Nissan araçlarınızla ilgili her tür teknik bilgi için 0542 511 90 15

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan etap nissan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,968

Etiketler
Ynt: Nissan araçlarınızla ilgili her tür teknik bilgi için 0542 511 90 15

iyi günler 2000 terrano II sahbiyim 6 ay evvel hararetin çok yükselmesinden dolayı motor maalesef gitti 8000 tl para harcadım yaptırdım ilk 1 ay iyiydi sonra araba şu anda kalkışlarda sanki bir problem var otomatikde de olsun 1 ve ya 2 ye alsamda güçlü bir şekilde kalkmıyor yavaş yavaş kalkıyor sonradan toparlıyor bu arabanın güçlü bir şekilde kalkması lazım değil mi geri vitesde ise gaza basıyorum basıyorum rampada çok zorlanıyor kalkışda. bana lütfen yardımcı olurmusunuz bu sorun nedir.araziye giremiyorum korkuyorum dik rampalarda kalırım diye şimdiden tşk ediyorum yardımlarınız için

Read more: http://www.gezenbilir.com/index.php?action=profile;area=showposts;u=134246#ixzz2D26JNjSE

aracınız hava debimetresi yani aır flow meter kirlenmiş yada arızalanmış olabilir. yinede düzelmezse yakıt pompasını kontrol etmek gerekir.yüksek rakımlarda kalkışlar dahada zor oluyor diyorsanız muhtemelen debimetre diyorum.

Benimde bir sorum olacak.Bagaj hacmi her yerde 150l yazıyor.muhtemelen 3.sıra koltuk açıkkendir.Peki kapalıyken kaç litre acaba?

Ynt: Nissan Araçlarınızla İlgili Her Tür Teknik Bilgi İçin 0542 511 90 15

Merhaba;
Benim aracım 1997 model terrano 2.4
Aracı 3 aydır kullanıyorum çokta memnunum araçta başından beri düşük devirlerde bi bocalama var sanki böyle 6 silindir gibi çalışıyo gaza basınca problem kalkıyo 3 aydır aralan bir grafik çiziyo dediğim bocalamalı çalışma şimdi az lakin yine var buji kablolarını ve bujileri değiştirdim ancak çok şey değişmedi. Ben almadan öncede 3 ay yatmıştı araba neden yapar merak ediyorum. Başkası kullansa bişey yok bunda der şuan o kadar az ama var. Nerelere bakalım bir yol gösterirseniz çok memnun olurum. Şu anki LPG yakıtım şehirler arası 11-13 Lt. gibi çokta yakmıyo anlıcanız. Bir not daha benzinde ve LPG de problem aynı..

Ynt: Nissan Araçlarınızla İlgili Her Tür Teknik Bilgi İçin 0542 511 90 15

iyi günler babam yeni bir ikinic el 2000 model 2.7 tdi nissan terrano aldı araç afif rampalarda geri kaçırmıyor ancak yokuş yukarı tırmanmaya başladığı zaman çok aşırı zorlanıyor çekişten düşüyor ve debreyaj balatasından aşırı derecede koku geliyor araba yolda kalcakmış gibi oluyor aynı şekilde 1 ve 2 seçeneklerini kullanarak sonra d ye seri bir şekilde kaldırıldığı zamanda aynı şekilde balatadan koku geliyor zannedesem bu araçda şanzumanda 2 balata varmış zorun hangisinden kaynaklanıyor olabilir yoksa balata değil başka bir parçada mı sorun vardır bilgi verirseniz çok sevinirim :smiley:

Merhabalar 2005 3.0 di Terranom var aracımın on bin bakımında usta 15-40 yağı 9 lt koymuş normalde 7 veya 7.2 koyulurmus bir ay bu şekilde bindim ve kendim rutin kontrol sırasında yağın fazla olduğunu fark ettim .Bu süreçte aşırı bir farklılık olmadı sadece yakıt biraz artti.Farkerdince servise tekrar gittim fazla yağı aldilar aracı patrol motoru diye 9 LT koymuş usta boş sorun olmayacağını söylese de ben aracımın motoruna zarar gelmiş olabileceğini düşünüyorum. 1-sizce fazladan 2 lt yağla bir ay gezmem motora zarar vermismidir?? 2-aracim şuan yakıtı fazla bakımdan öncekine göre daha fazla yakıyor ayrıca yağ çubuğunu çekince hafif ufledigini, Duman çıktığını ve yağ attığını farkettim önceden böyle birsey yoktu yada ben mi farkedemedim bilmiyorum ,birde gaza yuklenince kara duman atıyor bu durum önceden de vardı. Dİğer sorum yağ atma üfleme fazla yakıt vs.gibi şeyler fazla yağdan dolayı sekman vs. Gibi motor aksamina zarara verdiği için olabilir mi aracım 179 binde 3-15-40 doğru yagmi bilgisi olan tecrübesi olan paylaşımda sevinirim

Nissan araçlarınızla ilgili her tür teknik bilgi için 0542 511 90 15
merhabalar 2001 nissan terrano 2 tdi aracım rampada hararet yükseltiyor... forumda yazılan birçok bilgiyi okudum fakat tam bi cevap bulamadım araca sıfır motor yapıldı... bu hararet sorunu ise birçok etkinliğimizi felç etti... yardımcı olabilirmisiniz... 05051216117

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.