Navara Kullananlar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bsayil Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4,636
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 505,940
Ynt: Navara Kullananlar

yok yok hemen şevkin kırılmasın dur bakalım daha cok batarız cıkarız :smiley: işin zevki orada nerede yaşıyorsun bilemiyorum ama eğer istanbuldaysan şile de ağlayan kaya mevkiinde kum zeminde ufak ufak alıştırma yapabilirsin.hiç canını sıkma aynen devam :smiley: aracın üstünde ne tip bir lastik var oda önemli ..... yükseltme işine gelince ben arabayı akdığımda arac bir depo ile ( 80lt ) ve 80 km sabit hızla 850 km yapıyordu yaptığım ilavelerden sonra 700 / 750 km ye düştü tabii bu iş bir tercih meselesi birde para :smiley: tamamı ile sana kalmış birşey ama sıkı bir off-road yapıcam diyorsan biraz masrafa girilmesi gerekiyor ayrıca navara lar orman içinde dar alanlarda ve sıkı agaclık yerlerde zorlanıyor hatta zaman zaman sıkışıyorsun herşey senin tercihlerine bağlı........bilmem yardımcı olabildim mi ..? görüşmek üzere kolay gelsin..........

Etiketler

tabiki çok yardımcı oldunuz teşekkür ederim. Ben istanbulda yaşıyorum. Ama kumsal denemem Karasu da olmuştu. Kışın pek sorun yaşanacağını sanmıyorum ama yazın yağışsız günlerde kum çok kuru oluyor ve parkur ciddi olarak zorlaşıyor. Yolunuz düşerse Karasuya öncesinden yazarsanız bende atlar gelirim, öğrenmem gereken çok şey var sanırım.

tabiki haber veririm problem değil ..... bende öğreniyorum zaten beraber deneriz :smiley: bir kac navara kullanan daha bulsak daha zevkli olur haberin olsun görüşmek üzere.....

red34' Alıntı:
yok yok hemen şevkin kırılmasın dur bakalım daha cok batarız cıkarız :smiley: işin zevki orada nerede yaşıyorsun bilemiyorum ama eğer istanbuldaysan şile de ağlayan kaya mevkiinde kum zeminde ufak ufak alıştırma yapabilirsin.hiç canını sıkma aynen devam :smiley: aracın üstünde ne tip bir lastik var oda önemli ..... yükseltme işine gelince ben arabayı akdığımda arac bir depo ile ( 80lt ) ve 80 km sabit hızla 850 km yapıyordu yaptığım ilavelerden sonra 700 / 750 km ye düştü tabii bu iş bir tercih meselesi birde para :smiley: tamamı ile sana kalmış birşey ama sıkı bir off-road yapıcam diyorsan biraz masrafa girilmesi gerekiyor ayrıca navara lar orman içinde dar alanlarda ve sıkı agaclık yerlerde zorlanıyor hatta zaman zaman sıkışıyorsun herşey senin tercihlerine bağlı........bilmem yardımcı olabildim mi ..? görüşmek üzere kolay gelsin..........

abi ben 470km nin üstünü göremedim daha bir depo mazotla bu dediğin km leri nasuıl yapıyorsun benim arabadamı bir hata var acaba ???

red34' Alıntı:
daha durun bakalım neler öğreneceğiz:smiley: Barbaros çekme yerleri nerede tarif edermisin..? arabayı kullanıyoruz ama hikaye valla tam amatörüz lsd demişsin onuda bana anlatırsan sevinirim çünki karşında tam bir amatör var ama şimdiden sana tşk ederim sağolasın.........

abi sağ ön altta biraz eğilirsen görürsün arkadakide sol altta kullanışı ben bir kaç kez denedim....

lsd ye gelince arkada kilitli diff abi paitanaja düştüğünde low konumunda gücü tama aktarmanı sağlıyor boştaki tekeri kitliyerek .....

omurmar' Alıntı:
Merhaba Bende Navara 4x4 Le kullanıcısıyım. Selamlar Herkese...

Navara yı hiç kum arazi de yada sahilde test edeniniz varmı?
Varsa performansından memnunmusunuz?

sanırım aranızda arcı en çok zorlayan benim çamur kum kaya toprak balçık ne varsa soktum beni hiç üzmedi ama tabiki pilotaj ve ekipman çok önemli

bir kere en önce arkaya ağırlığı yaptırarak başlamak lazım ki tekerler yere sağlam bassın yoksa devamlı arka taraf dans ediyor lastik olmazsa olmaz yükseltmesiz navara ise zaten bir işe yaramaz umarım bende yardımcı olabilmişimdir?

yalnız bu tüketim işine takıldım gerçekten 750km gördünüzmü öyleyse benim araçta bi sıkıntı var en fazla 470km yapıyor değişikliklerden öncede çok farklı değildi zaten

barbaros kardeşim saol tşk ederim acıklayıcı biligilerin için :smiley: o kadar arabanın altına girdim kör gibi bakmışım valla sağolasın tekrar tşkler:smiley:

barbaros bence senin yakıt tüketiminde bir problem var bir yanlışlık olmasın ..? 470 km cok düşük bence bir servise göster depoyu tam doldursan bile ekranda 470 yazmaz ... ben devamlı bakıyorum en son kullanımda 695 km yol yaptım ... km yi ne kadar düşürürsen o kadar fazla yol alıyorsun aklında bulunsun .......

red34' Alıntı:
barbaros bence senin yakıt tüketiminde bir problem var bir yanlışlık olmasın ..? 470 km cok düşük bence bir servise göster depoyu tam doldursan bile ekranda 470 yazmaz ... ben devamlı bakıyorum en son kullanımda 695 km yol yaptım ... km yi ne kadar düşürürsen o kadar fazla yol alıyorsun aklında bulunsun .......

abi valla ekranda 490 km yazıyor daha üstüde yazmıyor ben bi servise soracağım bunu teşekkürler abi
en iktisatlı kullanımda bile 13,5 lt ye düşürüyor tüketim ya
benim araç otomatik ama bu kadar farkettirmemesi lazım gibi geliyor

yok yok acil bir servise görün olmaz öyle şey tüketimin yüksek baya ....benim aracta otomatik ama seninki kadar değil.......sana şimdiden kolay gelsin kardeşim........

red34' Alıntı:
yok yok acil bir servise görün olmaz öyle şey tüketimin yüksek baya ....benim aracta otomatik ama seninki kadar değil.......sana şimdiden kolay gelsin kardeşim........

bugün konuştum yarın hemen gidiyorum abi bakalım hayırlısı

Ben birkaç bin km boyunca hiç sıfırlamadım göstergeyi, ağırlıklı şehir içi kullanım be birkaçkerede uzun yol sonucu gösterge 13,4 lt/100 km.
daha aşağıyada düşmüyor :( Diğer 4x4 pick-up lardın yakıt tüketimleri konusunda da bukadar şikayet varmı acaba?

BARBAROS SANA KOLAY GELSİN KARDEŞİM ......valla şehir içi yakışla şehir dışı yakışlar hep farklıdır şehir içinde daha cok yakılır tabii birazda yoldurumu önemli durup kalkmak bile fazla yakıt harcatır vs vs bir sürü sebeb var ...ama bir depoyla da 470 km yapmak ve şehir içi bile olsa biraz fazla onun içinde serviste kontrol şart ...bakalım ne cıkacak kontrollerde.....

benim şehir içi 80 lt ile 650 km aşagı yukarı 12 ye geliyor şehir dışı ise daha az bundan sonra bende dikkat edip sizlere bildiririm. diğer araclar için birşey diyemiyorum ama onlara da sormakta yarar var..........

abi benim arabada sorunlu herhalde 400-450 km yol gidiyo 1 depoyla aklını yiyo board computer 100/km 21.8 lt yazıyo ;D ;D ;D puahaha yemin ederim bu neya eşşek gibi mazot yakıyo....

Bence arkadaşlar lastik havalarını kontrol edin önlere 38 arkalara 34 hava basın. Zamanında 98 model nissan pikabımın lastik havalarını arazide daha rahat ilerlemek için 28-30 a düşürmüştüm daha sonra arabam bir depo ile 550 km giderken 350-400 km yapmaya başladı tabi ben sebebin yakıttan veya pompadan olduğunu sandım daha sonra tesadüfen sebebin lastik havasının az olmasından kaynaklandığını gördüm.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR