Niewiadow Nt 126

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cesur can Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 73
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 31,237

Bende onu söylüyorum
Fiyat performans açısından iki kişinin bile sıkış-tepiş kalabileceği mini karavan için 83 bin tl bence çok fazla
Ona 83 bin vereceğime Adria alırım aynı fiyata 4 kişilik

CPH1941 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Karavancılık bedavacılık değildir. Karavancılık bu iş için tasarlanmış mekanlardan hizmet alarak yapılır. Daha dünki insanlar bizlere karavancılık öğretmeye kalkışmamalı.

Karavancılık bedavacılık değildir. Karavancılık bu iş için tasarlanmış mekanlardan hizmet alarak yapılır. Daha dünki insanlar bizlere karavancılık öğretmeye kalkışmamalı.

Beni tanımadan konuşuyosunuz. buraya yeni üye olmamdan böle bir kanıya varamassınız. Ben sadece kendi fikirlerimi savunuyorum ayrıca benim bahsettiğim konunun bedavacılıkla uzaktan yakında alakası yok. ben kamp alanlarını sevmiyorum kalabalığı sevmiyorum. bu yüzden de bana uygun değil. size birşey öğretmek gibi bir niyetimde yok nasıl istiyorsanız o şekilde karavanla takılın.

Bende onu söylüyorum
Fiyat performans açısından iki kişinin bile sıkış-tepiş kalabileceği mini karavan için 83 bin tl bence çok fazla

bir sonraki almak istediğim karavan o zaten ancak daha pahalı ve 750 kg sınırında olduğu için o2 sınfında teslim ediyorlar diye biliyorum. bu yüzden de şu an için bana uygun değil.

Beni tanımadan konuşuyosunuz. buraya yeni üye olmamdan böle bir kanıya varamassınız. Ben sadece kendi fikirlerimi savunuyorum ayrıca benim bahsettiğim konunun bedavacılıkla uzaktan yakında alakası yok. ben kamp alanlarını sevmiyorum kalabalığı sevmiyorum. bu yüzden de bana uygun değil. size birşey öğretmek gibi bir niyetimde yok nasıl istiyorsanız o şekilde karavanla takılın.
Ben de sizin sevmeyebileceğinizi ve bunun bir kişisel tercih olduğunu bilerek saygı duyuyorum ancak kamp alanlarına gitmek benim gibi pek çok insan için bir zorunluluk değil. Biz buralara mecbur kaldığımız için gitmiyoruz. Ayrıca Avrupa'da çekme karavanla bu işin kampa girmeden yapılması pek olası da değil bildiğim kadarıyla. Benimki sadece insanların tercihlerine saygılı olmak açısından küçük bir uyarıydı. Sizi kırdıysam özür dilerim. Elbette bu işi istediğiniz şekilde yapmaya hakkınız var tabii kanunlar buna izin verdiği sürece.
Selamlar.

Ancak kamp dışında kamçılık yapmak çekme karavanla çok kolay olmuyor. Dolabı tüplü olsa bile Neiwadow bir çekme karavan. Size zaten bu veya bu tip karavanları kamp dışı karavancılık için önermem. Bu tip bir karavanla anlık fırsatları değerlendirmek, bilinmeyen rotalara girmek vs -imkansız olmasa da- oldukça zor olur. Eğer kampdışı karavancılık yapmak istiyorsanız bir camper karavan edinmelisiniz.

Ben de sizin sevmeyebileceğinizi ve bunun bir kişisel tercih olduğunu bilerek saygı duyuyorum ancak kamp alanlarına gitmek benim gibi pek çok insan için bir zorunluluk değil. Biz buralara mecbur kaldığımız için gitmiyoruz. Ayrıca Avrupa'da çekme karavanla bu işin kampa girmeden yapılması pek olası da değil bildiğim kadarıyla. Benimki sadece insanların tercihlerine saygılı olmak açısından küçük bir uyarıydı. Sizi kırdıysam özür dilerim. Elbette bu işi istediğiniz şekilde yapmaya hakkınız var tabii kanunlar buna izin verdiği sürece.
Selamlar.

Estafirullah hocam. Herkesin tercihlerine saygimiz sonsuz.

Öncelikle fbugra 1907 arkadaşımıza karavanı hayırlı olsun. Kamping alanı veya kamping dışı, sonuçta hepimiz karavan kullanıyoruz ve hepsi keyifli.Herkesin keyif aldığı şey,zevki farklı ancak arkadaşımıza şu konuda hak veriyorum, eğer kamp alanı dışı konaklamak isterseniz enerji ihtiyacınızın minimum seviyede olması gerekir ve bunun içinde iyi bir donanım gerekir. Bu karavanda buzdolabı da,boiler de ısınma da gaz ile ve bu büyük avantaj.Adria nın 89.000.TL ye verdiği karavan da daha önce söylediğim gibi tam bir fiyat performans ürünü ancak sıcak su için 220 v a ihtiyacınız var ve boileri 5 litre ancak Niewiadow da gazlı ve 10 litre örnek olarak. Bu boiler 1.000 euro civarı. Ayrıca yapısı ve hafifliği ile çoğu yere girip çıkmakta avantaj sağlıyor. Özellkle bir kaç günlük ve çabuk planlanan geziler için biçilmiş kaftan.
Yücel Bey'in "çekme karavan ile kamp dışı kamp yapmak kolay olmuyor" sözü de bu ve bunun boyutundaki karavanlar için pek geçerli değil. İki çeker herhangi bir motokaravanın ki çoğu iki çeker, 4x4 bir çekici araçla bu karavanın girdiği yerlere girme imkanı yok. Bu karavan ile girdiğim çok yerde karavanımı çözüp diğer araçları çekmişliğim var. Yani kamp dışı biraz daha özgür gezilecek ise gayet yeterli. Bir kaç foto da atarım. Herkese saygı ve sevgiler.

Öncelikle fbugra 1907 arkadaşımıza karavanı hayırlı olsun. Kamping alanı veya kamping dışı, sonuçta hepimiz karavan kullanıyoruz ve hepsi keyifli.Herkesin keyif aldığı şey,zevki farklı ancak arkadaşımıza şu konuda hak veriyorum, eğer kamp alanı dışı konaklamak isterseniz enerji ihtiyacınızın minimum seviyede olması gerekir ve bunun içinde iyi bir donanım gerekir. Bu karavanda buzdolabı da,boiler de ısınma da gaz ile ve bu büyük avantaj.Adria nın 89.000.TL ye verdiği karavan da daha önce söylediğim gibi tam bir fiyat performans ürünü ancak sıcak su için 220 v a ihtiyacınız var ve boileri 5 litre ancak Niewiadow da gazlı ve 10 litre örnek olarak. Bu boiler 1.000 euro civarı. Ayrıca yapısı ve hafifliği ile çoğu yere girip çıkmakta avantaj sağlıyor. Özellkle bir kaç günlük ve çabuk planlanan geziler için biçilmiş kaftan.
Yücel Bey'in "çekme karavan ile kamp dışı kamp yapmak kolay olmuyor" sözü de bu ve bunun boyutundaki karavanlar için pek geçerli değil. İki çeker herhangi bir motokaravanın ki çoğu iki çeker, 4x4 bir çekici araçla bu karavanın girdiği yerlere girme imkanı yok. Bu karavan ile girdiğim çok yerde karavanımı çözüp diğer araçları çekmişliğim var. Yani kamp dışı biraz daha özgür gezilecek ise gayet yeterli. Bir kaç foto da atarım. Herkese saygı ve sevgiler.
Bende sizin deneyimleriniz ve başka kullanıcıları okuduktan sonra dün ben de aldım :smiley: yerli karavanalar maalesef donanımsız uçuk fiyatlar çekiyorlar ve bu şekilde kamp alanlarına mahkum olunuyor. Donanım eklettiğinde bile Niewiadow kadar gene verimli olmuyor. Mesela kış kampında hava kapalı olduğu için elektrik büyük bir sorun ve güneş paneli bu ihtiyacı karşılayamıyor. Ancak Niewiadow gazla çalıştığı için böyle bir sorunda olmuyor. Yerli karavan üreticilerinin bence daha geniş düşünüp temel ihtiyaçları standart hale getirmesi lazım. Yoksa sadece mobilyaya 50000 + KDV para veriliyor.
Güle güle kullanın, keyifli gezileriniz olur inşallah, detay öğrenmek isterseniz herzaman
Bende onu söylüyorum

İki kişinin zpr bindiği bir mptprsiklete biri 100.Tl verir, ri o fiyata 14+1 panelvan alır 3 aile gezer, o fiyata iki kişilik hem de üstü açık araç mı alınır ben olsam minübüs alırdım diyebilirmiyiz, herkesin zevki, yaşam şekli farklı. Başka bir karavanbunun ile aynı fiyattır donanımı düşüktür, başkası bozuk yola dayanmaz vs. Biri kamping alanında geniş bir karavan ile konaklamaktan keyif alır, başka biri diğer karavancılar kardan kamping alanına varamazken gider bilmem kaç metrede karın ortasında iki gün kalır. Bu işler göreceli ve zevk ve imkan meselesi. Aynı boyutta 1.0000. Tl ye de araba var, 50.000 Tl ye de. 250.000 tl ye Adria veya Hobby, Kanus marka karavan alan birine ne gerek var aynı boyda 60.000.Tl ye Erba var, bu alınırmı mı diyeceğiz.

Neiwadow alınabilir bir karavan ama Adria 360DD'ye de bakılmalı alınmadan.
Bir karavan küçük de olsa sonsuz döngü dediğim rahatlığı sağlayabilmeli.
Yani karavanına yerleşen birisi isterse o karavanda sonsuza kadar kalabilmeli.
Neiwadow'un biraz dar olduğu bir gerçek. Tabii bu benim düşüncem.
Herkesin rahatlığı farklıdır. Örneğin ben ille de düdüklü tenceremi alabilecek bir karavandan yanayım.
Kampta kurufasulye pişirmeyi seviyorum.
İstekler ve bu isteklerin ne kadar karşılanabileceği çok göreceli.
Biz gerçekten kamplarda yaşayıp, Bunu birebir yaşayarak, deneyimle konuşmaya çalışıyoruz.
Mafsallı bir araçtan camper'ın günübirlik rahatlığını bekleyemezsiniz.
İlle bilmediğiniz yollara girmek zorunda kalıp.
Sonunda yaşadığınız dönme, dönememe stresleri sonucu bu işi bırakırsınız.
Ben karavanla bilmediğim bir yere asla gitmiyorum.
Gittiğim yerler hep önceden aracımla gidip gördüğüm yerler oluyor.
Gidenler de olabilir. Ama stres yapıyor bende.
Selamlar.

Güle güle kullanın, keyifli gezileriniz olur inşallah, detay öğrenmek isterseniz herzaman

İki kişinin zpr bindiği bir mptprsiklete biri 100.Tl verir, ri o fiyata 14+1 panelvan alır 3 aile gezer, o fiyata iki kişilik hem de üstü açık araç mı alınır ben olsam minübüs alırdım diyebilirmiyiz, herkesin zevki, yaşam şekli farklı. Başka bir karavanbunun ile aynı fiyattır donanımı düşüktür, başkası bozuk yola dayanmaz vs. Biri kamping alanında geniş bir karavan ile konaklamaktan keyif alır, başka biri diğer karavancılar kardan kamping alanına varamazken gider bilmem kaç metrede karın ortasında iki gün kalır. Bu işler göreceli ve zevk ve imkan meselesi. Aynı boyutta 1.0000. Tl ye de araba var, 50.000 Tl ye de. 250.000 tl ye Adria veya Hobby, Kanus marka karavan alan birine ne gerek var aynı boyda 60.000.Tl ye Erba var, bu alınırmı mı diyeceğiz.
Hocam alır binersiniz,bizde bu tercihinize saygı duyarız, hayırlı olsun deriz
Ancak burası bir forum
Buraya birşey yazarsanız,bir konuda fikir belirtirseniz birisi de nezaket kuralları içinde karşı görüşünü belirtir
Siz de buna saygı duyarsınız
Alana hayırlı olsun
Güle güle binsinler
Zevkler tartışılmaz
En büyüğünden (Erba 5,25)en küçüğüne kadar (caretta 1200) çok sayıda karavan kullanmış birisi olarak bu forumu takip eden karavancı adaylarına fikrimi beyan ediyorum
Ben görüşümü tekrarlıyorum
Bu kadar küçük bir karavanda içiniz daralır, rahat edemezsiniz
Uzun süreli kamp için uygun değil
Kısa süreli kamplarda da büyük bir akü sizi 2-3 gün zaten idare eder
Dolayısıyla enerji bağımsız uzun süre daracık bir karavanda kamp yapma ile ilgili argüman baştan iflas ediyor
Ayrıca bu büyüklükte bir karavan için 83 bin tl çok fazla
Buna rağmen ben beğendim,bu parayı hakediyor diyenler alsın,güle güle kullansın
Mutlu kamplar dilerim

Genel olarak yanlış bir bilgi var gövde ile alakalı. Bu karavanların gövdesi monoblok değildir. Sağ, sol ve ön-arka-üst olmak üzere üç parçadan oluşuyor. Üreticiden gelen mail şöyle:
Q: And last question; is there any big disadvantage N/NT/NTL vs D/E/ET? Someone told me the body of NTL is not monoblock?
A: Body for D/E/ET and N/NT/NTL is make in the same way. Right side + left side + middle (front, back and top in one piece). So both aren’t monoblock. All are made by three pieces.

IMG 20200315 155720

IMG 20200315 155714

IMG 20200315 155451

IMG 20200315 155720

Genel olarak yanlış bir bilgi var gövde ile alakalı. Bu karavanların gövdesi monoblok değildir. Sağ, sol ve ön-arka-üst olmak üzere üç parçadan oluşuyor. Üreticiden gelen mail şöyle:
Q: And last question; is there any big disadvantage N/NT/NTL vs D/E/ET? Someone told me the body of NTL is not monoblock?
A: Body for D/E/ET and N/NT/NTL is make in the same way. Right side + left side + middle (front, back and top in one piece). So both aren’t monoblock. All are made by three pieces.
Ne zamandır aklımdaydı, bugün çektim, görüldüğü üzere yekpare fiber, köşelerde birleşim yeri yok, ama herzaman yanılma payı vardır, benim gördüğüm bu. Saygılar.

Resimler çok hoştu, sağolun.
Bizim gibi evde kalma zorunluluğu olanlar için,
güzel bir sanal gezi oldu..

Karavanınızı iyi günlerde kullanın.

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR