Neden Enduro?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan PrometheusTR Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 159
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 43,143

Etiketler
Ynt: Neden Enduro?

yıllarım eskihisarda geçti bu hafta zaten gebzedeydim günü birlik amcamlarda motorla gittim,eskihisarda pek yer kalmadı ama benim bildiğim doğrumu.

AIR' Alıntı:
Özellikli şu sıralar çok fazla kazı çalışması yaptılar.. Eskisar yerine Darıca'yı şiddetle tavsiye ederim.. ;)
Merhaba murat buluşursak eskihisarda buluşalım diyor 2 tarafada ortak nokta sonuçta güzel bir yerdir eskihisar, ;)

Darıca eskisara çok yakın.. uzak değil..
ve dediğim gibi çok kazı çalışması yapıyorlar görsel açıdan kötü durumda..

mrtvural' Alıntı:
Canım eskihisari mahvettiler demek. Maksadımız sohbet etmek, görüşmek, gayfe içmek.. varsın DARICA olsun..

Murat VURAL
mrb yok yok eskihisar kalesinin orası çok güzel sahil çaybahçeleri ile dolu buluşma noktası için güzel ortak nokta murat.

merhabalr arkadaslar cok fazla aktif bir kullanıcı olmasamda sizleri ve yazılarınızı takip ediyorum sanırım bende yakında endurocu olup özümü bulmus olcam dogayı cok seven biri oalrak dogada motor kullanmak asfalttan çok daha zevk verici bir olay benim için...bütcemi zorlamadan yamaha xt660 arıyorum insallah benim olur :smiley: Siteye yazamadım Yedigöllere gidip geldim Sonbaharda oldukca güzel bir havada gittik geldik otoban dısında cok zevkli eglenceli gecti..ybr125 otobanda rampalarda 80 de kalınca yol bitmiyor :D
yedigölelr yolu cok bozuk olmasına ragmen motorum sagolsun sorunsuz bir sekilde lastik felanda patlatmadan gittim geldim özellikle yedigöllerden dönerken mengen tarafından inen yol cok zevkli ve eglenceliydi herkese tavsiye ederim....

YBR125 her şartta yorar seni kardeşim. şehir içindei kısa mesafe kullanım içindir onlar. Senin için en güzeli Enduro.. XT660 oldukça güçlü seri bir makinadır, torkuda yüksektir zapt etmek te zordur.

Şimdiden güle güle kullan derim

Murat

Şu günlerde, başlangıç olarak bir F 650 GS arayışı içerisindeyken, bu yazı ile karşılaşmak beni duygusal anlamda çok etkiledi. Ellerinize sağlık.

Enduro demişken motorsiklet macerama keeway 150 ile başladım daha sonra suzuki gs 500 kullandım ve şuandada fazerle devametmekteyim km olarak yaklaşık 55000km bir yol tecrüben var ve artık kesinlikle motorumun BMW GS 1150 yada 1200 olduğuna karar verdim aramalarım devametmekte kısmetse yakınzamanda alıcam ancak bu güne kadar hiç arazide sürüş yapmadım dün aklıma takıldı acaba araziye hiç tecrübem olmadığından 1150lik bir Enduro ile girmek nekadar doğru yani arazi sürüşlerinede küçük bir motorlamı başlamalıyım tecrübeli Enduro cular i yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler.

Şefim.. Arazi kavramı kişiye göre değişiyor aslında. Toprak yoldan çıkıp, çayır çimen patika, dere yatağı, orman içi diyorsan Büyük makinayı kontrol etmek zordur ve tecrübe gerektirir. Ben Honda Enduro kullanıyorum. 130kg ağırlığında, Kurosçu gibi çamur derya yapmıyorum ama arazide zor yerlere giriyorum. Bisiklet gibi olmasa bile motosikletimle oynayabiliyorum ama büyük makinayı istediğin gibi manevra yaptırmak yada zaptetmek zordur bana göre. Ben iri yapılı biri değilim 130kg lık makina beni bile zorluyor bazen. Arazi şartlarında mutlaka motoru devireceksin. GS1200'ü yerden kesmek mesele. Bu konu uzar da uzar. Büyük makinalar konusunda tecrübeli abilerimiz var, onlar yazarlar ama öncelikle sınırlarını belirlemelisin. Nasıl bir arazi şartı.

GS1200 güzel makina, uzun yol makinası ( aslında bende uzun yol sürücüsüyüm ) köy yolları, patika tali yollarda sıkıntı yaratacağını zannetmiyorum ama bazen bizim gibi gaza gelip ıslak bir patikadan dere yatağına inmeye çalışırsan o zaman makinayı tutamayabilirsin. Ben motosiklet alacaklara genelde kilo ve cüssesine göre motor bakmasını tavsiye ederim özellikle enduro düşünenlere.

Bu kılıksız motorları görüyor acaba dağ yollarında dahamı rahattır diye düşünüyordum. Ben yaklaşık olarak 40 yıldır motorsiklet kullanıyorum. Motorsikletle dağ bayır gezmeyi seviyorum. Ama o bahsettiğiniz şaşaalı motorlardan hiç alamadım. Şu anda 1tane 3.5 jawa birde 125 mondial'ım var. Yazılarınızı okuyunca pek heveslendim acaba ikisini satsam bir enduro edermi diye düşünmeye başladım. Ama benim için bir dejavantajı var Murat beyin sıkça dile getirdiği boy meselesi (boyum 1.70) dağ yollarında ayağın yere düzgün basması önemli.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri