Nissan Pathfinder 3.5 LT

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cicibebeci Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,275

cicibebeci

Ana Kamp
Merhaba arkadaslar,
Aşağıdaki model hakkında bilgisi olan varmi acaba ?
98/99 3.3 LT olanlarımı yoksa aşağıdaki modelimi tercih etmeliyim ?
Nissan Pathfinder 3.5 LT V6 - 2001 model

Etiketler

Ynt: Nissan Pathfinder 3.5 LT

ne kadar bütçeniz var?

3.5 litreyi alabiliyorsanız almalısınız. aradaki motor gücü farkına değer.

3.3 de yeterli ama yokuş yukarı bayılıyor. ayrıca görünüşü daha eski. her ikiside arazide muhteşemdir. 90000 km kadar sahip olmuştum 3 sene boyunca.

daha yeni olani tercih edin, pekcok acidan daha avantajli. Ayrica bence butceniz yetiyorsa Infinity'sini alin.

3.5 litre infinity qx4 bulabileceklerini sanmam. 3.3 onların hepsi. 2001 model olan pathfinder ler 3.5.

öncelikle cevaplar için teşekkürler..

çok fazla bütçem yok arkadaşlar, max 23 civarı düşünüyorum.
2001 model birkaç tane 3,5 LT pathfinder buldum anca motorunun daha büyük olması, yakıt sarfiyatı ve özellikle 2001 model olduğundan vergisinin yüksek olması beni düşündürüyor. Gerçi 2011 ylında düşecek diyor gördüğüm aracın sahibi ama benim bildiğim kadarı ile 2012 yılında düşecek. Kasko araç değerinden dolayı düşüyor biraz sanırım ama tam hesaplamasını bilmiyorum.

3.5 LT pathfinder yerine infiniti tercih edin demenizin sebebi nedir ? (konfor ,kullanım rahatlığı, servis ağı, parça fiyatları, 2.elinin daha çok olması açısından değerlendirerek mi yorum yaptınız ?)

bir tane ilan buldum sanırım bu modelini söylüyorsunuz ancak bunun satış fiyatı benim için yüksek.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-infiniti-qx-bu-fiyata-infitini-28780063/detay

her iki araç için bilgi verecek arkadaş var ise çok sevinirim.

cicibebeci' Alıntı:
öncelikle cevaplar için teşekkürler..

çok fazla bütçem yok arkadaşlar, max 23 civarı düşünüyorum.
2001 model birkaç tane 3,5 LT pathfinder buldum anca motorunun daha büyük olması, yakıt sarfiyatı ve özellikle 2001 model olduğundan vergisinin yüksek olması beni düşündürüyor. Gerçi 2011 ylında düşecek diyor gördüğüm aracın sahibi ama benim bildiğim kadarı ile 2012 yılında düşecek. Kasko araç değerinden dolayı düşüyor biraz sanırım ama tam hesaplamasını bilmiyorum.

3.5 LT pathfinder yerine infiniti tercih edin demenizin sebebi nedir ? (konfor ,kullanım rahatlığı, servis ağı, parça fiyatları, 2.elinin daha çok olması açısından değerlendirerek mi yorum yaptınız ?)

bir tane ilan buldum sanırım bu modelini söylüyorsunuz ancak bunun satış fiyatı benim için yüksek.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-infiniti-qx-bu-fiyata-infitini-28780063/detay

her iki araç için bilgi verecek arkadaş var ise çok sevinirim.
Ben de bir ara bu Pathfinder'ları düşünmüştüm ama aracın benzinli olması, (LPG'ye dönüştürmek zorunda kalacağım) kapalı otoparklara LPG'li araçların girişine izin verilmemesi nedeninden dolayı arazide de daha sağlam olduğunu bildiğim Mitsubishi L200 almaya karar vermiştim. 3.3 motorlu pathfinder yerine Infiniti'iy tercih edin demek istiyorum. Infiniti'yi tercih edin dememin nedeni aksesuar, konfor ve lüks/kalite açısından Nissanlardan bir çıta daha üstte olmasıdır. Örneğin İnfiniti'lerde 4x4 geçişleri konsoldaki bir düğme ile otomatik olarak gerçekleşiyor.

Öncelikle Pathfinder 3.3 ile 3.5 serileri arasındaki farkı kısaca belirteyim:
3.5 motorlu olan seri yeni seri ve araziye geçiş vitesle değil, Infiniti'den alınan sistem sayesinde, bir düğme ile yapılıyor. 3.3 serisinde arazi vitesi ile geçiş var. İç mekan 3.5 serisi ile ufak bir makyaj gördü. Yeni teknoloji ile üretilen motorda bir miktar hacim artışlı ile güç 170 hp'den 240 hp'ye çıktı. Buna rağmen otoyol tüketim değerlerine bu fark yansımıyor; her iki araç da otoyolda 100 km mesafede ve 90 km sabit hızda yaklaşık 12 lt, şehir içinde 20 lt benzin tüketmektedir. (LPG ile tüketim değerleri değişmemektedir, LPG'nin fiyatından dolayı bir avantajı sözkonusudur. LPG fiyatıyla hesaplarsanız km'de ne kadar maliyet çıkaracağını hesaplayabilirisiniz)

Her iki aracın testlerini de aşağıdaki sitelerden görebilirsiniz.

Nissan Pathfinder 3.3 testi: http://www.otomobul.com/page,12,tr&19,201,114
Nissan Pathfinder 3.5 testi: http://www.otomobul.com/page,12,tr&19,201,270

Aracı ne amaçla kullanmayı düşünüyorsunuz bilemiyorum. Genellikle asfaltta, zaman zaman topraklı köy yollarında veya hafif offroad ortamında yapılacak haftasonu gezileri ve kamp gibi etkinliklerde kullanacaksanız Pathfinder 3.5/QX4 serisi oldukça uygun. Sadece AT tipi lastikle gidemeyeceğiniz yer olmaz.
Yok, aracı aldıktan sonra zaman içinde modifiye ederek daha zor koşullarda off road'da kullanmayı düşünüyorsanız ben forumda offroad modifikasyonu yapılmış bir Pathfinder görmedim. Off road için fazla elektronik ve pahalı bir araç.

Vergi konusuna gelince, konu bu başlıkta tartışılmıştı: http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=45818.msg507763#msg507763

Aracın Kodu Aracın Markası Aracın Tipi Aracın Üretim Yılı Aracın Kasko Bedeli
107194 NISSAN PATHFINDER 3.5 4x4 LE OV 2001 36,300 TL

Aracın yıllık vergisi: 1.548 TL x 2=3.096 TL
3.096/36.300 = 0,085 (%8,5)
Aracın yıllık vergisi kasko prim bedelinin %5,0'inden fazla. Bu durumda Sigortacınızdan alacağınız bir belgeyi vergi dairesine ibraz ederek bir alt dilimden aracın MTV'sini ödeyebilirsiniz. Yani,
1.019 TL x 2 = 2.039 TL olarak MTV'sini ödeyebilirsiniz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.