Muğla'da Yaz Kampı 8-22 Ağustos

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan EKARAIS Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 78
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 21,025

EKARAIS

Şimdi orada olmak vardı demek yerine oraya git
Yer
İstanbul
Arkadaşlar,

Biz bu yıl tatilimizi kamplarda çadırlı olarak geçireceğiz. Bir hafta Marmaris ve bir hafta Kaş olmak üzere iki haftalık bir program düşünüyoruz. Deniz kıyısında kamp kuracağız.Yapacaklarımız

Tüplü dalış
Serbest dalış
Balık tutma
Trekking
Fotoğrafçılık
Her türlü Yiyenbiliir etkinliği

Bu program uyarsa Gezenbilir ailesinden arkadaşlarla birlikte olmaktan mutluluk duyarız.

Bir de kamp yeri konusunda tavsiyeye ihtiyacımız var.

Selamlar
Efe

Etiketler
Ynt: Muğla'da Yaz Kampı 8-22 Ağustos

Bende 1-9 agustosta benzer bir programla kamp yapmak istiyorum. Eşimle birlikte. İkimizinde ilk kampı olacak :smiley:
marmaris, datça, akyaka bu civarda bir kamp alanı seçme aşamasındayım. Kampın son bir kaç gününde kaş a geçip deneme dalışı yaparak ilk dalışımızıda gerçekleştirmek istiyoruz.
Yazılacak cevaplar benimde çok işime yarayacaktır.
Ayrıca aynı kampyerine karar verirsek bize de yardımcı olursunuz biz acemiyiz bu kamp olayında :smiley:

STLMS.DZMN' Alıntı:
Bende 1-9 agustosta benzer bir programla kamp yapmak istiyorum. Eşimle birlikte. İkimizinde ilk kampı olacak :smiley:
marmaris, datça, akyaka bu civarda bir kamp alanı seçme aşamasındayım. Kampın son bir kaç gününde kaş a geçip deneme dalışı yaparak ilk dalışımızıda gerçekleştirmek istiyoruz.
Yazılacak cevaplar benimde çok işime yarayacaktır.
Ayrıca aynı kampyerine karar verirsek bize de yardımcı olursunuz biz acemiyiz bu kamp olayında :smiley:

Gerek dalış, gerekse kamp konusunda yardımcı olurum. Kamp yerine karar vermek lazım. Ben geçmişte Çubucak'ta kamp yapardım. Ama şimdilerde popüler olmuş. Bize daha sakin yer lazım.

Şimdiden iyi tatiller diliyorum.Bol etkinlikli güzel bir program çıkarmışsınız.Fakat yiyenbilir kısmına dikkat ediniz fazla kilolardan kaçınmak lazım..

Selamlar,

Bu tatil bizim için bir çok ilk olacak :smiley: bir nevi deneme. Bizede daha sakin yer lazım. Kamp olayını seversek (ben kesin severim de hanımdan emin olamıyorum) full ekipman alımına başlayacam kamp dönüşü. Çadırı ve bir çok malzemeyi nerden ne alacağıma kadar kararınıda verdim.

Olurda hanım beğenmezse kamp işini malzemeler elimde kalmasın diye.
Şuan çadırı arkadaştan alacam. kamp ocağı yerine küçük tüp. Mat yerine minder falan bu gibi alternatif malzemelerle en az masraf ile bu yaz deneyeceğim. Kamp olayını seversek eğer. Fırsat olan hafta sonları yakın kamp yerlerine göçecez inşallah. Bizim kamp olayımız belki sizinki gibi olmaya bilir. Yani malzemenin hafif olmasına falan pek ihtiyacımız yok :smiley: arabaya yükleyip gidecez kamp yerine çadırı kuracaz arabayı yanına çekecez. Kamp bitiminde çadırı malzemeleri toplayıp dönecez.

Gün içinde yapmayı düşündüklerimiz ise şu şekilde;
- Sabah kalk denize gir,
- Kahvaltı yap,
- Su vb temel malzemeleri alıp dağ taş yürüyüş
- Civardaki tarihi turistik ve görülesi mekanları gezmek
- Becerebilirsek balık tutmak
- Güneşlenmek
- Kafa dinlemek
- vb.

bir sonraki adımda bu serbest ve tüplü dalış olayını öğrenmek istiyorum. Sanırım bu serbest dalış olayını kaparsak zıpkın ile de balık olayına girebilirim. Hepsi son derece eğlenceli aktiviteler inşallah başlangıcı bu yaz yapacağım. Sonrasında gezenbilir e yeni bir kampcı daha katılmış olacak :smiley:

Bu kamp için dikkat ettiğim bir nokta; ilk kampımız olacağı için eksik ve ihtiyaçları alabileceğimiz bir yerin yakınlarda olması :smiley: Oraya gidince bir çok eksiğimiz çıkacağını düşünüyorum çünkü :smiley:

Aynı kamp yerini tercih edersek sizden bir çok bilgi ve yardım alacağımızdan hiç şüphe yok.

Hadi hayırlısı bakalım. Hepsi olur. Allah sağlık versin. Yaz kamplarının en zor yanı güneşe karşı korunmadır. Bu sebeple ağaçlık bir yer bulmalıyız. İçilebilir su kaynağı mühim. Çadır, malzeme teferruattır. Hallolur. Balık dersen o biraz kısmet, çokça tecrübe istiyor. İnşallah kısmetimiz vardır. Zıpkın deyince doğru adama denk geldin.

Sizlerlerle birlikte o kadar iyi o kadar keyifli olurduki malum işlerde hala belirsizlik devam ediyor.Yarının bizlere ne getireceğini şimdiden kestirmekde mümkün değil inşallah diyelim şimdilik.Nazik davetiniz içinde teşekkürler.

Bir de kamp işlerinde tuvalet konusu sıkıntıdır. Bize göre hava hoş da hanımlar bu konuda haklı olarak titiz olurlar. Bu yüzden kamp yerimizde su va tuvalet olmasına dikkat edeceğiz.

COMPETUS' Alıntı:
Sizlerlerle birlikte o kadar iyi o kadar keyifli olurduki malum işlerde hala belirsizlik devam ediyor.Yarının bizlere ne getireceğini şimdiden kestirmekde mümkün değil inşallah diyelim şimdilik.Nazik davetiniz içinde teşekkürler.

İnşallah Murat

sato, bence yenge bayılacak bu kamp işine ama senden fazla ümidim yok :smiley:

marmaris - hisarönü'ne de bir bakın derim kamp için.. deniz kenarında ufak bir yer vardı (oradaki tek camping alanı).. genelde fazla kalabalık olmadığı gibi, diğer yerlere göre de doğa olarak biraz daha bakir kalmış... bol gölgeli, temiz sulu,WC'li falan biryerdi.. ah bir de adını hatırlasam 10 numara olacak :smiley:

O zaman sizden öğrenecek çok şey var :smiley:
Evet genelde baktığım kamp resimlerinde hep ağaçlık yerler görünüyor inşallah öyledirler.

Ben Gökova Camping (Akyaka) burayı veya İnbükü Camping gibi biryer düşünüyorum buralarda sanırım su ve tuvalet sorunu olmuyor (sanırım)

Ates_Hirsizi' Alıntı:
sato, bence yenge bayılacak bu kamp işine ama senden fazla ümidim yok :smiley:

marmaris - hisarönü'ne de bir bakın derim kamp için.. deniz kenarında ufak bir yer vardı (oradaki tek camping alanı).. genelde fazla kalabalık olmadığı gibi, diğer yerlere göre de doğa olarak biraz daha bakir kalmış... bol gölgeli, temiz sulu,WC'li falan biryerdi.. ah bir de adını hatırlasam 10 numara olacak :smiley:

Andaç, hisar önünde bir kaç tane kamp alanı var galiba araştırırken kamp yerlerini bir kaç tane denk gelmişti yanlış hatırlamıyorsam eğer :smiley: Tekrar hemen araştırayım :smiley:
Bende kendimden eminin hanımdan değilim :smiley:

Çubucak Orman kampı Marmaris - Datça yolu 23. Km
Evcan Camping Hisarönü Köyü - Kerdeme Mvkii
Hisar Camping
İnbükü Orman Kampı Marmaris - Datça Karayolu 25. Km
Sargın Caravan Camping

Hisarönü sınırları içerisinde yukarıdaki kamp alanları var galiba :smiley:

STLMS.DZMN' Alıntı:
Çubucak Orman kampı Marmaris - Datça yolu 23. Km
Evcan Camping Hisarönü Köyü - Kerdeme Mvkii
Hisar Camping
İnbükü Orman Kampı Marmaris - Datça Karayolu 25. Km
Sargın Caravan Camping

Hisarönü sınırları içerisinde yukarıdaki kamp alanları var galiba :smiley:

Evcan Kamp' ın sitesine baktım. Site düzgün çalışmıyor. Ancak yerini gördüm. Resimler fena değil. Çubucak ve İnbükü kalabalık diyorlar. Hisar ve Sargın hakkında bilgi bulamadım.

Bozukkale civarında kamp var mı acaba?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri