme içme konusunda da ilgililer gayet lezzetli yemekler ve alkollü içecekleri de var ve kiralık hazır kurulmuş çadırları da var sizin çadır kurmanız için hazırlanmış yerlerde var iyi tatiller dilerim
teşekkür ederim tavsiyeleriniz için çok sağolun :smiley:

Yazın hangi döneminde kamp yapacağınız da önemli Muğla / Aydın / İzmir rotasında...

Biz, İzmir’de Karagöl’ü yeni keşfettik maalesef. İlk fırsatta değerlendirmeyi düşünüyoruz mesela. İzmir’in kuzey ilçeleri ile batısı Urla Karaburun Çeşme üçgeninde de kamp alanı keşfetme şansımız daha olmadı.

Aydın’da Dilek Yarım Adası Milli Parkı değerlendirilebilir... Milli Park’ta kamp yapılıyor mu bilmiyorum ama hemen yakınlarında kamp alanı vardı... Küçük bir araştırma ile daha bir çok yer de bulunabilir diye düşünüyorum.

Muğla için... Cennet Koyu , Kabak , Kelebekler Vadisi, Ölüdeniz, Gemile, Katrancı, Sarsala, Sarıgerme, Aşı Koyu, Kargıcak, İztuzu, Ekincik, Gökova / Akyaka...

Sıralamaya başlayınca fark ediliyor ki gezerek deniz+doğa+kamp için en güzeli Muğla kıyıları... Muğla’da büyük küçük ücretli ücretsiz/kaçak bir çok kamp alanı ve kısa süre kamp atılacak koy mevcut.

İyi geceler...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için yaklaşık 12-13 günlük bir süre var ve mümküm olduğunca çok yer gezmek istiyorum. önerdiğiniz yerleri araştırıp kendime bir rota hazırlayıp paylaşacağım :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.