Nissan - Pick Up 720 1986 Pikap

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan southbeach Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,446

southbeach

Yeni Üye
arkadaşlar abiler merhaba araç ararken bunu gördüm ve beğendim size danışmak istedim
motor hp tork olarak bilgim yok ancak araştırdıgım kadarı ile 720 kasa 1986 olarak geçiyor nette

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-nissan-orjinal-4x4-arayanlara-180290032/detay

yedek parça yakıt olarak ne durumda acaba fiyat olarak uygun baya

Etiketler
Ynt: Nissan - Pick Up 720 1986 Pikap

Merhaba,
Birebir aynısınından var bende iki senedir. SD25 dizel motor var üstünde, turbosuz o senelerin motoru işte, sıfırken 72 beygir imiş, şimdi nerdeyse 30 yaşında. Bugünün turbo dizelleri gibi bir beklenti varsa, hayal olur. Yokuşları 3.vites (kendi kadranında) 50-60 ile çıkabiliyor, düzdeyse yine kendi kadranında 120 ve hatta üstüne çıkıyor ama 100-110 normal gidiş sürati. Benim araç her durumda 11-12 lt civarı yakıyor 100km/de, yavaş veya hızlı gitmek fark etmiyor.

Yedek parça konusunda sanayi kültürüm olmadığı yorumum çok doğru olmayacaktır, kapı kapı araştırmaya ne çevrem ne vaktim var. Genel olarak nissan 720 diyince o ne abi diyor herkes, o kısmı vahim.

Internetten bakıyorum, yurt içinde yoksa yurt dışından alıyorum. Amerika da çok yaygın bir araç 720, burda bazı parçalar bir sonraki kasa olan D21 den uyuyor ve D21 nispeten parçası bulunan bir kamyonet yaygın olduğu için. Şu ana kadar ön cam lazım oldu, çok kolay buldum burda, ama ön camın çevre lastiğini ebayden almam gerekti. Yakın zamanda rotların değişmesi lazım dedi usta, onu da burda üstün körü bir araştırmayla bulamayınca almayadan sipariş ettim misal. Parça yok değil, burda yok, ya da ben bulamıyorum.

Amaç ağır offroad, günlük kullanım v.b. ise tavsiye etmeyeceğim bir taşıt. Ama amaç, aşağıda dursun çıkar arazide dolaşırız ise bu fiyata uygun bir araç. Difransiyel klidi olmayan her araçla mükayese edilebilir amatör arazide, hız dışında. Böyle bir araç ancak ucuza başlayıp, para buldukça üstüne koyarım mantığı ile alınabilir, yeni bir motor, sonra öne sabit aks v.s. benim yol haritam. Ancak bu kare farlı burna benim kadarda takıntılı olmanız lazım, yoksa herkes gibi ne para yatıracağım gidip başka birşey alırım daha normal seçenek, ben bu aracın tipini beyendiğim için tutuyorum ve para yakıyorun :smiley:

benimkinin birkaç resmini de koyayım fırsat bu fırsat. En son 3" kupa yükseltme taktık Amerikadan aldığım ama onunla fotom yok henüz.

20140729 074008 zps7dfb856c

IMG 6186 zpsedeeac74

hocam elinize sağlık allah kaza bela vermesin :smiley:
uygun fiyatı dizel ve manuel olması cezbedici ama parça ve eski olması soğuttu diyebilirim

eski araç yoktur bana göre bakımsız araç vardır

bakınız cj serisi jeep modellerine kaç yaşında araçlar canavar gibi arazide

nissan kalitesini kanıtlamış bir firmadır bu araç yurt dışında halen bazı şantiyelerde faal hayatına devam ediyor dikkat ederseniz şantiye dedim ki çok araziden kırıcı olabilir şantiyeler

Merhaba,
Birebir aynısınından var bende iki senedir. SD25 dizel motor var üstünde, turbosuz o senelerin motoru işte, sıfırken 72 beygir imiş, şimdi nerdeyse 30 yaşında. Bugünün turbo dizelleri gibi bir beklenti varsa, hayal olur. Yokuşları 3.vites (kendi kadranında) 50-60 ile çıkabiliyor, düzdeyse yine kendi kadranında 120 ve hatta üstüne çıkıyor ama 100-110 normal gidiş sürati. Benim araç her durumda 11-12 lt civarı yakıyor 100km/de, yavaş veya hızlı gitmek fark etmiyor.

Yedek parça konusunda sanayi kültürüm olmadığı yorumum çok doğru olmayacaktır, kapı kapı araştırmaya ne çevrem ne vaktim var. Genel olarak nissan 720 diyince o ne abi diyor herkes, o kısmı vahim.

Internetten bakıyorum, yurt içinde yoksa yurt dışından alıyorum. Amerika da çok yaygın bir araç 720, burda bazı parçalar bir sonraki kasa olan D21 den uyuyor ve D21 nispeten parçası bulunan bir kamyonet yaygın olduğu için. Şu ana kadar ön cam lazım oldu, çok kolay buldum burda, ama ön camın çevre lastiğini ebayden almam gerekti. Yakın zamanda rotların değişmesi lazım dedi usta, onu da burda üstün körü bir araştırmayla bulamayınca almayadan sipariş ettim misal. Parça yok değil, burda yok, ya da ben bulamıyorum.

Amaç ağır offroad, günlük kullanım v.b. ise tavsiye etmeyeceğim bir taşıt. Ama amaç, aşağıda dursun çıkar arazide dolaşırız ise bu fiyata uygun bir araç. Difransiyel klidi olmayan her araçla mükayese edilebilir amatör arazide, hız dışında. Böyle bir araç ancak ucuza başlayıp, para buldukça üstüne koyarım mantığı ile alınabilir, yeni bir motor, sonra öne sabit aks v.s. benim yol haritam. Ancak bu kare farlı burna benim kadarda takıntılı olmanız lazım, yoksa herkes gibi ne para yatıracağım gidip başka birşey alırım daha normal seçenek, ben bu aracın tipini beyendiğim için tutuyorum ve para yakıyorun :smiley:

benimkinin birkaç resmini de koyayım fırsat bu fırsat. En son 3" kupa yükseltme taktık Amerikadan aldığım ama onunla fotom yok henüz.

20140729 074008 zps7dfb856c
IMG 6186 zpsedeeac74
Merhaba aracınız güzel gerçekten kazasız belasız sürüşler..
Bende de d21 kasa var alt takımlarını ve kaportasını elden geçireceğim
2 senedir araç sizde ise belki bir servis tavsiyesi verebilirsiniz İstanbul dayım
Teşekkürler

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Geri