Nissan Terrano II Hakkında Herşey

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan strom Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,526
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 720,796

Etiketler

Ben km si düşük, deri koltuk, motoru ve şanzımanı temiz, fazla kurcalanmamış olanı tercih etmeye çalıştım. Aldıktan sonra ön düzeni yeniledim. Bonus olarakta sağ hub çıktı ben aldığımda sorun yoktu düz yolda bozuldu. Arazi şanzımanı vites geçişlerinde sorun varmı ön hub lar düzgün çalışıyor mu iyice deneyin

SM-G530F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Öyle yabancıyım ki 4x4 araçlara bir 'hub'' kelimesi var çözemedim yahu. Sağ ya da sol salıncaklar mıdır bu hub yoksa yavru şanzıman mıdır acaba?

Öyle yabancıyım ki 4x4 araçlara bir 'hub'' kelimesi var çözemedim yahu. Sağ ya da sol salıncaklar mıdır bu hub yoksa yavru şanzıman mıdır acaba?

Suzuki için yaazılmış ama mantık aynı
Kaynak: Vitara Hubs.

Merhaba,bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışayım.
Hub,arazi araçlarında ön poryalar üzerinde,tekerleri boşa çıkaran kilit mekanizmasıdır.
Bir çoğunda 2WD konumundan 4WD konumuna alınca otomatik olarak ön tekerleri devreye alır.
Bazı daha eski olanlarda yada tercih edenlerde ise araçtan inip manuel olarak bağlamak gerekir.

Sizin aracınızda da hub vardır.Otomatik olduğu için göremediğinizi ve olmadığını düşündüğünüzü sanıyorum.
Aracınız 2WD konumundayken ön porya kilitleriniz aktif olmadığından sadece arkadan itiş konumundadır.
Bu esnada ön diferansiyeliniz ve ön şaftınız dönmez.Aracınızda aynı zamanda yavru şanzıman vardır.
Yavru şanzıman bunları tahrikten ayırır.4WD H veya 4WD L konumundayken ön taraf tamamen devreye girer.

Bu durumda yakıtınız 2WD konumundayken elbette daha düşüktür.

Suzuki için yaazılmış ama mantık aynı
Kaynak: Vitara Hubs.

Merhaba,bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışayım.
Hub,arazi araçlarında ön poryalar üzerinde,tekerleri boşa çıkaran kilit mekanizmasıdır.
Bir çoğunda 2WD konumundan 4WD konumuna alınca otomatik olarak ön tekerleri devreye alır.
Bazı daha eski olanlarda yada tercih edenlerde ise araçtan inip manuel olarak bağlamak gerekir.

Sizin aracınızda da hub vardır.Otomatik olduğu için göremediğinizi ve olmadığını düşündüğünüzü sanıyorum.
Aracınız 2WD konumundayken ön porya kilitleriniz aktif olmadığından sadece arkadan itiş konumundadır.
Bu esnada ön diferansiyeliniz ve ön şaftınız dönmez.Aracınızda aynı zamanda yavru şanzıman vardır.
Yavru şanzıman bunları tahrikten ayırır.4WD H veya 4WD L konumundayken ön taraf tamamen devreye girer.

Bu durumda yakıtınız 2WD konumundayken elbette daha düşüktür.
Teşekkür ederim arkadaşım. Epey okuma yaptım internet üzerinde. Ustasını bulmak gerekiyor ki bi yeri yapılırken diğer tarafı bozmasın, başım çok ağrıdı başka araçlarımda. Facede forum var ancak pek bir yardımlaşma da göremedim Antalya'da işinin Terrano ehli usta sordum 3 gün oldu cevap yok :smiley: Bi kaç güne kadar Antalya Nissan'a ugrayıp 2005 model 3.0 di lere bakıyor musunuz diyeceğim alacağım cevabı da merak ediyorum ama herhalde alırlar. Bu araç bende ayrı bir yeri var hiç aklımda yokken yanına park etmiştim 3 yıl evvel içine falan epey göz gezdirdim aşıyı orda aldım Terrano için :smiley: Kafama çok takıldı bu araba; usta yahut servis bulursam 3.0 di niyetim var eldekini satıp alacağım nasipse. Ve maalesef servisi bakımı sanayide olmayacağı için epey tuzlu olacak sürekli olarak. Şeytan sorento diyor kulağıma bakalım ne olacak akıbeti bu işin :smiley: Tekrar teşekkür ediyorum, selamlar.

Teşekkür ederim arkadaşım. Epey okuma yaptım internet üzerinde. Ustasını bulmak gerekiyor ki bi yeri yapılırken diğer tarafı bozmasın, başım çok ağrıdı başka araçlarımda. Facede forum var ancak pek bir yardımlaşma da göremedim Antalya'da işinin Terrano ehli usta sordum 3 gün oldu cevap yok :smiley: Bi kaç güne kadar Antalya Nissan'a ugrayıp 2005 model 3.0 di lere bakıyor musunuz diyeceğim alacağım cevabı da merak ediyorum ama herhalde alırlar. Bu araç bende ayrı bir yeri var hiç aklımda yokken yanına park etmiştim 3 yıl evvel içine falan epey göz gezdirdim aşıyı orda aldım Terrano için :smiley: Kafama çok takıldı bu araba; usta yahut servis bulursam 3.0 di niyetim var eldekini satıp alacağım nasipse. Ve maalesef servisi bakımı sanayide olmayacağı için epey tuzlu olacak sürekli olarak. Şeytan sorento diyor kulağıma bakalım ne olacak akıbeti bu işin :smiley: Tekrar teşekkür ediyorum, selamlar.
4 çeker hastalığı terranonun bir videosunu görmemle başlamıştı, terrano baktım uzun süre. Sonra jeep wj kasalar ve kısmet ML320 oldu 2012'den bu yana...

4 çeker hastalığı terranonun bir videosunu görmemle başlamıştı, terrano baktım uzun süre. Sonra jeep wj kasalar ve kısmet ML320 oldu 2012'den bu yana...
Valla narin bir arabadan nefret ederim sensördü ''akı kapasitörüydü'' . ''hödö hödö pompasıydı''. Mümkün olduğunca analog olacak. Bahsettiğiniz türdeki-sınıftaki araçlarla aklımdaki yerlere girilebileceğini sanmam, asfaltta pek yol almayacağımı biliyorum çünkü hobim balıkçılıktır. Stok halıyle böyle yüksek 4 kişilik bir araçla kampçılığı birleştirebileceğim. Teşekkürler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri