Nissan X Trail Titretme Ve Çekiş Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan karaçay60 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 26
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,678

karaçay60

Yeni Üye
slm arkadaşlar. aranıza yeni katıldım. 2004 x trail aracım var. lpg li. otomatik. araç r ve d konumunda iken diyelim ışıklarda titretme yapıyor. p ye ya da n ye aldığımda ise tık yok. bir de rampalarda çekiş çok düşük 60-80 km yi geçmiyor. gaza biraz yüklenince vites küçültüyor devir 5 binlere dayanıyor ama süratte artış yok sabit hızla devam ediyor.ya da çok az bi artış oluyor. rampa bitip de düze gelince araç kendini topluyor. düz yolda da 150 bilemedin en çok 160 km hız yapıyor( ne kadar basarsam basıyım)
sorunlarım bunlar aracımı da çok seviyorum. binmek için aldım alalı daha 5 ay oldu. bu sorunların çözümü için bana yardımcı olabilir misiniz ? teşekkürler...

Bir ayı geçkin suredir hiçbir cevap yazılmadı. Ya siteye bakan kimse yok ya da pek kale alınmadı. Ne dersiniz arkadaşlar?

ne hikmetse bu xtrailciler pek forumlara girmiyor . beniki t31 kasa ve hiç böyle birşey yaşamadım istanbula iseniz önerebileceğim özel servis olur

Şu an değilim ama 1 ay sonra orada olacağım. Hangi servis? UOTE="cihangirx, post: 1424015, member: 142995"]ne hikmetse bu xtrailciler pek forumlara girmiyor . beniki t31 kasa ve hiç böyle birşey yaşamadım istanbula iseniz önerebileceğim özel servis olur[/QUOTE]
Su

selam bende 2003 model xtrail var
dediğiniz gibi bende de aynısı oluyor.çünki arac durdugu zaman viteste ise fren yaparsanız araca göre titreme normal.
ben hemen bosa alırım .hem yakıt sarfiyatı acısından ışıklarda, duran trafikte sürekli boşa alın.
lpg de ise bayırda araca yetersiz geliyor bayılıyor uzun bir bayır cıkacak iseniz lpg yi devre dışı bırakın. düze çıktıgınızda tekrar lpg ye gecersiniz ben öyle yapıyorum.
bilgilerinize.

Teşekkür ederim dediklerinizi uyguluyorum zaten. Ama yine de can sıkıcı bi durum:-(="fuatcemal, post: 1424099, member: 49502"]selam bende 2003 model xtrail var
dediğiniz gibi bende de aynısı oluyor.çünki arac durdugu zaman viteste ise fren yaparsanız araca göre titreme normal.
ben hemen bosa alırım .hem yakıt sarfiyatı acısından ışıklarda, duran trafikte sürekli boşa alın.
lpg de ise bayırda araca yetersiz geliyor bayılıyor uzun bir bayır cıkacak iseniz lpg yi devre dışı bırakın. düze çıktıgınızda tekrar lpg ye gecersiniz ben öyle yapıyorum.
bilgilerinize.[/QUOTE]
Tesekk

istanbul anadolu yakası bostancı sanayii sitesinde güney oto erol usta 0216 574 30 52 yada gene aynı yerde yahyalı oto 0216 577 20 63 buralarda bilgi alabilirsin

Teşekkür ederim dostum TE="cihangirx, post: 1424127, member: 142995"]istanbul anadolu yakası bostancı sanayii sitesinde güney oto erol usta 0216 574 30 52 yada gene aynı yerde yahyalı oto 0216 577 20 63 buralarda bilgi alabilirsin[/QUOTE]
Tess

Motorda sorun var büyük ihtimalle siboplar ın lpg uyumu ile ilgili bir sorun , değişmesi gerekebilir. Bendede aynı durum olmuştu , yokuşlarda hararet artıyorsa da kesinlikle radyatörü değiştirin.

[QUOnbul a gidicem bu ay sonunda. Orada göstermeyi dusunuyorum. Şimdilik beklemedeyim.TE="fabrika1, post: 1424499, member: 130877"]Sorunu halledebildinizmi ?[/QUOTE]
İsta

selam bende 2003 model xtrail var
bilgilerinize.
Arkadaşın dediklerine katılıyorum. Biraz geç gördüm kusura bakmayın ama bizimki gibi ağır kasa araçlarda birde lpg varsa bu sorunlar oluyor malesef.

slm arkadaşlar. aranıza yeni katıldım. 2004 x trail aracım var. lpg li. otomatik. araç r ve d konumunda iken diyelim ışıklarda titretme yapıyor. p ye ya da n ye aldığımda ise tık yok. bir de rampalarda çekiş çok düşük 60-80 km yi geçmiyor. gaza biraz yüklenince vites küçültüyor devir 5 binlere dayanıyor ama süratte artış yok sabit hızla devam ediyor.ya da çok az bi artış oluyor. rampa bitip de düze gelince araç kendini topluyor. düz yolda da 150 bilemedin en çok 160 km hız yapıyor( ne kadar basarsam basıyım)
sorunlarım bunlar aracımı da çok seviyorum. binmek için aldım alalı daha 5 ay oldu. bu sorunların çözümü için bana yardımcı olabilir misiniz ? teşekkürler...[/QUOTE]

Araç d konumunda ışıklarda titremesi normal uzun bekleyecekseniz n konumuna alıp aracı rahatlatmanız daha yararlı olur. Hava soguk ve rolanti motor ısınmadığı için düşük ise dediğiniz titreme daha fazla olur bu normaldir.
araç n de iken titreme varsa rölantiyle ilgili sorun vardır ayar yaptırmak gerekir.
Rampalarda çekişi düşük anlattıklarınız aracın yaşı ve km sine göre her x trailde olan bir durum.
En çok 160 km yapıyor demişsiniz. Aracın fabrika verisi zaten son hızı 177km benim aracım dyno da motor %87 çıktı son hız 167 çıktı. Demekki sizin motorunuz biraz daha düşük yüzdelerde sıfır olasa 177 yapacaktı 160 km yapması normal.
Yazdıklarınız sorun değil o yüzden çözüm araç tercihinizi değiştirme olmalıdır. Yerden 21 cm yüksekliği olan bir araç ile 180-190 km hızlara ulaşmayı istemek çok tehlikeli bir durum.

Su anda aybi sorunu bende yasiyorun rolantide cok yok ama yukteyken arac tekler gibi titriyor konunun sahibi arkadas ne islem yapti acaba merak ediyorum konuda baya eski bi konu ama umarim yazdigimi gorur

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR