Niewiadow Nt 126

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cesur can Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 73
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 31,346
Bu arada, Niewiadow karavanında Alko kaplin ve torsiyonlu dingil kullanıyor ancak şasesi kendi üretimi, zaten başarılı bir römork ve şase üreticisi. Bu karavanda kullandığı dingil ise bir tonluk kapasiteye sahip bir dingil.

Karavanınızı iyi günlerde kullanın.
Espriyi ve taşlamayı çok severim, daha evvel yazmıştım,
taş doğru yerden gelsin isterse kafamı yarsın,
ya beni güldürmüştür, ya da düşündürmüştür.
her iki hal de makbulümdür.
Espri anlayışınızı çok takdir ettiğimi belirtmeliyim.

Rumuzunuzu çok güzel seçmişsiniz: KONFORSUZALAN .. :smiley:
Bu karavanı bundan iyi tarif eden bir laf bulunamazdı.

Zaten bir başka güzelliğiniz de, açıklamalarınızda mevcut:
"Açıkçası bizim gibi gittiği yerlerde 1-2 gün konaklayanlar için ideal bir karavan."

Güzel bir yol göstermede bulunmuşsunuz açık kalple..
Daha uzun süreler rahatlıkla kalabileceğiniz,
daha büyücek bir karavana ulaşmanızı, yani KONFORLUALAN a geçmenizi. diliyorum.:eek:

Neşe ve sağlıkla kalın.

Merhabalar,

Bu karavanı 3 aydır kullanıyoruz ve gezilerimizi paylaştığımız bir Youtube kanalımız var.

Merhaba, sizi takip ediyorum, 3 ay önce biz de iki arkadaş birer tane aldık, çok memnunuz, ben aygaz tüp kullanmak yerine lpg tankı taktırdım, özellikle kışın eksi derecelerde daha avantajlı, aklınızda olsun. Keyifli kamplar.

Bu kadar küçük bir karavana bu parayı vermek akıl işi değil

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Her zaman mümkün olanın yani sığılabilenin en küçüğü makbuldür. Para meselesi de şöyle: Para halihazırda varsa, fazlaysa boyuta bakılmadan karavana harcanabilir. Yine de ben bu karavanı alacaklara Adria'nın Action modeline bir bakmalarını tavsiye ederim efendim. Benim konuya ilişkin görüşümü paylaşmak istedim.
Selamlar...

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fiyat konusu göreceli tabi, ama donanıma bakarsanız aslında çok da pahalı olmadığını düşünüyorum. Şöyleki herhangi boş bir karavana thetford dıştan kasetli tuvalet, dometic 3 sistem buzdolabı, truma ortam ısıtıcı, truma gazlı su boileri ve dometic ocak donanımlarını alırsanız montajı ile beraber bu karavanın yarı fiyatını buluyor. Ayrıca bu karavanı çoğundan ayıran çzellik monoblok olması, herhangi bir birleşim noktası yok, kalıp halimde banttan çıkıyor. Bu durumda özellikle benim gibi kamping alanı dışında kamp yapan biriyseniz bozuk arazide daha rahat ilerliyorsunuz. Akma kokma derdi yol, sızıntı problemi yıllarca sıfır, 56 amper bir akü ile günlerce kamp yapabiliyorsunuz çünkü aydınlatma ve su pompası dışında herşey gazlı ve yapılışı gereği yolda giderken akünüz şarj oluyor. Güneş paneli yok, invertör yok, büyük aküler yok ve en ömemlisi elde çekomastik tarzı ürünlerle kaçak veya sızıntı arama kapatma derdi yok.
Tabiki herkesin kullanım amacı, kamp şekli ve süresi ile donanım ihtiyaçları farklı.
Bu donanımlarla beraber herçekten 650 kg olan ve ömür boyu sızdırmazlık garantisi veren daha iyi bir marka model varsa inanın ben de değerlendiririm.
Adria nın action modeli de abimizin bahsettiği gibi çok güzel ancak daha ağır ve ruhsata tabi fiyatı da oldukça farklı ama kalitesine ve ferahlığına şapka çıkartırım.
Saygı ve sevgilerimle.

Ben bu karavan markasının distribütörü de dahil olmak üzere reklam yaptığını görmedim, alanların ve satıcısının 3, 5 videosu dışında hiçbir şey yok, zaten çok bilen de yok. Burada yazanlar ise kastettiğiniz zaten 2 kişiyiz alıp şu an kullanan, firma ile de bir alakamız olmadığına göre reklamlık bir durum yok bence, saygılar ve keyifli kamplar.
Ama reklam taktiği iyi :smiley:

LG-K220 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fiyat konusu göreceli tabi, ama donanıma bakarsanız aslında çok da pahalı olmadığını düşünüyorum. Şöyleki herhangi boş bir karavana thetford dıştan kasetli tuvalet, dometic 3 sistem buzdolabı, truma ortam ısıtıcı, truma gazlı su boileri ve dometic ocak donanımlarını alırsanız montajı ile beraber bu karavanın yarı fiyatını buluyor. Ayrıca bu karavanı çoğundan ayıran çzellik monoblok olması, herhangi bir birleşim noktası yok, kalıp halimde banttan çıkıyor. Bu durumda özellikle benim gibi kamping alanı dışında kamp yapan biriyseniz bozuk arazide daha rahat ilerliyorsunuz. Akma kokma derdi yol, sızıntı problemi yıllarca sıfır, 56 amper bir akü ile günlerce kamp yapabiliyorsunuz çünkü aydınlatma ve su pompası dışında herşey gazlı ve yapılışı gereği yolda giderken akünüz şarj oluyor. Güneş paneli yok, invertör yok, büyük aküler yok ve en ömemlisi elde çekomastik tarzı ürünlerle kaçak veya sızıntı arama kapatma derdi yok.
Tabiki herkesin kullanım amacı, kamp şekli ve süresi ile donanım ihtiyaçları farklı.
Bu donanımlarla beraber herçekten 650 kg olan ve ömür boyu sızdırmazlık garantisi veren daha iyi bir marka model varsa inanın ben de değerlendiririm.
Adria nın action modeli de abimizin bahsettiği gibi çok güzel ancak daha ağır ve ruhsata tabi fiyatı da oldukça farklı ama kalitesine ve ferahlığına şapka çıkartırım.
Saygı ve sevgilerimle.
Ben 2017 den beri Güney Karavan sahibiyim. Yıllardır elime çekomastik falan almadım. Monokok gövde elbette bir avantaj. Ama ek yeri olan karavanlarda sızıntı problemi varmış gibi anlatılması yanlış olmuş. Doğru konuşmakta fayda var.
Selamlar.

Ben 2017 den beri Güney Karavan sahibiyim. Yıllardır elime çekomastik falan almadım. Monokok gövde elbette bir avantaj. Ama ek yeri olan karavanlarda sızıntı problemi varmış gibi anlatılması yanlış olmuş. Doğru konuşmakta fayda var.
Selamlar.

Tabiki kastettiğim her karavan değil, ama yerli karavanların bir çoğunda kullanıcıların hemen olmasada orta ve uzun vadede bunları yaşadığı aşikar, kaç firmanın ürettikleri karavanları su jetleri ile test ederek verdiğini bilmiyoruz, benim araştırmalarım hiçbirisi, ayrıca yazımda izoşasyon dışında başka konulara da değindim ve bu hususlar göreceli değil maddi olarak ortadaki donanımlar.
Saygılarımla.

Ama ek yeri olan karavanlarda sızıntı problemi varmış gibi anlatılması yanlış olmuş. Doğru konuşmakta fayda var.
-----------------------------------------------------

Güney karavanı hem severim, hem de tenkit ederim.
Ben de kullandığım yıllarda, selli bir yağmura denk geldiğim halde,
içeri bir damla su almadı..

Hayret etmedim de değil yani.... :smiley:

bu karavanın ikinci eli var mıdır acaba malum sitede rastlayamıyorum pek,alan satmıyor mu acaba :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri