Nissan Terrano II Hakkında Herşey

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan strom Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,526
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 720,800

Etiketler
Ynt: Nissan Terrano II Hakkında Herşey

evet burası iyi olmuş. ilk paylaşımlarda yer alayım. 1998 terrano II SE TDİ kullanıcısıyım. 5 yıldır kullanıyorum. yaz gelince araç bakıma girecek o zaman daha çok bilgi ekleyebilirim.

aracı alttan,lastik ve amortisör değişikliği ile biraz yükseltmiştim.aslında pek sık araziye de girdğim söylenemez ama ilk aldığımda ilk heves yaptırmıştım. ama bir şeyi düşünmemişim ; bazı kapalı garajları o kadar alçak yapmışlar bir de bazı garajların tavanlarına havalandırma ve benzeri borular koymuşlar , giremez oldum. :smiley: bir de MT lastiklerin buzda yol tutmadığını bilmeden taktım. şimdi baştan lastik alıp değiştirmem de gerekecek.

Selamlar ben 98 model 3 kapı terrano kullanmaktayım aracımda 30 * 10.5 * 15 bf kullanmaktayım karda az çamurda yolda toprakta çok mutluyum , yol tutuşu çok iyi bol çamurda ve çimde başarısız ve biraz yakıtı artırıyor.

selamlar

bende terrano kullanıcısı olarak buradayım.

Aracımın resimleri

Off road

Off road1

MERHABA ARKADAŞLAR NETTE GEZİNİRKEN BURAYI BULDUM VE ÇOK HOŞUMA GİTTİ BENİMDE 2001 MODEL NİSSAN TERRANO2 TDİ 2.7 OV BİR ARABAM VAR AMA ŞU DUMAN İŞİNDEN ÇOK CANIM SIKILDI BİR DE BURADA BİR ARKADAŞ BAHSETMİŞ ARAÇ KENDİ KENDİNE GAZ VERİP STOP EDİYOR KİME GÖSTERDİYSEM ANLAMADI HATTA SERVİSE GÖTÜRDÜM ELEKTRONİK ENJEKTÖR ARIZALI DEDİ VE ÇOK YÜKSEK BİR FİYAT ÇIKARTTI BU KONU HAKKINDA BANA BİLGİSİ OLANLAR YAZARSA ÇOK SEVİNİRİM ŞİMDİDEN TÜM ARKADAŞLARA MERHABALAR VE SELAMLAR

KILINÇ' Alıntı:
Merhabalar 2.7 td terranolar km de ne kadar yakıyor bilgilendirirseniz sevinirim

şehir dışı 8 lt/100 km de şehir içi 12 lt/100 km . karma kullanımda 10 lt eurodizel yakıt tüketimi vardır.

bekocu' Alıntı:
MERHABA ARKADAŞLAR NETTE GEZİNİRKEN BURAYI BULDUM VE ÇOK HOŞUMA GİTTİ BENİMDE 2001 MODEL NİSSAN TERRANO2 TDİ 2.7 OV BİR ARABAM VAR AMA ŞU DUMAN İŞİNDEN ÇOK CANIM SIKILDI BİR DE BURADA BİR ARKADAŞ BAHSETMİŞ ARAÇ KENDİ KENDİNE GAZ VERİP STOP EDİYOR KİME GÖSTERDİYSEM ANLAMADI HATTA SERVİSE GÖTÜRDÜM ELEKTRONİK ENJEKTÖR ARIZALI DEDİ VE ÇOK YÜKSEK BİR FİYAT ÇIKARTTI BU KONU HAKKINDA BANA BİLGİSİ OLANLAR YAZARSA ÇOK SEVİNİRİM ŞİMDİDEN TÜM ARKADAŞLARA MERHABALAR VE SELAMLAR

duman siyah mı beyaz mı. ilk çalışmadan sonra kesilmiyor mu? bunları da yazarsanız arkadaşlar daha net bilgi verebilir

mazot pompası enjektör gibi onarımları pompacılar yapıyor sanıyorum. daha ucuza mal edebilirler. enjektör iğnelerini filan benimkinde de değiştirmişlerdi. iki yıl oldu ama 200-250 tl filan almışlardı. bir kaç güvenilmez yerden mazot alınca arkasından yolda benzer şekilde ani gaz yeme ve stop etme gibi şeyler olmaya başlamıştı.

belki de mazot filtresi tıkanmıştır. 15 tl ye değişiliyor. umarım böyle basit birşeydir.

ama daha başka sorun da olsa can sıkmaya değmez. hepsi hallediliyor. sadece uygun usta bulmak gerekiyor. turbo pompa vs tamir filan hesaplı şekilde yapıyorlar. ya da yaptırılan yerleri biliyorlar.

görüşmek üzere

strom' Alıntı:
http://www.izlesene.com/embedplayer.swf?video=1827695

devam edelim......

osman bey bir sorum vardı antalya sanırım değil mi? ordaki sıcaklarda iki gözlü petek sizin araca yetiyor mu? ek bir şey yaptınız mı. benim araçta normal iklimde sorun yok ama sıcakta zorladığım zaman fanın canı çıkıyor. 4 gözlü petek takacağım. siz aracı baya zorluyorsunuz. böyle bir önlem alma gereği duydunuz mu? antalyadan land sahibi biri aracında sıcakta hararet yükseldiğini,4 gözlü petek takınca sorunun düzeldiğini söylemişti.

merhaba benim aracım dan bazan siyah bazende beyaz duman çıkıyor bazı günler hiç çıkmıyor gayet normal şekilde çalışıyor fazla gaz verdiğim zaman daha çok duman çıkıyor verdiğiniz bilgiler için gerçekten teşekkür ederim arabamı seviyorum ama sorunsuz çalışsın istiyorum
bu arada bu sitenin henüz acemisiyim başka bir konu altında bu araçların vergilerinin nasıl az ödenebileceği konusunda yazı yazmıştım eğer bu konu hakkında bilgi isterseniz uzman olduğumu ve yardımcı olabileceğimi belirtmek isterim çünki çok uğraştım ve başardım

selamlar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri