Neden Ssangyong Seçtik - Seçtiniz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sabri yucel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 211
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 89,114

sabri yucel

2009 kyron
Yer
istanbul
1 makassiz halozen yaylı amortisorlu arka dingil
2 binek araba konforu
3 cogu binek aracdan yuksek surat
4 4 lastik disk fren
5 trıptonik 6 ileri sanziman
6 on arka dana difransiyaller
7 2000 cc motor dusuk vergi
8 140 begyir tunıngle 175 beygir
9 mercedes ortak uretimi euro 4 korandolarda euro 5 motor
10 warner brog sanziman
11 merdiven tipi tam sase
12 sınıfının en dusuk yakıt tuketimi

010

384373 10150365282162982 744297981 8452514 1348245412 n

421742 10150564977697982 744297981 9154414 630115378 n

430777 10150541251197982 744297981 9084825 348405237 n

Etiketler
Sabri Abi'nin yazdıklarına + olarak birkaç tanede benden

-şu an piyasadaki çoğu binek otomobille fiyatı aynı
-yüksekte sürüş sağlaması trafikte faydalı oluyor
-büyük olmasının yine trafikte faydası var, kamyon hatta tırlar bile sıkıştıramıyor
-yedek parçasının ucuz olması ve bakımlarının uygunluğu (servise gitmezseniz) mesela; çabuk yıpranan bir parçadan örnek vermek gerekirse fren balataları (önler hyundai starex, arkalar hyundai getzile aynı,piyasada kalitelisi 20-30 tl)

içinde kullanılan malzeme Türkiye standartlarının üstünde ( deri kaplama torpido ve kapı içleri ) bu fiyat aralığında hiçbir araçta deri kaplama görmedim ( hele bazı yorumlar okuyorum iç malzeme kalitesi düşük falan gibilerinden çok gülüyorum, sırf insanları soğutmak için aracı bile görmeden uydurulan şeyler diye düşünüyorum.)

artık aklıma geldikçe eklerim daha sonra

Neden mi Ssang?
Bak bunu düşünmemiştim
Çünkü tasarımına hastayım
Çünkü O bir otomobil,Çünkü o bir kamyonet,Çünkü o bir SUV
Çünkü f/p konusunda aşmış
4bgu5.jpg

herkes için değişir belki ama sabri abinin yazdıkları doğru tabi diğer arkadaşlarında ama ben neden ssangyoug aldım sorusu sorulsa sadece ve sadece 1 kez direksiyona oturunca almış olduğun güven ve güç derim.

Bugün Köyde elektrik tesisatını bitirdiğimiz bir yere enerji vermek için Sedaştan arkadaşlar geldi. Araclarını yarım saat test ettim batırdım çıkardım zorladım 4h ,low range çamur rampa süper ötesi güç ve konfor.

Gelirken de arabaları değiştirdik bozuk yolda baya bi bozuk ve stabilize ciddi ciddi söylüyorum 2 tane dizel 2005 ghia focus ve 2011 yeni focus style plus arabam var onlarla bile bu denli konforlu yolculuk yapmıyorum.

Az toparlanayım önümü göreyim Ranger'i verip Actyon Sports alacam ve aranıza katılacam; unutmayın bu tutkuyu konforla buluşturup ayrıcalıklarından faydalanan insanlarısınız.
Bu şans inşallah bana da nasip olur....

Saygılar...

Hırçın Karadeniz' Alıntı:
Bugün Köyde elektrik tesisatını bitirdiğimiz bir yere enerji vermek için Sedaştan arkadaşlar geldi. Araclarını yarım saat test ettim batırdım çıkardım zorladım 4h ,low range çamur rampa süper ötesi güç ve konfor.

Gelirken de arabaları değiştirdik bozuk yolda baya bi bozuk ve stabilize ciddi ciddi söylüyorum 2 tane dizel 2005 ghia focus ve 2011 yeni focus style plus arabam var onlarla bile bu denli konforlu yolculuk yapmıyorum.

Az toparlanayım önümü göreyim Ranger'i verip Actyon Sports alacam ve aranıza katılacam; unutmayın bu tutkuyu konforla buluşturup ayrıcalıklarından faydalanan insanlarısınız.
Bu şans inşallah bana da nasip olur....

Saygılar...
Evet işte deneyim budur mutlak:smiley:
Ahmet'in ya da Mehmet'in nedediğine bakmayacaksınız kendiniz kullanınca gördünüz değil mi boşa yırtınmadığımızı ;D

Gültekin' Alıntı:
Fotograflardaki aracın yakıt tüketim değerleri nedir?
Benim yakıtım fabrika verisi olan şehiriçi 11 litre ile 10litre arası gezinmekte
Şehirlerarası 6.5 litreye düştüğüm oldu
Tam dolu bagaj ve 4 kişi klima açık 1000 km üzerinde yol yapmak mümkün otomatik versiyonu ile

Benim kardesim savaş var marka takintilidir kendisi ;) ilk aldigim günden beride sürekli ssangi küçümser hor görür vs vs takı koltuğuna oturup 160 görüp sessizliğine şahit olup 180 200 devam edip muazzam torkunu ve yol tutusunu görünce fikri değişti ..
Allah icin 160 gidiyorsun ses yok arabada ... Kendisinin 2011 ouashisi var
Maalesef insanlarımızda marka takıntısı var bugün ssangin armasını sok baska bir marka yapıştır .... Emin olun acimasizca ve önyargılarıyla eleştiren kimseden ses çıkmaz ....

sabri yucel' Alıntı:
Benim kardesim savaş var marka takintilidir kendisi ;) ilk aldigim günden beride sürekli ssangi küçümser hor görür vs vs takı koltuğuna oturup 160 görüp sessizliğine şahit olup 180 200 devam edip muazzam torkunu ve yol tutusunu görünce fikri değişti ..
Allah icin 160 gidiyorsun ses yok arabada ... Kendisinin 2011 ouashisi var
Maalesef insanlarımızda marka takıntısı var bugün ssangin armasını sok baska bir marka yapıştır .... Emin olun acimasizca ve önyargılarıyla eleştiren kimseden ses çıkmaz ....
Aynen öyle Toyota satıp bu araba alınır mı diyenler arabanın koltuğuna oturup ilerlemeye başlayınca arap sabunu gibi erdiler ;D

sonuç bana göre yine geldi reklama dayandı ŞAHSUVAROĞLU parayı seviyor ve kıymıyor(gerçi parayı sevmeyen varmı ki) aklı başında bir kaç tane kanalda reklem versin bak bakalım ne oluyor araç ülkemizde piyasaya gireli 4 seneyi geçti daha bu markanın adını duymayan binlerce belki milyonlarca kişi var markayı görenlerin ismine bakarak %98 de çin malı diyip burun kıvırıyor KORE malı olduğunu duyduğunda ise gevşiyor motor şanzıman Mercedes dediğinde ise tam kıvamına geliyor kısaca çok mal satmak istiyorsan REKLAM REKLAM REKLAM ben başka bir şey bilmem arkadaşlar

rottweiler' Alıntı:
Benim yakıtım fabrika verisi olan şehiriçi 11 litre ile 10litre arası gezinmekte
Şehirlerarası 6.5 litreye düştüğüm oldu
Tam dolu bagaj ve 4 kişi klima açık 1000 km üzerinde yol yapmak mümkün otomatik versiyonu ile

Teşekkürler.
Dizel ve otomatik olması, Küçük bütçeler için ulaşılabilir olması güzel.
Hele bir de pikap üstü karavan olayı yasallaşırsa, çok amaçlı kullanımıyla tadından yenmez bir araç olur.
Bir de her yıl muayene mecburiyeti ve köprü geçememe tantanası olmasa...

Gültekin' Alıntı:
Teşekkürler.
Dizel ve otomatik olması, Küçük bütçeler için ulaşılabilir olması güzel.
Hele bir de pikap üstü karavan olayı yasallaşırsa, çok amaçlı kullanımıyla tadından yenmez bir araç olur.
Bir de her yıl muayene mecburiyeti ve köprü geçememe tantanası olmasa...
Ama aracın ticari olmasının artısıda var onuda dikkate almak lazım;
Araç 2.0 motor ve binek olarak vergilendirilse yıllık vergisi 2000 TL üzerinde olacaktı
Ama araç ticari geçtiğinden verginin yarısını ödüyorsunuz
Yani her yıl muayene sizi zarara sokmuyor

rottweiler' Alıntı:
Ama aracın ticari olmasının artısıda var onuda dikkate almak lazım;
Araç 2.0 motor ve binek olarak vergilendirilse yıllık vergisi 2000 TL üzerinde olacaktı
Ama araç ticari geçtiğinden verginin yarısını ödüyorsunuz
Yani her yıl muayene sizi zarara sokmuyor

evet haklısınız ben 6 aylık 1065 öderken sizinki 56o buda büyük avantaj

actyonsport ve korando sport hangisini alırdın anketi devam ediyor oylarınızı bekliyorum

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Geri