Neden Dacia Duster?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ümiterkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,811
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 513,619
Ynt: Neden Dacia Duster?

akirafes' Alıntı:
Tamamıyla google ceviri ile 1 e 1 yazdım bu yüzden Türkçe düşük cümleler olabilir.
Automarket
Yeni Dacia Duster ve SUV segmentinde kullanılabilir: Skoda Yeti, ix35 Hyundai, Fiat Produse Suzuki SX4 ve Nissan Qashqai yılında beş rakipleri arasında kapsamlı bir karşılaştırma yaptı.
BOYUTLAR
bagaj için iç mekan belirlerken, bir SUV satın alma için önemli kriter biz dingil mesafesi ve model çizme kapasitesi bizim analize dahil karşılaştırıldığında basit bir analiz çekmek için İki değer ve mekan söz konusu model tarafından sunulan bir fikir oluşturmak için kazanan Dacia Duster Bölüm dingil mesafesi içinde yeterlidir. Mioveni model 2673 mm iken, model buna yakın Hyundai ix35, 2640 mm dingil mesafesi olan bir dingil mesafesi vardır.Nissan Qashqai üçüncü facelift yılında, 2630 mm ile geliyor.
Öte yandan, bagaj için Bölüm uzayda, Dacia Duster ikinci olarak, Hyundai ix35 geçildi varlık gelir. Rating kalan dört yerler için
değişmemiştir.
Sıralamaları subset Dingil mesafesi: 1) Dacia Duster (6p) 2) Hyundai ix35 (5p) 3) Nissan Qashqai (4p) 4) Skoda Yeti (3p); 5-6) Fiat Produse Suzuki SX4 (2p);
Sıralamasında alt kümesi SES gövde: 1) Hyundai ix35 (6p) 2) Dacia Duster (5p) 3) Nissan Qashqai (4p) 4) Skoda Yeti (3p), 5-6) Fiat Produse Suzuki SX4 (2p)

RANGE motoru
Segment giriş seviyesi SUV ya ekonomik bir motor veya düşük rotasyonlar yüksek torklu bir motor istiyorum tüketiciler, bir dizi lütfen yapmalıyım ya bir motor maksimum güç arasında bir denge sağlamayı teklif maksimum tork.Bu nedenle, bir üretici politikasının en iyi şartları tüketici tüm en sıradışı ve ulaşmak için motorların için sunmaktadır geniş Bizim karşılaştırma motor yelpazesi geniş, Skoda bunun Yeti model yelpazesi Qashqai sunulan beş Nissan motor izledi taraftan diğer motor segmentinde güçlü en Yeti Skoda Hyundai bulunmuştur tarafından takip yakından ix35. Hyundai iken gelen Koreliler CRDI bir 184 hp 2,0 teklifi ve 383 Nm Skoda Çekler yerde bir 1,8 litre TSI 160 hp ve 250 Nm geliştirir dövmek . Nissan, 2.0 dCi litrelik 150 hp ve 320 Nm, Produse ve SX4 dizel ünite 135 hp ve 320 Nm sunarken teklifi,Duster 110 hp ve 240 Nm ile 1,5 litrelik dCi sahip kavga geliyor . Suzuki SX4 extra noktası 1,5 litrelik giriş seviyesi motoru sayesinde aldı ise bu segmentte daha Otto, Dacia Duster ekstra bir nokta iki dizel ve otto motoru vardır çünkü alınan dizel motor üniteleri daha önemli olduğundan

Sıralama: 1) Skoda Yeti (6p) 2) Hyundai ix35 (5p) 3) Nissan Qashqai (4p) 4) Suzuki SX4 (3p) 5) Dacia Duster (2p) 6) Fiat Produse (1p)
PERFORMANS
bozuk arazide performans yolda dikkate alındığında bu modellerin yeteneklerini offroad, biz ayrı bir puan
Hızlı İvme / h 0-100 km: 1) 1.8 TSI Skoda Yeti (8,4 saniye), 2) Nissan Qashqai 2.0 dCi (9,5 saniye) 3) 2.0 CRDi Hyundai ix35 (10,1 saniye), 4) ve 1,6 Fiat Produse (10,7 saniye), 5) Suzuki SX4 2,0 DDIS (11 saniye), 60 Dacia Duster 1.6 16V (11,5 saniye);

Sıralamasında alt kümesi Acceleration) 6 0-100 km / h: 1) Skoda Yeti (6p) 2) Nissan Qashqai (5p) 3) Hyundai ix35 (4p) 4) Fiat Produse (3p) 5) Suzuki SX4 (2p ) Dacia Duster (1p);

BEST VE: 1 derece komisyon açılardan) Dacia Duster (30/36) 2) Hyundai ix35 (24.2/26.9) 3) Fiat Produse (20.30/31.1) 4) Suzuki SX4 (20.30/31.1) ; 5) Nissan Qashqai (19.2/30.2); 6) Skoda Yeti (18.8/17.9);

Sıralamasında alt kümesi açısı / Açıklığı: 1) Dacia Duster (6p) 2) Hyundai ix35 (5p), 3-4) Fiat Produse Suzuki SX4 (4p) 5) Nissan Qashqai (2p) 6) Skoda Yeti ( 1p)

TÜKETİM
Bu modeli özerklik baskıları nedeniyle Yakıt tüketimi herhangi bir araç seçiminde önemli bir faktör vardır ilk bakışta SUV müşterileri özellikle bu bölüm tarafından etkilenmesine karşın SUV alıcılar nedenle erişilebilir ve göz Tahmini yakıt tüketimi model gösterilen kutusunu gerekir SUV segmentinde kompakt Tüketim kalıpları ile en geride bıraktık ve donanımlı bir dizel motor Otto motorları olma zamanı bu. Bu kategorideki galibi ilan edilir Nissan Qashqai 1.5 dCi 5,1 yakıt tüketimi sadece ortalama bir litre 100 km.yerde ikinci litre ile 5,3 Skoda Yeti tüm gelir TDI, dCi Dacia Duster 1,5 duyurdu
,0. Hyundai ix35 gibi Produse Fiat ve Suzuki SX4, dizel versiyonları 2,0 litre motor ile donatılmış 5.5 litrelik bir ortalama tüketim duyurdu de.
Sıralama: 1) Nissan Qashqai (6p), 2-3) Dacia Duster, Skoda Yeti (5p), 4-5-6) Produse Fiat, Suzuki SX4, Hyundai ix35 (3p)
Kuru ağırlık

L Yaptığımız analizler, bu bölümde, onun kitle modelleri yukarıda 4x2 versiyonları karşılaştırıldı. % U2013 kural sadece en kolay model bu kategoride en çok puan almaya başlar DDacia Duster sürümünde yalnızca 1160 £ bir kitle ile karşılaştırıldığında hafif modeli olan 1.6 16V 4x2. 2 ve 3 Açık yerlerde Produse Fiat ve Suzuki SX4 1215 bir kitle her kg, ve Quashqai Nissan 1297 kilogram ağırlığında, Suzuki Yeti bir ile 1446 kg ve Hyundai bu oranla ix35 sırada son bir kitle var iken 1753 kg kitle

Sıralama: 1) Dacia Duster (6p), 2-3) Produse Fiat ve Suzuki SX4 (5p) 4) Nissan Qashqai (3p) 5) Skoda Yeti (2p) 6) Hyundai ix35 (1p);

Fiyat
Beklendiği gibi, Duster zor bu noktada rakibini vurmak üstünde
Skoda Yeti KDV ile 15.466 € dan başlayan tarafından kabul edilen fiyat sürümü için 1,2 litre TSI 105 PS kullanılabilir dahil

Sıralamaları FİYAT: 1) Dacia Duster (6p) 2) Suzuki SX4 (5p) 3) Yeti Skoda (4p) 4) Fiat Produse (3p) 5 Nissan Qashqai (2p) Hyundai ix35 (1p)
TASARIM
Bölüm tasarım her zaman ağrıyan bir nokta ise, düşük maliyetli modeller konuşuyor bir mini-segment modeli olun veya bir SUV,
kompakt bir model düşük maliyetli tasarımcıları ellerini zaman bu segmentte mücadele etmek isteyen bir üreticinin aşağıdaki model çizmek gerekiyor bağlı var. SUV tasarımcıları bir mühendislik meydan almak
Eğer onlar hücum açısı mümkün olan en iyi değerleri temizleme ventral almak için iki ön ve arka ya da profilde yer ayrılmak zorunda kaldı
kadar denkleminin mümkün subjektif kriter, editöryel Automarket her üyesi olarak ortadan kaldırmak için ayrı oy sonucu aşağıda verdiğimiz tadı bir kombinasyonudur

TASARIM Sıralaması: 1) Nissan Qashqai (6p) 2) Dacia Duster (5p) 3) Hyundai ix35 (4p) 4) Suzuki SX4 (3p) 5) Fiat Produse (2p) 6) Skoda Yeti (1p) ;

SONUÇ
zaman Eğer bunu karşılaştırılabilir öğelerin sadece bakmak, Dacia Duster segment karşı kazanılan rekabet olsa bile, üst düşünmek Nissan Qashqai için veya desen ix35 Hyundai tedarik ve olabilir tedavi edildi. Buna rağmen, fark bir final geçici fark yüksek beş puan karşı ana kriter Nissan Qashqai fiyat bariz Duster düşük. veya binmek kaliteli malzeme gibi Açıkçası Toplamda, Duster, kategoriler dört kazanmak yönetilen bazı SUV olmanın bir değer son derece önemli olursa
olsun, kitle hangi segment ait: Price Dingil mesafesi açısı, saldırı

Sıralamalar: 1) Dacia Duster (42P): 2) Nissan Qashqai (37p) 3) Hyundai ix35 (35p) 4) Skoda Yeti (31P) 5) Suzuki SX4 (29p), 6) Fiat Produse (25p)

4413767408_9a5b4f4c49.jpg

Burdan takip edilebilir tabi yabancı diliniz varsa
http://www.automarket.ro/stiri/analiza-dacia-duster-versus-rivalii-sai-directi-29680.html

Etiketler

akirafes' Alıntı:
Sıralamalar: 1) Dacia Duster (42P): 2) Nissan Qashqai (37p) 3) Hyundai ix35 (35p) 4) Skoda Yeti (31P) 5) Suzuki SX4 (29p), 6) Fiat Produse (25p)

Bu sonuçları birde kullanan üyeleriimizden şahsi fikirlerini ve araçlarının resimleri ile görsek çok memnun olacağım şahsen.Dusteri bende eleştirdim konunun başında. Renaultun bana verniş olduğu sorunları göz alarak bunları söyledim.Araç sahibi bir üyemiz var sanırım fotoğraf ve ilk sürüş izlenimlerini tüketim v.s yayınlarsa çok memnun olurum.Daciaya olan tavrım evde babama karşıda devam ediyor bu aracı çok beğendi her an almak üzere.(ilk olarak sandero stepway lara baktı, küçük olduğunu görünce son günlerde duster'ı incelemeye başladı.)Bende gittim bizzat inceledim aracı fakat kullanan arkadaşların sürüş deneyimlerini merak ediyorum.

SELAM İLE ARKADAŞLAR DACİA BENİM DE DİKATİMİ CEKTİ BEKLEDİKTEN SONRA GELDİ AMA 4X4 Ü NÜ GÖREMEDİM BENİM ARKADAŞ DİZEL DEN ALDI.FAKAT COK BOŞ IVIR ZIVIR 39 BİN GİBİ BİR MALİYET. EKMEK KÖFTE MESELESİ.ALAN ALIR ALMAYAN DA BAKAR.YERDEN YÜKSEKLİĞİ İYİ YAKIT VE SERVİS DE MAKUL RENO DAN UCUZ YAYGIN SERVİS VS.DİĞER SUV LARA GÖRE UYGUN.KONFOR ARAMA EMNİYET TE ARAMA ŞİMDİ BUNLAR YAKLAŞİK VAR OLANLARIN BİR KISMI.GERİ KALANI İSE ZAMAN VE TECRÜBE BİZE BİR TEST SUNACAKTIR. TİPİ ŞEKLİ ŞEMALİ İSE HER KES BİRŞEY DER ,BUNLAR İZAFİ.ALAN ARKADAŞLARA KAZASIZ BELASIZ KULLANMALARINI DİLERİM.

akirafes' Alıntı:
Neyse çok uzattım . Baktım Fransa da dacia duster 15 bin kusur satmış almanyada 5 bin satmış actım forumlarını okudum okudum adamlar tek bir kotu soz soylemiyor . aksine övuyor övuyor. Dacianın almanyada çok iyi satan bir marka oldugunu ogrendigimde ise şok oldum . Sanırım bir tek Türkiye de forumlarda yerden yere vuruluyor . Eski kullanıcı yorumlarını okdugumda ise dacia arabalarının sağlamlığını görüp şaşırdım hemen hemen hic biri dağılmamış . Mesela ben kullandıgım icin bilirim Benim discoveryimin genel hastalığı güneşten torpido ön tarafı soyulur kurur ve kalkar camla arasında boşluk oluşur . genelde biz balmumunda bunu yeniden yaptırırız o çok kalıite bildiğiniz bir cok discovery benim gibidir en azandın ön konsula 3-5 bin tl kıyıp deigstiremiyen benim gibiler .
Sadede gelirsem ben dacia duster aldım çok mennunum

sn "akirafes" sizden bu araçla ilgili şimdiye kadar ki tecrübelerinizi rica edeceğim mümkünse saygılıar iyi geceler..

Hocam ne diyeyim nasıl anlatayım bilmiyorum kıyaslayımmı kullanım zevkinimi söyliyeyim ?
Bana bu arabayı al diyen arkadaşım ben dacia duster ı almamdan önce tiguan aldı bende ondan gaza geldim arabayı değiştireyim dedim
Tgiuan la kıyaslayabilirim cünki birlikte kullandık kendi eski discoveryim le kıyaslayabilirim senelerce kullandım 2005 model golfumle kıyaslayabilirim senelerce kullandım
Ama icimdekinleri yazsam burada çok tepki çeker eminim çünki gerçekten neden bilmem bir duster düşamanlığı var . Şimdi almanya da dustera bakıyordum
inanılmaz derecede bir satış oranı ve talep yakalamış avrupadaki en büyük ve en zor olan pazar Almanya .
Yani diyorum bir benim ülkemin insanlarımı bu kadar arabadan iyi anlıyor da teneke dedikleri bu arabayı devamlı kötülüyor . Ben gerçekten anlamadım .
Fransada çok tutulmuş romanyada ise kullanıcılar rüşvet vererek arabayı alabiliyor ancak bu haberleri kafamdan atmıyorum size hemen forum linklerini verebilirim .
Motor şasi numarasından arabalarını ayırtıyorlar gün gelince bakıyorlar araba dışarıya ihraca gitmiş şikayetler bini bin araç yok . bir başkası diyor biz rüşvet verdik ancak teslim tartihinden 15 gün sonra alabildik başka türkü olmuyor diyor
Bir başkası ise evet arkadaşımda rüşvet vermişti diyor . Bunları okuyorum birde Bizim ülkemizdeki teneke Dusterı okuyorum herhalde bize gönderilen araba sanırım başka bir model Gerçekten anlamadım . Yada benim froumlarda okduklarım gerçekten
bu işi iyi bilenller arabayı baya test etmişler ve yorumları ile insanların yanlış yapmalarını Duster almalarını engelliyorlar.
Ben çok mennunum kullandıkça daha çok seviyorum . Daha çok alışıyorum .
Ben çok inceledim yabancı forumları 6 aydırda takip ediyordum zaten duster haberlerini çok okudum genelde bir şey almadan önce ev eşyası olsun elektronik olsun cok okurum araştırırm hele şimdi google ceviri var yabancı ülke forumlarını rahatlıkla okuyabiliyoruz .
Dediğim gibi arkadaşım al dedi ertesi günü aldım ama zaten çok çok okumuştum yabancı ülkelerdeki kullanıcıların mennuniyetini . Herhalde bir arabanın direksiyonunda kaç adet düğme var göstergesinde kaç çeşit gösterge var teyb ekranı ne kadar ihtişamlı
bizim icin daha öncelikli. Sanırım bizim insanlarımız kiralıkevlerde oturup çok pahalı arabaları tercih ediyorlar (benim bu şekilde 2 yakın arkadaşım var devamlı ev alın arabayı satın diyorum ama dinletemedim ) Onlar arabalarının alabileceği evleri bile kendilerine layık görmuyor

s

birde birşey dikkatimi çekti ben sizin kadar gerçekten bu konularda bilgili değilim .Türkiye de forumlarda en çok aracın ağırlığı eleştiriliyor çok hafif olması dalgaya alınıyor .
Ama yurt dışındaki forumlarda Fransa almanya ve romanyada ise bunun araç için diğerlerine çok iyi avantaj olduğu söyleniyor . Gerçekten şaşırdım .
Özet olarak Araç çok geniş ici rahat yolda giderken kasislerde sarsılmıyorsunuz suspansiyon benim discoveryden golftan kat be kat iyi . Çok az benzin yakıyor . Golf a göre zaten discovery ile kıyaslamıyorum Çok büyük bir bagajı var gerçekten büyük .
Oğlum arabayı çok sevdi siyah renk benimki .
Şunuda ekliyemden edemiyeceğim Çok genç bir arabam var o kadar gençki daha ondan gençi yok .
Buy a Dacia is to buy practice. The Duster is no exception to the rule. Inside, it's minimum service. Minimum but correct
Le Duster ne déroge pas à la règle. Dans l'habitacle, c'est service minimum. Minimum mais correcte
Dacia ya binmek edinilen yeni bir deneyimdir Duster da bu kuralın vazgecilmez bir üyesidir içinde en az ama ama en doğru birleşenler vardır .
(bu şekilde tercüme ettim )

4413767408_9a5b4f4c49.jpg

Resme bayıldım çok yakışmış .
İlk para ayarladığımda ön sağ kol destek dayama alıcam istinye servisi aradım 280 tl dedi herhalde pazarlıkla 250 ye alabilirim Golfde yanılmıyorsam orijinali 1500 tl idi . işte anlatmak istediğim bu .

Arkadaşlar ben duter i denedim dizel i ni.Bana cok boş ve hafif geldi 1.5 reno motor var.Aynı motoru reno bir çok modelde kullanıyor.Mesela bunlardan laguna da kullanmış cılıoda kullanmış,laguna da motor az geliyor, ama duster deki ivme diğerlerine göre daha iyi bozuk yoldada idare eder.Büyün bunlar tabiiki neye kıyas yapıyoruz ona göre yazmak gerek.bence mal ortada.Bizde bir laf vardır. ALAN İLE SATAN BİLİR, GELİN İLE YATAN BİLİR.wesselam.

Meraklı arkadaşlar..
Zaman yitirmeden birer tane alsınlar...

Benim de içinde olduğum bir grup
bir kısım gerçekliğe dikkat çekerek
hassasiyetle görevimizi yaptık...

Arkadaşlar bu araçla dağa taşa çıkılmaz,

Dahası bu araçla kaza da yapılmaz...
Allah korusun...

Vatandaşın yeni araca parası yetmeyebilir...
Şu anda memleket 2. el cenneti oldu...
Çok temiz her türden araç bulmak mümkün
ekspertiz teknolojisi çok gelişti...

Elinizdeki 30-45 bin liraya çok akılcı 2. el seçimleri yapabilirsiniz...
Sağlam bir Alman...ya da Japon markanın 2. elini gözden uzak tutmayın derim

saygılar

akirafes' Alıntı:
birde birşey dikkatimi çekti ben sizin kadar gerçekten bu konularda bilgili değilim .Türkiye de forumlarda en çok aracın ağırlığı eleştiriliyor çok hafif olması dalgaya alınıyor .
Ama yurt dışındaki forumlarda Fransa almanya ve romanyada ise bunun araç için diğerlerine çok iyi avantaj olduğu söyleniyor . Gerçekten şaşırdım .
Özet olarak Araç çok geniş ici rahat yolda giderken kasislerde sarsılmıyorsunuz suspansiyon benim discoveryden golftan kat be kat iyi . Çok az benzin yakıyor . Golf a göre zaten discovery ile kıyaslamıyorum Çok büyük bir bagajı var gerçekten büyük .
Oğlum arabayı çok sevdi siyah renk benimki .
Şunuda ekliyemden edemiyeceğim Çok genç bir arabam var o kadar gençki daha ondan gençi yok .
Buy a Dacia is to buy practice. The Duster is no exception to the rule. Inside, it's minimum service. Minimum but correct
Le Duster ne déroge pas à la règle. Dans l'habitacle, c'est service minimum. Minimum mais correcte
Dacia ya binmek edinilen yeni bir deneyimdir Duster da bu kuralın vazgecilmez bir üyesidir içinde en az ama ama en doğru birleşenler vardır .

bu sitemizden kullanıcı yorumumu yabancı bir siteden alıntımı anlamadım açıklarmısınız ;D ;D

Arazide 4x4 özelliği olan bir Duster, kendini arazi aracı zanneden 4x2 L 200'den her zaman iyidir

evedilaz' Alıntı:
bu sitemizden kullanıcı yorumumu yabancı bir siteden alıntımı anlamadım açıklarmısınız ;D ;D

Sondan 2. 1. satır alıntı dacianın satış felsefesiymiş konumuzla alakalı görüp yazdım 3. satırıda kendi bilgimde tercüme etmeye çalıştım . Gerisi bir kullanıcı olarak kendi şahsi yorumum .

arkadaşım sordugum soru cevap bulmadı sen araç sahibimisin aldınmı kullanıcı yorumunmu yoksa reklem etkileşimimi????
bana buraya gerçek kullanıcı yorumu yazan varmı o lazım

benim discovery 1995 model 3.9 du 2000 de ilk sahibinden büyük bir hevesle aldım aldığımda 40bin kilometrede idi sahibi amerikada çalışan birisi idi Yani araç temiz az kullanılmıştı. 5 sene kullandım 12 bin tlye zar zor sattım . yüksek motorun ikinci el satımının imkansız gibi bir şey oldugunu öğrendim . Araçın ön konsulu güneş kavrulmasından kalktı . Bu genel hastalıkmış servisde öğrendim . Klima ise çok fazla kullanılamıyordu . Bu kitabında yazıyor 20 dakkadan sonra kapatmak zorundasınız . Arabanın parçaları benim bütçeme göre servetti . Hic bir zaman orijinal servise gidemedim . Aracın ön kısım kabloları eskimişdi değişmesi gerekiyordu buji elektirik vesaire gittim normal kablo ile değiştim araç kaldırmadı çalışmasında sorun çıktı mecburen gittim motocar da orijinal kablo lar ile tekrar değiştim ufak bir servet verdim .
Arabanın difransiyeli şanzımanının fiyatını sordum bana 8500 tl dediler hic bir zaman arazi vitesine takıp rahatca korkmadan kullanamadım. Bir çok oto tamircisi arabadan anlamıyordu . gittiğim yan landrover kinci el servislerde her zaman çok para istiyordu . Benzin gerçekten çok yakıyordu. Yani araç bana göre değildi . Kuş adasına giderken yolda debriyaj balatası bitti susurlukta tamir edebilecek kimseryi bulamadım . tamirciler biz yapamayız dediler. cekici ile istanbula gitmesi gerektiğini söylediler . arka bagaj kapagının yan menteşe kısmı ve altı baya bir çürümş su alıyordu . Araba Son zamanlarda trafikde su kaynatmaya başladı yok radyotör sogutucusunun pervanesi değişti yok muşir değişti yok radyotör sökülüp temizlendi neler yapılmadı o hala su kaynatmaya devam etti . benzin pompası bozuldu çıkmasını bulamadım yan saniyisini 1200 tl ye buldum . 250 de takma parası istediler .Bu konuları terimleri sizin kadar iyi bilmediğim icin parça isimlerini yanlış yazabilirim. Sonucda çok canım yandı motocar da maslakta genelde bakımlarını yaptırdım her bakıma 240 bin tl aldılar 5 binde bir bakıma gidiyordum . aracın orijinal teybi calındı almaya kalktım 1800 tl dediler yani bir teypbe cd calar bile degildi . daha ne anlatayım ? EL freni ayarı iyi tutmuyordu fatihde surların orda tamirciler var cogu tanıdık el freni ayarının yapıcakları yeri bulmaları baya bir surdu . yani aracı nomal tamirciler tanımıyor . Sonucda iş paraya geliyor benim bu aracı alıcak gucum vardı ama onu yurutecek gucum yoktu . Bu kadar masraflı oldugunu tahmin edememişim . Sonra golf aldım 2008de 2005 model 2 sene kullandım 1 tl harcamadım . Golfu satıp Dacia dusterı aldım beni servise götürdüler
orada liste vardı işcilik parça büyük bir panayo yazılmıştı işte boya bakım parça değişimi reno 100 tl ise dacia 70 tl idi yani her zaman icin Türkiyede her yerde %30 sabit bir indirimim vardı daha öncede yazdım aynı servis aynı ustalar size %30 indirimli servis veriyor.

Bu yüzden ben çok soğudum . disco dan o yüzden kıyaslamamda büyük ihtimal harcadıgım masraflar ön plana çıkmıştır sıfır araba hic bir şeyle kıyaslanamaz bunu anladım diconun sıfırı 160 bin tl civarında herhalde ikiside kıyaslanamaz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.