Navara Hararet Sorunu

cazzcazzy

Doga, Kamp, Gezi, Fotograf, Navara
Yer
Kayseri
Arkadaşlar

2009 Navara otomatik aracım yokuş çıkarken hararet ortanın üzerine doğru yükseliyor.Motoru Sıkıştırmaya devam edersem kırmızı sınırına kadar geliyor. Ustam ortayı normalde geçmemesi gerektiğini söyledi.Fan çalışıyor, termostatta normal görünüyor. Km 180,000 de.Radyatörü de değiştirdik bir gelişme olmadı.Nerelere bakmak lazım, tecrübe edenler veya fikri olanlar ?

ugurdirim

Yeni Üye
başlık eski ama başka biryerde sorunun çözümünü göremedim
2006 narava radyatör değişti fan çalışıyor termostat açıyor.
düz yolda 150 160 km 3000 devir. hararet hiç değişmiyor. anca yokuşlarda
2000 devir üzerinde 4-5 dakika kullanmadan sonra hararet yükselmeye başlıyor.
oba cihazı ile baktığımda denemelerimde 115 e kadar çıktı üstünü denemedim. ayrıca dik bayırlarda
2000 de çıkarsanız hararet asla yükselmiyor. 2000 2100 devirde hiç sorun yok. ancak 2400 2500 devirde hararet yükselmeye başlıyor.
termik çalışıyor fan sesini sürekli duyuyorum. radyatör eskisinden kalın takıldı. son nokta kapak açılacak dendi.
öncesin de termik değiştirmelimiyim. Termik arızalı olduğunda düz yoldada yapar. cümlesi doğrumu. çünkü düz yolda sorun yok.
teşekkürler

cazzcazzy

Doga, Kamp, Gezi, Fotograf, Navara
Yer
Kayseri
başlık eski ama başka biryerde sorunun çözümünü göremedim
2006 narava radyatör değişti fan çalışıyor termostat açıyor.
düz yolda 150 160 km 3000 devir. hararet hiç değişmiyor. anca yokuşlarda
2000 devir üzerinde 4-5 dakika kullanmadan sonra hararet yükselmeye başlıyor.
oba cihazı ile baktığımda denemelerimde 115 e kadar çıktı üstünü denemedim. ayrıca dik bayırlarda
2000 de çıkarsanız hararet asla yükselmiyor. 2000 2100 devirde hiç sorun yok. ancak 2400 2500 devirde hararet yükselmeye başlıyor.
termik çalışıyor fan sesini sürekli duyuyorum. radyatör eskisinden kalın takıldı. son nokta kapak açılacak dendi.
öncesin de termik değiştirmelimiyim. Termik arızalı olduğunda düz yoldada yapar. cümlesi doğrumu. çünkü düz yolda sorun yok.
teşekkürler
Yukardaki başlık bana ait ama hala sorunun kaynağını maalesef bulamadım.su devir daim pompasini değiştirdiniz mi?

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

ugurdirim

Yeni Üye
hayır sadece radyatör değiştirdim. Eski radyatörü şuan kinin yarım kalınlığında idi nerdeyse. ucuz birşey takılmış daha önce. bir umut değiştirdim ancak değişen birşey olmadı.
ustalar radyatör değiştikten sonra direk motor kapağı açılacak moduna girince araştırmaya karar verdim.
siz ne kadardır o şekilde kullanıyorsunuz

Forum istatistikleri

Konular
100,161
Kullanıcılar
168,066
Son üye
Naye

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR