Nissan D21 1986 Araç Yenileme

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Legendary7801 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 47
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 23,456

Etiketler
S n Legendary7801

Aracınız tek kabin oldugu için kişisel görüşüm tavan sepetinin hoş durmayacağıdır.

Size önerim roll bar yaparken görsel amaçlı yapmayıp şaseden destek alarak mukavemetli bir koruyucu kafes olarak dizayn etmeniz çok saglıklı olur. Gönderdiginiz model şık bir model ama sadece görsel olarak değerlendirmeyin fonksiyon olarakta işlevsel olması önemlidir.

Saygılarımla.

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yanıtlarınız için çok teşekkür ederim.

Tavan sepetinden vazgeçtim bende roll barın üzerine bir sağa bir sola dikdörtgen koymayı düşünüyorum ( bazen uzun yük atmak gerekiyor bir ucu oraya basıyor ortasını dolduramam) iki de öne koyabilirim aracı tamamladıktan sonra yakışıp yakışmayacağına bakacağım.

LAMRETOEJ önerin için teşekkür ederim dediğiniz olay aklıma gelmemişti imkanlarım doğrultusunda gerçekleşmeye çalışacağım.

Bu hafta asanın bağlantı ayaklarını yapıp kasayı yerine sabitledik ve küçük bir test sürüşü yaptık, İşler baya azaldı boya ve ufak tefek işler kaldı. 2 adet sis lambasını da orjinal demirine plastik kelepçeyle bağlayıp duruşuna baktım fena durması aslında.

20161106 131507 20161106 173050 20161106 172504 20161106 182242

Kötü hava şartları ve sınavlarım dolayısıyla proje yavaş ilerliyordu bende fotoğraf eklemek için biraz beklemek istedim.

Araca tavan döşemesi yapıldı ve takıldı .Ön arka camı ve göğüs kısmı takıldı. Kapılar, kaput ve çamurluklar boyandı fakat son verniği atarken çamurluğa yapışan birkaç pislik yüzünden çamurluk yarın tekrar boyanacak ve bu hafta içerisinde takılacak.

20161127 185348 20161120 181603 20161123 182349

Arka cama 1 numara film çektim fazla koyu olmasına gerek yok biraz hoş dursun istedim. Kapıları takınca kapı camlarına da 1 numara çekeceğim.
20161122 081212

Herhangibir arıza veya kontrol durumunda hava karanlıksa sıkıntı olmasın diye kaput içerisine aydınlatma yaptım bu şekilde el feneri ile uğraşmak yerine direk düğmeye basıp ışıkları yakabileceğim.
20161127 185338

Öenceden marşpiyel üstleri ayakkabı sürtmesinden dolayı boyası kalkıp hafiften küflenmişti, bende 2006 ve üzeri navaranın kapı eşiklerinden aldım hem şık durdu hemde marşpiyellerin ayakkabılar ile çizilmesini önlemiş oldu.
20161127 192636

Roll bar için boru büktürecektim fakat bulunduğum ilde boru büken bir dükkan vardı oda makinasını satmış, o yüzden roll barı şimdilik askıya almış durumdayım.

Boru bükme için egzozcu doğalgaz veya demir boru tesisatı yapan yerlerden destek alabilirsiniz.
Elinize emeginize Saglik kesenize bereket çok güzel bir araç oluyor. Şimdiden kazasız belasız sürüşler

Cikardiginiz isi ve azminizi takdir ettim

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Boru bükme için egzozcu doğalgaz veya demir boru tesisatı yapan yerlerden destek alabilirsiniz.
Elinize emeginize Saglik kesenize bereket çok güzel bir araç oluyor. Şimdiden kazasız belasız sürüşler
Öneriniz için öncelikle teşekkür ederim. Demir boru büken birkaç yer daha bulmuştum fakat bir tanesinde adamın nerede olduğunu bulamadım diğerinin de makinası patlamış maalesef ama sağolsun çok yardımcı oldu, karabükte sadece bir ekgozcuyu tarif etti fakat oda büktüğü yerleri biraz ezerek büküyormuş o yüzden dogalgaz malzemesi satan biryerden 90 derece patent dirsek aldım belki birşeyler yaparım diye ama bana 95 derece lazım daha hoş durması açısından. Arabayı bitirebilirsem onlara sonrada bakarım kar yağdı havalar soğudu o yüzden çalışmak sıkıntı olmaya başladı.

Büküm yerleri bozulmaması için borunun icine kum doldurup ısıtarsak biraz düzgün olur.
Dirsekleri kesici ile biraz kesip kesik yerden acıyı verip kaynakla kaynatilarak 95 lik dirsek yapılabilir.
Kolay gelsin.

Aracı genel hatlarıyla bitirip mangala gittik. ufak tefek işler kaldı tampon panjur vs. boyanacak. Soğukta yapılan boya sağlıklı olmadığından kasayı boyamadık havalar ısınınca roll bar arka tampon ve boya işlerini helledeceğiz. Bu hafta döşemeye gidecek kapı taban döşemeleri yoktu özellikle kapıdan gelen buz gibi hava ile gelirken resmen donduk .

20161208 204226 20161218 124736 20161218 134100 20161218 144127 20161218 144344 Snapchat 15776510

Araca doğru düzgün devam edemedim bu hafta sonu üniversite sınavım var inşallah ondan sonra ilerleme kaydedeceğim. Ön tamponu boyadım arka tamponu değiştrdim arka tampon daha bitmedi tampona basamak gibi birşey de yapacağım. Motor, diferansiyeller ve şanzımanların yağları değişti. Vhf telsiz taktım, CB telsiz aldım fakat anten olmadığı için daha takamadım. 2 hafta sonra inşallah ön koruma demiri, kasaya yatılmak istendiğinde çadır takılabilecek şekilde demir roll bar tarzı iskelete başlayacağım en son da kasaya güzel bir boya çekeceğim. Buyrun resimler:
Adsz 20170317 164758 20170523 182455 20170524 155829 20170528 152435 20170515 185600

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.