Nasuh Mahruki'den Yeni Bir Kitap; Vatan Lafla Değil, Eylemle Sevilir

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan YOL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,945

YOL

SEDAT AÇIL
Yer
İstanbul, Acıbadem
Web
www.sedatacil.com
Telsiz Çağrı Kodu
TB2FKL
Nasuh Mahruki'nin Vatan Lafla Değil Eylemle Sevilir adlı 6. kitabı Güncel Yayıncılık’tan çıktı.

Aşağıdaki linklerden ses getirecek bu kitabın ön ve arka kapaklarını görebilirsiniz.

ÖN KAPAK;

vatan-on-kapak.jpg

ARKA KAPAK;

vatan-arka-kapak.jpg

Aşağıdaki linklerden kitap hakkında Yayıncının Önsözünü ve Nasuh Mahruki'nin İlk Söz'ünü okuyabilir ve kitap hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

YAYINCININ ÖNSÖZÜ;

http://www.nasuhmahruki.com/?inc=vatanlafladegil_onsoz.inc

YAZARIN İLK SÖZÜ;

http://www.nasuhmahruki.com/?inc=vatanlafladegil.inc

Yaklaşık 700 sayfadan oluşan ve Nasuh Mahruki'nin kısmen bilinen kişisel tarihi ile başlayıp, arkasından da Türkiye'de etkin bir sivil toplum anlayışının öncülerinden AKUT'un tarihçesi ile devam eden ve özellikle 1999 Gölcük Depremi’ndeki son derece başarılı çalışmalarının ardından AKUT’un karşılaştığı engellemeleri, karalamaları ve zorlukları da büyük bir açık yüreklilikle gözler önüne seren bu detaylı çalışma, o büyük acının ardından Türk toplumunun kendi doğal iç enerjisi ile başlattığı çok önemli bir paradigma - zihin haritası değişimi fırsatının da statüko tarafından nasıl göz göre göre durdurulduğunu ve toplumun elinden kaçırıldığını aradan geçen 7 – 8 yıl sonra, sürecin farkına varan aydınlarımızdan alıntılarla zenginleştirerek şaşırtıcı bir şekilde okuyucuyla paylaşıyor.

Kitabın bütün bölümlerini de aşağıda görebilirsiniz.

İÇİNDEKİLER

Önsöz

1. Bölüm: Türk Milleti’ne Açık Mektup

İlk Söz

Ailem

Hayatım

Sorumluluk Anlayışım

2. Bölüm: AKUT’un Öyküsü

AKUT Büyüyor

AKUT Çalışıyor

AKUT’a Duyulan Güven ve Türkiye’nin Güven Bunalımı

Vatan Sevgimiz

AKUT’un Ulusal Konulardaki Duruşu

AKUT’un Aldığı Bağışlar

3. Bölüm: Karşılaştığımız Zorluklar

Karşımıza Çıkartılan Engeller

Hakkımızda Yapılan Kirli Bilgi Çalışmaları

İskender’in Kazasının Ardından Yaşananlar

Fatih Altaylı ile Yaşanan Sorunlar ve Teke Tek Programı

Hıncal Uluç ve SABAH Gazetesi ile Yaşanan Sorunlar

AKUT’a Kimler, Neden saldırıyor

4. Bölüm: Zihin Haritası Değişimi ve Kaçırdığımız Fırsat

5. Bölüm: Milli Güvenlik Akademisi Eğitimim ve Ötesi

Son Söz

6. Bölüm: AKUT Gönüllülerinin Kaleminden Kendi Duyguları

7. Bölüm: Başka Başka Hep Başka

Benden Sizlere...

Sizlerden Bana...

Etiketler

Bir dağcının güncesini soluksuz okuduktan sonra dağcılık eğitimlerine başlamıştım halen aktivitelere ve eğitim vermeye devam ediyorum ancak akutla ilgili aşırı dozdaki medyatiklik ve medya maydanozluğunun akut gibi bir sivil toplum örgütünü yıpratması çok acı. Rahmetli iskender ığdır olayı ise hepimizi üzen ve yazarın kendi hanesine eksi olarak yazılanlardan. Ancak, şu da bir gerçek bu ülkedeki en medyatik dernek nedir dersek tüsiad dan sonra belki de akuttur ve bu bir başarıdır ama başarı her zaman kesinlikle haklı olarak kazanç ve o başarıyı sağlayanların sevilmesine katkıda bulunmuyor...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

SON KONULAR

Geri