Nihayet Xj Aldım,

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan daf95xf Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,883

daf95xf

Kamp II
Yer
Eskişehir
Bugün İstanbul'dan XJ 4.0 High output aracımı aldım fakat ruhsatta cherokee limited yazıyordu ve motor hacmi 2500 cc idi ruhsatta, fakat araç otomatik vites benzin-lpgli ve 4x2 seçeneği vardı kafam karıştı,ilk aklıma gelen daha düşük vergi ödemek için motor hacminin küçültüldüğüydü.Bildiğim kadarıyla 2.5 motorlar dizel ve manueldir.Ayrıca araç 2014 Haziran ayında muayeneden geçmiş hiçbir sorun da cıkmamış.Araç 6 silindirli bu arada,ayrıca 330 km'yi 104 TL'lik lpg ile geldim,4.0 bir motor ve 4.5 inç yükseltilmiş 265/75/16 lastiklerle bu rakamlar mümkün mü ? 4.0 motorla daha az km yapmam gerekmiyor muydu ? Aracım 2.5 mu yoksa 4.0 mı şimdi ?

Etiketler
Ynt: Nihayet Xj Aldım,

Hayırlı olsun, eskiden ağırlığa göre MTV alındığı yıllarda motor hacmine çok dikkat edilmiyordu. Muhtemelen o dönemde 2500 olarak yazılmıştır yanlış olarak.Birisi fark edene kadar da öyle gider sıkıntı olacağını zannetmem.

Sormuştunuz yakıt tüketimini uzun yolda 30 krş civarlarına iniyor demiştik sürüşe göre. XJ böyle bir araç anlatamıyoruz maalesef millete, bütçe dostudur az yakar gerektiğin her yere gider.

Hayırlı olsun aracınız :smiley:. Dediğiniz rakamlar yükseltilmiş ve otomatik bir araç içim gayet güzel, ben stok manuel ile şehirlerarası 24-25 kuruş yakıyorum.

Ayrıca benim aracım da 4000 motor olmasına rağmen benim de ruhsatımda 2500 cc olarak geçiyor. Limited kısmına takılmayın, memurlar ilk gördükleri cherokee seçeneğine tıklıyor ekrandaki ruhsat hazırlanırken vs. Tek unutmamanız gereken muayeneye giderken arkadaki 4.0 amblemini çıkarmak olsun. 2.5'lar benzinli 4 silindir modeller, kaputu açınca anlarsınız hani hangisi olduğunu o kadar zor değil, o yüzden 4.0'dır sizinki :smiley:

Vitesin altındaki 3-2-1'ler aracın vitesleri. Eğer 3'e takarsanız araç 4.vitese geçmez, daha agresif sürüş seçeneği sağlar.

Hayırlı olsun, kazasız belasız, sorunsuz binersiniz inşallah..
Yakıt konusunda güzel bir performans sergilemişsiniz.
Kafanız karışmasın araç aslan gibi 4.0 :smiley: Benim 98 xj de 1.600cc yazıyor, eskiden işlemler bu kadar online yürümüyorken işe yarıyormuş bu ruhsat değişiklikleri ama şimdi acımadan alıyorlar 4.0 parasını :smiley:
Aracınız limited paket, ruhsatta yazana takılmayın.

Herkese çok teşekkürler evet yakıtının az olması ilginç sanırım hafif olmasından dolayı,hız göstergesi ile hız sayacı çalışmıyor çok da muhim değil sanırım.Bir de gaz pedalına azıcık yüklenince patinaj çektiği için çok hafif kalkış yapıyorum şehiriçinde,bir de kasisli bozuk yollarda arkadan eski transitler gibi sesler geliyor :smiley: Genel itibariyle bakımlı ve hoş bir araç,arka cam sileceği ve cam buz çözücü bile faal durumda

Hayırlı olsun güzel araba.
250 cu.in. Hacimde olduğundan cc ye çevirmediler muhtemelen ve memur 250 olmaz 2500 dür o deyip yazmış olabilir :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR