Navara Hararet Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cazzcazzy Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,812

cazzcazzy

Doga, Kamp, Gezi, Fotograf, Navara
Yer
Kayseri
Arkadaşlar

2009 Navara otomatik aracım yokuş çıkarken hararet ortanın üzerine doğru yükseliyor.Motoru Sıkıştırmaya devam edersem kırmızı sınırına kadar geliyor. Ustam ortayı normalde geçmemesi gerektiğini söyledi.Fan çalışıyor, termostatta normal görünüyor. Km 180,000 de.Radyatörü de değiştirdik bir gelişme olmadı.Nerelere bakmak lazım, tecrübe edenler veya fikri olanlar ?

başlık eski ama başka biryerde sorunun çözümünü göremedim
2006 narava radyatör değişti fan çalışıyor termostat açıyor.
düz yolda 150 160 km 3000 devir. hararet hiç değişmiyor. anca yokuşlarda
2000 devir üzerinde 4-5 dakika kullanmadan sonra hararet yükselmeye başlıyor.
oba cihazı ile baktığımda denemelerimde 115 e kadar çıktı üstünü denemedim. ayrıca dik bayırlarda
2000 de çıkarsanız hararet asla yükselmiyor. 2000 2100 devirde hiç sorun yok. ancak 2400 2500 devirde hararet yükselmeye başlıyor.
termik çalışıyor fan sesini sürekli duyuyorum. radyatör eskisinden kalın takıldı. son nokta kapak açılacak dendi.
öncesin de termik değiştirmelimiyim. Termik arızalı olduğunda düz yoldada yapar. cümlesi doğrumu. çünkü düz yolda sorun yok.
teşekkürler

başlık eski ama başka biryerde sorunun çözümünü göremedim
2006 narava radyatör değişti fan çalışıyor termostat açıyor.
düz yolda 150 160 km 3000 devir. hararet hiç değişmiyor. anca yokuşlarda
2000 devir üzerinde 4-5 dakika kullanmadan sonra hararet yükselmeye başlıyor.
oba cihazı ile baktığımda denemelerimde 115 e kadar çıktı üstünü denemedim. ayrıca dik bayırlarda
2000 de çıkarsanız hararet asla yükselmiyor. 2000 2100 devirde hiç sorun yok. ancak 2400 2500 devirde hararet yükselmeye başlıyor.
termik çalışıyor fan sesini sürekli duyuyorum. radyatör eskisinden kalın takıldı. son nokta kapak açılacak dendi.
öncesin de termik değiştirmelimiyim. Termik arızalı olduğunda düz yoldada yapar. cümlesi doğrumu. çünkü düz yolda sorun yok.
teşekkürler
Yukardaki başlık bana ait ama hala sorunun kaynağını maalesef bulamadım.su devir daim pompasini değiştirdiniz mi?

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

hayır sadece radyatör değiştirdim. Eski radyatörü şuan kinin yarım kalınlığında idi nerdeyse. ucuz birşey takılmış daha önce. bir umut değiştirdim ancak değişen birşey olmadı.
ustalar radyatör değiştikten sonra direk motor kapağı açılacak moduna girince araştırmaya karar verdim.
siz ne kadardır o şekilde kullanıyorsunuz

hayır sadece radyatör değiştirdim. Eski radyatörü şuan kinin yarım kalınlığında idi nerdeyse. ucuz birşey takılmış daha önce. bir umut değiştirdim ancak değişen birşey olmadı.
ustalar radyatör değiştikten sonra direk motor kapağı açılacak moduna girince araştırmaya karar verdim.
Selam 5 kere motor conta yaktı sebebi belli deyil düzde süper yokuşta hararet var çözene helal termostat yok radyatör yeni termik kitli devirdaim 0 buyrum burdan

A
Arkadaşlar

2009 Navara otomatik aracım yokuş çıkarken hararet ortanın üzerine doğru yükseliyor.Motoru Sıkıştırmaya devam edersem kırmızı sınırına kadar geliyor. Ustam ortayı normalde geçmemesi gerektiğini söyledi.Fan çalışıyor, termostatta normal görünüyor. Km 180,000 de.Radyatörü de değiştirdik bir gelişme olmadı.Nerelere bakmak lazım, tecrübe edenler veya fikri olanlar ?
Llah kurtarsın 5 kere conta yaktımmmmm

A
Arkadaşlar

Allah kurtarsınnnn

A
Arkadaşlar

Allah kurtarsınnnn söke taka uzman oldum 140binlik aracı 90 verdimmmm kurtuldummm

Uzun zaman olmus ama konuyu yeni gordum aklima gelen ve eski ustalarin dahi yaptigi bir hatayi yazayim. Genelde bu konu yuzunden basi agriyan hatta aracini satanlar bile olmustur. Yukaridaki arkadas ta sattim kurtuldum demis. Eger biliyorsaniz da bilmeyenler icin bilgi olsun.

Bu araclarin radyator ve radyator yedek su deposu vardir. Bunlarin kapaklarinin yerini karistirirsaniz dediginiz problemleri yasarsiniz. Bu kapaklar farklidir. Yedek su deposunun kapagi ici termostatli yani diger araclarin radyator kapagi ile ayni sekilde olan kapaktir. Radyatorun kapagi ise ici bos olan kapaktir. Ne yazik ki ben dahi ilk basta tam tersi hatayi yaparak termostatli kapagi radyatore, bos olani yedek su deposuna takmistim. Allah'tan servis sahibi arkadasim aninda gorup hatami duzeltti de motoru kucagimiza almaktan kurtulduk. Yillardir sanayide gezinen elinden onlarca arac gecmis biri olarak ben bile bu hatayi yaptiysam iyi ve uzmani olmayan kisilerin elinde bu hatanin yapilmasi cok normaldir.

Bilgilerinize.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri