Nissan Terrano II Hakkında Herşey

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan strom Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,526
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 721,101
Ynt: Nissan Terrano II Hakkında Herşey

OSTİM bir dükan değil ikinci el yani her marka aracın çıkma parçaların satıldığı bir site gibi biyer ankarada ostim denince herkez biliyor benim aracın fren telini serviste bulamadım oradan temin ettim

Etiketler

bekocu' Alıntı:
OSTİM bir dükan değil ikinci el yani her marka aracın çıkma parçaların satıldığı bir site gibi biyer ankarada ostim denince herkez biliyor benim aracın fren telini serviste bulamadım oradan temin ettim
anladım, ostim yıldız sanayi sitesi ni diyorsunuz, diğer adıyla hurdacılar sitesi...

mertbirincioglu' Alıntı:
Selam arkadaşlar Mert ben istanbuldayım. 1,5 aydır falan takip ediyorum forumu. Aslında niyetim vitara 2.0 v6 almak ama kafama göre bi tane bulamadım. kafamda hiç yoktu ama fiyatın ucuz olması cezbetti beni. 2001 terrano II 2.7 150.000 km de araç komple boyalı muhtelif yerlerinde değişme boya var. Bunlara çok takılmıyorum önden darbeli taklalı bi araç olmasın yeter diyorum şasi düzügün ise benim için problem yok. Ama arazi vitesi yok dedi sahibi iptal etmişler .pek anlamadım ama 1500 tl masrafı var yapılır dedi. Henüz aracı ustaya göstermedim ama almayı düşünüyorum arazi vitesindeki arıza ne olabilir en önemlisi insan neden arazi vitesini iptal eder? böyle bir aracı siz olsanız alırmısınız fikriniz nedir değerli görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Yarın aracı ustaya göstermeye götüreceğim durumdan haberdar ederim sizi
tşkler.

Mert bey hoşgeldiniz.

arazileri çalışmıyorsa bu aracı almayın. bu kadarını yaptırmayıp iptal etmek gibi bir yola gidilmesi bile aracın diğer taraflarına hiç özen gösterilmediğini düşündürüyor. ucuz etin yahnisi yavan olurmuş derler. usta iyi bile dese almayın derim ben. zaten ben iptal edilmeyi anlamadım. hani önler devreye girmese porya kilitleri değişir ama iptal etmeyi anlayamadım. bir zararı yok ki neden önler iptal edilsin.zaten iki çeker kullanımda önler boşta döner yakıt sarfiyatı yaratmazdı.

değişme ya da boyaya ben de sizin gibi önem vermiyorum ama bu aracın ucuz olmasının sebebi başka sebepler gibi geliyor bana..

yapacağınız türlü masraflar çıkarsa düzgün bir araçla aynı paraya gelir size kalan can sıkıntısı olur.

bence de arazi vitesi olmayan bir arac sorunlu demektır...1500 falan hikaye..... arazi sanzumanını komple mi yok... nasıl olur kı...normal sanzımanla birleşik normal sanzıman da mı değişmiş.. bu bence akıllıca değıl..

ULVI' Alıntı:
fiyatı nedir 2001 in?

fiyatı 16000 belki 15000 e de düşebilir 150.000 km de bana çok uygun geldi bugun kullandım cekisi biraz zayıf geldi nedendir bilmiyorum vitara da kullanmıştım vitaranın ivmelenmesi daha hızlıydı. bir de hava yağmurluyken sanki savrulacakmış hissi verdi ama genel olarak ilk defa terrano 2 kullandım ve hoşuma gitti diyebilirim.

ULVI' Alıntı:
fiyatı nedir 2001 in?
bir de aracın sahibi bu motorlarda eurodiesel kullanılmıyor eski tip kırsal motorin koyacaksın dedi tam anlayamadım ama iyi bişi değil sanırım. eski nesil motora sahip değil mi bu modeller

terrano' Alıntı:
Mert bey hoşgeldiniz.

arazileri çalışmıyorsa bu aracı almayın. bu kadarını yaptırmayıp iptal etmek gibi bir yola gidilmesi bile aracın diğer taraflarına hiç özen gösterilmediğini düşündürüyor. ucuz etin yahnisi yavan olurmuş derler. usta iyi bile dese almayın derim ben. zaten ben iptal edilmeyi anlamadım. hani önler devreye girmese porya kilitleri değişir ama iptal etmeyi anlayamadım. bir zararı yok ki neden önler iptal edilsin.zaten iki çeker kullanımda önler boşta döner yakıt sarfiyatı yaratmazdı.

değişme ya da boyaya ben de sizin gibi önem vermiyorum ama bu aracın ucuz olmasının sebebi başka sebepler gibi geliyor bana..

yapacağınız türlü masraflar çıkarsa düzgün bir araçla aynı paraya gelir size kalan can sıkıntısı olur.
Hoşbulduk ilginize çok teşekkür ederim. Aracı bugün nissan yetkili servise götürdüm ancak mesai bitmek üzere olduğu için bakmadılar. Yarın sabahtan sahibi servise bırakacak aracı 2 saatlik bir ekspertiz yapılacak akkoyun karakoyun ortaya çıkacak. Eğer 1500 tl civarında tamir edilecek gibiyse almayı düşünüyorum aracı kullandım hoşuma gitti çekişi biraz zayıf hızlanması biraz ağır geldi bana binek araçla kıyaslanınca. sanırım beygiri düşük olduğu için normal bu durum ama emin değilim. bir de yükseklikten dolay virajları alırken sanki arka taraf bi anda kayıverecekmiş gibi geliyor

strom' Alıntı:
bence de arazi vitesi olmayan bir arac sorunlu demektır...1500 falan hikaye..... arazi sanzumanını komple mi yok... nasıl olur kı...normal sanzımanla birleşik normal sanzıman da mı değişmiş.. bu bence akıllıca değıl..

valla arıza yaptı kutuyu tamamen söktük dediler hatta yakıt tüketimi de ciddi oranda düşmüş 2 çekere geçince. Ama nasıl söktüler bilmiyorum . Yarın nissan yüzbaşıoğluna gidecek araç orda ekspertiz olacak sonuçları sizinle paylaşırım mutlaka.bende merak içindeyim.

mertbirincioglu' Alıntı:
bir de aracın sahibi bu motorlarda eurodiesel kullanılmıyor eski tip kırsal motorin koyacaksın dedi tam anlayamadım ama iyi bişi değil sanırım. eski nesil motora sahip değil mi bu modeller

aman diyim mert bey. hele ki kullanan kırsal motorin diyorsa sakın bu aracı almayın.hiç bakılmadığı belli, ön şanzımanda birşeyler kırmışlar . ondan sökmüşler.söyledikleri şeyler aracın diğer kısımları hakkında da fikir veriyor zaten.

çekiş size zayıf geldiyse denediğiniz araçta turbo,motor ve pompa arızaları da olabilir.

bu araç göstereceğiniz yer ne derse desin alınmaz. ( bazı kişiler aracı göstereceğiniz kişilerin komisyonunu ayırmış olabilirler)

düzgün bir araç, hatta motor yapılmış olanı varsa daha da iyi olur ama bu araçtan derhal uzaklaşın.

fiyatın düşüklüğüne aldanmayın.

mertbirincioglu' Alıntı:
valla arıza yaptı kutuyu tamamen söktük dediler hatta yakıt tüketimi de ciddi oranda düşmüş 2 çekere geçince. Ama nasıl söktüler bilmiyorum . Yarın nissan yüzbaşıoğluna gidecek araç orda ekspertiz olacak sonuçları sizinle paylaşırım mutlaka.bende merak içindeyim.

bizim araçların pekçok 4x4 den farkı ; önler normal modda kullanırken devrede değildir,yani kasma yapmaz.lifte kaldırıp elle önü çevirin tekerlek fırıl fırıl döner. zaten bundan dolayı yakıtı düşüktür.birşey sökmeye gerek yoktur. :smiley:

mertbirincioglu' Alıntı:
fiyatı 16000 belki 15000 e de düşebilir 150.000 km de bana çok uygun geldi bugun kullandım cekisi biraz zayıf geldi nedendir bilmiyorum vitara da kullanmıştım vitaranın ivmelenmesi daha hızlıydı. bir de hava yağmurluyken sanki savrulacakmış hissi verdi ama genel olarak ilk defa terrano 2 kullandım ve hoşuma gitti diyebilirim.
17-18000 e değişeni, boyalı parçası olmayan, diğer aksamlarının faal olduğu, eşdeğer km de araç bulabilirsiniz.
lastikleriniz iyi, limitleri de aşmaz iseniz savrulmaz... sonuçta virajlarda aracın yolda tutunması fizik kurallarını ihlal etmemeniz ile mümkündür. ayrıca arazi araçlarından binek otolar gibi tepki vermesi de beklenmemelidir. sürati 40 km yi geçmeyen traktörün bile limitlerinin zorlandığında yolda kalmayı başaramadığına birkaç kez şahit oldum...
sanayi ye gidersiniz usta size "1500 liraya yapılır" der, sonrasında ıvırı zıvırı çıkar, şu arızalı, bunu da değiştirelim derler, 3000 liraya zor çıkarsınız, orijinali gibi de olmaz genelde...

terrano' Alıntı:
aman diyim mert bey. hele ki kullanan kırsal motorin diyorsa sakın bu aracı almayın.hiç bakılmadığı belli, ön şanzımanda birşeyler kırmışlar . ondan sökmüşler.söyledikleri şeyler aracın diğer kısımları hakkında da fikir veriyor zaten.

çekiş size zayıf geldiyse denediğiniz araçta turbo,motor ve pompa arızaları da olabilir.

bu araç göstereceğiniz yer ne derse desin alınmaz. ( bazı kişiler aracı göstereceğiniz kişilerin komisyonunu ayırmış olabilirler)

düzgün bir araç, hatta motor yapılmış olanı varsa daha da iyi olur ama bu araçtan derhal uzaklaşın.

İlginize çok teşekkürler zaten bende temkinli yaklaşıyorum. Oto sanayide değil direkt nissan yetkili servise götüreceğim 2 saatlik bi ekspertiz olacak muhtemelen bişiler çıkacak ama ne çıkacak merak ediyorum ve tecrübe etmek istiyorum. Çıkan masrafa göre 13-14 bin tl gibi bir rakam teklif etmeyi düşünüyorum. Nissan ekspertizi garantili yapıyoruz dedi yani söylediklerinden farklı bir durum çıkarsa garanti veriyorlar. Durumdan haberdar ederim sizi ilgilenen dostlar olduğunu görmek çok mutlu etti beni. İnşallah keseme uygun sorunsuz bi araç bulup gezilerde tanışma fırsatımız olur.

ULVI' Alıntı:
17-18000 e değişeni, boyalı parçası olmayan, diğer aksamlarının faal olduğu, eşdeğer km de araç bulabilirsiniz.
lastikleriniz iyi, limitleri de aşmaz iseniz savrulmaz... sonuçta virajlarda aracın yolda tutunması fizik kurallarını ihlal etmemeniz ile mümkündür. ayrıca arazi araçlarından binek otolar gibi tepki vermesi de beklenmemelidir. sürati 40 km yi geçmeyen traktörün bile limitlerinin zorlandığında yolda kalmayı başaramadığına birkaç kez şahit oldum...
sanayi ye gidersiniz usta size "1500 liraya yapılır" der, sonrasında ıvırı zıvırı çıkar, şu arızalı, bunu da değiştirelim derler, 3000 liraya zor çıkarsınız, orijinali gibi de olmaz genelde...
Ulvi Bey merhaba
Dediğiniz doğur virajda yerler ıslakken biraz gaza yüklenince savurur gibi yaptı elbette binek araçla aynı tepkiyi vermemesi normal daha önce arazi aracı kullanmadığım için alışmam gerekecek. bugun aracı nissan yetkili servise götürmeyi düşünüyorum sizlerle durumu paylaşacağım.

slm...arkadaşlar..malum ben antalyadayım...hava akış metre bulamadım...ankara ve istanbul da olan arkadaşlardan rica ediyorum..bosch üretiyor ama buradaki bosch bayiınde kalmamış...sparişleri var ama 2 hafta surer dediler...fiyatı 190 tl oradan bana alablirseniz mutlu olurum.. arkadaşlar sizden yardımlarınızı beklıyorum....teşekkürler..ilgilenebilecek arkadaşlara ürün numarasını verebilirim...tel.numaram: 507 396 42 42

98 model 2.7 tdi...

terrano' Alıntı:

Cem Bey sizi tebrik ediyorum haklı çıktınız aracı almadım. Bugün bostancı sanayide nissan yahyalıya götürdüm. Kaportada boya olduğunu biliyorduk zaten önden darbesi şaside problemi yok ancaaaaaak....yürüyen aksam sizlere ömür. Turbodan ses geliyor motorun heryeri yağ kir içinde yağ kaçıran biçok yer var. tekerlekler lifte kaldırınca oynamaya başladı bilya rot rotil salıncak ne varsa 4 tekerde problemli usta bile burun kıvırdı ki ilginç olan bu araç yıllardır nissan yahyalıda bakım görüyor ve bu usta bakıyormuş .Ustayı da dürüstlüğünden dolayı tebrik ediyorum kendine gelen devamlı müşterisi olan araca geçmez notu verebildi.Sonuç olarak 5000 tl civarı masraf net olarak vardı. Ben de 11.000 tl teklif ettim elbette ki kabul görmedi ve ayrıldık kısmet değilmiş.Yardımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Yarın da bi 97grand cherokee 5.2 var ona bakacağım sanayide. 15-16 aralığında bi rakam olacak bu da ancak aracın içi dışı bir içim su bu kadar mı temiz kalır bi araç diyor insan ister istemez. inşallah yarın yürüründe motorunda bi problem çıkmaz da ben de rahata ererim.
Tekrar teşekkürler....

bu aracı almamanıza sevindim.

bu kadar acele etmeyin bir çok seçenek var, düzgün bir terrano yoksa, suzuki tercih etmenizi öneririm.ya da kişisel beğenilere göre başkaları da olabilir ancak;

bahsettiğiniz araç sıfır ayarında tertemiz olsa bile hiç yakıt tüketimine, vergisine ve parça fiyatlarına baktınız mı? :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

SON KONULAR

Geri