Mühendis Ve Mimar Çiftin Hayalindeki Camper Hakkında Görüşleriniz Lütfen...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan boris none Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 142
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 29,438

Karavanda köpek için özel bir kapı yaptırmak mantıklı mı?

• Kullanılan toplam oy
    21
6. ya cevap olarak..
Evet sizin gibi kışı da karavanda geçirecek bir çift için değil tavanın açılıp kapanır olmasını ve yüksekliğin devamlı yeterlikte olmasının zorunluluğunu, eninin de ferah olması yerinde olur diye düşünüyorum. Mesela alkoven ya da yarı integre de düşünülemez mi ?
7. sorunuza verdiğiniz cevap bence de doğru.
Almanya’dan başta ilk cevaplarımda yazdığım özelliklerdeki araçlara odaklanın derim.

.
6- zaten biz de, hem dolap hacmi, hem mekanizmanın sorun yaşatma riskleri, hem de solar enerji montaj sorunları sebebiyle, kararımızı (%90) sabit ve yüksek tavan olarak verdik.. ama iç yükseklik ve ferahlık hissi hala muamma.. onu da deneme gezimizde epeyce test edicez anlaşılan..

Belki saçma/komik olacak ama, alkovenin görüntüsü bizi çok rahatsız ediyor.. :(

Yarı entegreler halen radarımızda.. henüz iç tasarımı istediğimiz gibi olanı bulamadık.. arkada yemek yerken ve/ya çalışırken, -fotodaki köpekli kız gibi- manzaraya/dışarıya nazır olmak bizim için olmazsa olmaz.. umarım bulabiliriz..

Son düzenleme:

Etiketler
.

.

Belki saçma/komik olacak ama, alkovenin görüntüsü bizi çok rahatsız ediyor.. :(

.
Çok doğru ama içine girince alkovan görülmüyor ki.. :p

Eğer fonksiyon önemli ve sonunda satılacaksa neden olmasın. Umarım Avrupa’da nam yapmayı düşünmüyorsunuzdur. Arkanızdan konuşanın olacağını da sanmam. Bir Web sayfasında 15.000 € ya alıp 2 sene dolaştığı alkovanını tekrar zararsız satan birisinin hikayesini okumuştum.

.

Selammm..

Sonunda karavancılığa, küçük olsa da, ilk somut adımımı attımm..

15 günlük kapadokya gezimiz için kiraladığım karavanın kaporasını yatırdım :smiley:

Araç özellikleri.
İveco.
Maalesef klasik enine yatılan tasarım.
600w panel
400ah akü
250 lt. temiz su:smiley:

İnşallah bu yolculuk sonrası halen karavan ve forum ilgim devam edecek :smiley:

Daha önce sizle videosunu pylaştığım warwick duo nun deposu 70lt.

O yüzden genelde 70lt. yettirmeye çalışacağım :smiley:

Öneriler için teşekkür ederim..

Selamm.. sonunda seyahat günü geldi çattı..

Yıllardır kurulan hayalin sonunda, yarın kısmetse yola çıkıyoruz kiralık bir semi entegre karavanla.

Son yıllarda trabzonda işim çok olduğu için, trabzondan kiraladık aracı..

Trabzon-samsun-ankara-kapadokya-sivas-giresun-trabzon planlıyoruz.. açıkçası hemen hemen hiç plan yapmadık..

Dönüş rotasını kapadokyada yapacağız muhtemelen..

13 gün planlıyoruz.. dönüşte ya ben bi daha karavan maravan istemem diycem, ya da mobile.de ye iyice saldırıcam :smiley:

Hayırlısı..

Bu arada, yardımcı olan, fikir veren, yol gösteren herkese teker teker çok ama çok teşekkür ederim..

Bir ufak bilgi paylaşımı da yapmak istiyorum foruma küçücük katkım oldun diye..

Kiralık aracın kaskosu 60.000₺ limitli ve kiralama halinde geçersiz bir poliçe idi.. bu dandik poliçenin yıllık maliyeti 1.300₺ idi..

Araç sahibi ile kasko konusunda neredeyse restleştik bu konuda ama sonuçta uzlaştık..

Ben sigorta konusunda çok titiz olduğum için, kiralanma halinde de geçerli olan ve 500.000₺ limitli bir poliçe yaptırdım.. 6.500₺ tuttu. Bu poliçeyi sadece anadolu sigortada bulabildim..

Dönüşte bu pahalı poliçeyi iptal edicez ve 15 gün için sigorta bizden yakl. 800₺ kesinti yaparak paramızı geri ödeyecek..

Paylaşayım istedim.. belki birine lazım olur :smiley:

Görüşmek üzere !

.............
Ben sigorta konusunda çok titiz olduğum için, kiralanma halinde de geçerli olan ve 500.000₺ limitli bir poliçe yaptırdım.. 6.500₺ tuttu. Bu poliçeyi sadece anadolu sigortada bulabildim..

Dönüşte bu pahalı poliçeyi iptal edicez ve 15 gün için sigorta bizden yakl. 800₺ kesinti yaparak paramızı geri ödeyecek..

Paylaşayım istedim.. belki birine lazım olur :smiley:

Görüşmek üzere !
Öncelikle kiralık karavanla elde edeceğiniz tecrübeniz, hayallerinizdeki karavana ulaşmanızı için motive edici güç olur umarım.
belirli süreli sigortaları kiralık araclar içinde kasko yapan sigorta şirketleri olabilirdi.Kiralık araç kasko sigortası
Önce 6500 Tl ödeyip sonrada parayı kesintilerden sonra geri almak sıkınıtlı işi olabilir.

Öncelikle kiralık karavanla elde edeceğiniz tecrübeniz, hayallerinizdeki karavana ulaşmanızı için motive edici güç olur umarım.
belirli süreli sigortaları kiralık araclar içinde kasko yapan sigorta şirketleri olabilirdi.Kiralık araç kasko sigortası
Önce 6500 Tl ödeyip sonrada parayı kesintilerden sonra geri almak sıkınıtlı işi olabilir.

İlginize teşekkür ederim ancak dediğiniz gibi bir poliçe sanırım söz konusu değil.. çünkü 3 farklı sigortacı ile konuştum. Hepsi aynı şeyi söyledi.. verdiğiniz linkte de öyle bir şey yazmıyor.. o linkte, bazı şirketlerde opsiyonel tutulan ekstra poliçelerden (mini hasar vb.) bahsediyor.. ana poliçe yıllık yapılıyor.

Linkte de denildiği gibi, kiralık araç poliçesi baya pahalı bir poliçe.. maalesef önce yaptırıp sonra iptal ettirmekten başka çare bulamadık..

paranın iadesinde bir sıkıntı çıkması imkansız. Yasal hak sonuçta poliçe iptali.. Belki daha fazla kesinti olur ama o da çok önemli değil.. önemli olan ilk defa kullanılan bir araçta kafa rahatlığı idi :smiley:

Baya bi sağlama aldım konuyu ama yine de sonuçta karşımızda sigorta şirketi var. Allah korusun, hasar oluşursa kıvırmaya pek meyillidirler hepimizin bildiği üzere:smiley:

Hayırlısı..

İlginize teşekkür ederim ancak dediğiniz gibi bir poliçe sanırım söz konusu değil.. çünkü 3 farklı sigortacı ile konuştum. Hepsi aynı şeyi söyledi.. verdiğiniz linkte de öyle bir şey yazmıyor.. o linkte, bazı şirketlerde opsiyonel tutulan ekstra poliçelerden (mini hasar vb.) bahsediyor.. ana poliçe yıllık yapılıyor.

Linkte de denildiği gibi, kiralık araç poliçesi baya pahalı bir poliçe.. maalesef önce yaptırıp sonra iptal ettirmekten başka çare bulamadık..

paranın iadesinde bir sıkıntı çıkması imkansız. Yasal hak sonuçta poliçe iptali.. Belki daha fazla kesinti olur ama o da çok önemli değil.. önemli olan ilk defa kullanılan bir araçta kafa rahatlığı idi :smiley:

Baya bi sağlama aldım konuyu ama yine de sonuçta karşımızda sigorta şirketi var. Allah korusun, hasar oluşursa kıvırmaya pek meyillidirler hepimizin bildiği üzere:smiley:

Hayırlısı..

Her şeyin hayırlısı olsun.Keyifli yolculuklar size...

53F14B8B-2C7E-4F81-B989-95CFC461F54D.jpeg
Karavancılığımın ilk fotosu:smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Geri