Niva Offroad Aracı Olurmu?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dturan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 79
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 50,258

dturan

hayal ettiğin yere git..
Yer
Kocaeli
Web
www.dekalazer.net
Telsiz Çağrı Kodu
TA1IDT
Herkese günaydın.

Sabah sabah trafikte yanımda bir niva durdu. malum istanbul trafiğinden aracı baya inceleyecek kadar vaktim oldu ;D sonrasında aklıma niva yı hard offoad yapabilecek kadar modifiye edebilirmiyim geldi?? etrafta hiç offroad donanımlı (viinç tampon yükseltme 32" lastik kilit rool bar falan) niva görmedim. 3 senedir Defender kullanıyorum arazideki kabiliyetini iyi biliyorum ama ağırlığın çok dezavantaj olduğununda farkındayım.

jimy lerin çamurdaki avantajlarını çok gördüğümden neredeyse aynı ağırlıkta olan niva yı ne kadar bu işe uygun hale getirebiliriz?? uygun hale getirmekten kastım lopez den geçirebilirmiyiz ;D ;D ;D neredeyse defender ın 4 jantı lastiği fiyatına satılan nivalar var. sizce denemeye değermi?? kullananalardan ve bilenlerden fikir bekliyorum.

Saygılar

Etiketler
Ynt: Niva Offroad Aracı Olurmu?

dturan' Alıntı:
Herkese günaydın.

Sabah sabah trafikte yanımda bir niva durdu. malum istanbul trafiğinden aracı baya inceleyecek kadar vaktim oldu ;D sonrasında aklıma niva yı hard offoad yapabilecek kadar modifiye edebilirmiyim geldi?? etrafta hiç offroad donanımlı (viinç tampon yükseltme 32" lastik kilit rool bar falan) niva görmedim. 3 senedir Defender kullanıyorum arazideki kabiliyetini iyi biliyorum ama ağırlığın çok dezavantaj olduğununda farkındayım.

jimy lerin çamurdaki avantajlarını çok gördüğümden neredeyse aynı ağırlıkta olan niva yı ne kadar bu işe uygun hale getirebiliriz?? uygun hale getirmekten kastım lopez den geçirebilirmiyiz ;D ;D ;D neredeyse defender ın 4 jantı lastiği fiyatına satılan nivalar var. sizce denemeye değermi?? kullananalardan ve bilenlerden fikir bekliyorum.

Saygılar
derya abi
adres burası bilginin hası da orda ;)
kaner uslu=05325232704
benden selam :smiley:

Tilkiye sormuslar, "tavuk severmisin" diye. Gülmekten cevap verememis.
O hesap

Niva ve offroad ha.....

Lopezi yarar gecer, ne annanne kalir ne babanne

JUNİOR' Alıntı:
derya abi
adres burası bilginin hası da orda ;)
kaner uslu=05325232704
benden selam :smiley:
Saolasın arman kardeşim. İlk elden ustamızı rahatsız etmiyim şimdilik. Buradan tam bir netice alamazsam danışırım ustamıza.

Saygılar.

bkocoglu' Alıntı:
Niva ve offroad ha.....

Lopezi yarar gecer, ne annanne kalir ne babanne

Bülent abi..

Sende seviyomusun dövüyomusun belli değil.

Aynen Derya bu nivaları neden offroad ta kullanmıyorlar diye hep düşünmüşümdür herkezin bildiği gibi arazi performansı birçok araçtan iyidir ama vardır bi bildikleri diyordum
Niva da ki bu dezavantajın ne olduğunu merak ediyorum

özgür.yörüker' Alıntı:
Aynen Derya bu nivaları neden offroad ta kullanmıyorlar diye hep düşünmüşümdür herkezin bildiği gibi arazi performansı birçok araçtan iyidir ama vardır bi bildikleri diyordum
Niva da ki bu dezavantajın ne olduğunu merak ediyorum
Sabah yarışlara katılan bir abimle konuştum alsak yapsak nasıl olur diye, "yapılabilecek şeyler sınırlı deymez bence" dedi. tampon vinç roll bar olur. yükseltme nasıl olur bilemiyorum?? en kötü get konabilir. spacer yapılır. oranları nedir nasıldır bilmiyorum 32"-33" lastik için ayna mahruti değişirmi onu öğrenmek lazım.

https://www.youtube.com/watch?v=IFx5b5Tpjfc

Defender ın vatanında kameramanlar defender kullandıkları için NİVA yı arkadan uzaktan cekebiliyorlar. Sunucu defender battı dıyor. Vıdeo nun sonunda da İngilteredeki en iyi arazi aracı herhalde NİVA diyor.

Tabi buna şaşıranlar bu vıdeo yu izlememiş olabilirler.
https://www.youtube.com/watch?v=ZZws_ckFGno

Niva Off road ta gidebilirmi sorusu bence onu arazi de takip etmeye çalışmamanın sonrasında sorulmalı. NİVA tecrübeli bir şöför ve original tekerlekleri ile mucizeler yarattığı sır değil.

Niye daha fazla NİVA süslenip püslenip aksesuarlar eklenip araziye vurulmuyor? Bence modifiye ile uğraşmayı arzu eden bireylerin çoğunun ego su o insanları zaten en başında farklı seceneklere yönlendiriyor. Camel Trophy yı NİVA ile yapsalardı belki NİVA daha fazla tatmin ederlerdi insanlarin egosunu.

Saygılar
Hakan

PaleoHakan' Alıntı:
https://www.youtube.com/watch?v=IFx5b5Tpjfc

Defender ın vatanında kameramanlar defender kullandıkları için NİVA yı arkadan uzaktan cekebiliyorlar. Sunucu defender battı dıyor. Vıdeo nun sonunda da İngilteredeki en iyi arazi aracı herhalde NİVA diyor.

Tabi buna şaşıranlar bu vıdeo yu izlememiş olabilirler.
https://www.youtube.com/watch?v=ZZws_ckFGno

Niva Off road ta gidebilirmi sorusu bence onu arazi de takip etmeye çalışmamanın sonrasında sorulmalı. NİVA tecrübeli bir şöför ve original tekerlekleri ile mucizeler yarattığı sır değil.

Niye daha fazla NİVA süslenip püslenip aksesuarlar eklenip araziye vurulmuyor? Bence modifiye ile uğraşmayı arzu eden bireylerin çoğunun ego su o insanları zaten en başında farklı seceneklere yönlendiriyor. Camel Trophy yı NİVA ile yapsalardı belki NİVA daha fazla tatmin ederlerdi insanlarin egosunu.

Saygılar
Hakan

Yani standart hali bile yeterince iş görüyor o yüzden donanıma gerek yok diyorsunuz anladığım kadarıyla. ??

Read more: http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=98427.0#ixzz2fzhBQtgb

Hakan Bey

Ne guzel tespit yapmis
Niva yi 2 ye alip uzerine 10 harcamaya gerek yok
Al, hemen lopez e cik

Ben gecen sene ist lavanivatr nin bir gezisinr katildim
Daha ilk etapta benim suzi cakildi
O standart nivalar pitir pitir atladi gittiler

Seviyorum yaw sevmez olurmuyum

Peki Bülent abi (özgür'ün söylediği gibi) dezavantajı nedir niye kimse kullanmıyor?? offroad camiasında henüz hiç görmedim.yedek parça sıkıntısımı var, motor ömrümü kısadır??

Merakımdan 5000 tl ye alıp direk lopeze dalıcam ona göre ;D ;D

Bildiğim kadarı ile,

Bunlarda tam şase yok. Altı saç , İlk önce alt saç çürüyor
Tek sıkıntısı bu. sürekli 4 çeker.

Nivacılar , ayrı grup olarak kendi aralarında geziyorlar.
Bunlar sizin gibi "ağır abi" değil.

Sen al, altınada dört tane çamur lastiği al. (Traktör ön lastiklerini kullanıyorlar sanırım "OK"mi ne?
Yükseltme falan gerekmez

Dal ,Lopeze

buda benden olsun...
niva daha ne yapsın :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:
https://www.youtube.com/watch?v=zQZgcVuKJkM

Merhabalar..
Niva hakkında bişeyler biliyordum doğrulamak için araştırma yaptım..

Kronik olarak karburator kapagi kis aylarinda cok nem yapar dolayisi ile atesleme saglikli olmaz ve araba calismaz. Icine biraz gress yagi surersen sorun cozulur. Lada Nivalarda sase yoktur. 4 tane osuruk profil boru ustune oturtulmus bir kasasi vardir. Darbelerde ve sert arazi kosullarinda o borular esner arabanin olmayan ayrodinamigini hepten bozar. Saft balansi bazen karin agritabilir. Fani yaz kis sicak ufler. Termostati devre disi birakirsan yazin problem olmaz. Koltuk ray sistemi cok zayiftir. Hemen hemen hepsi belli bir zaman sonra bozulur ve koltuk ileri geri gitmez. Ama ses yapar. Dolayisi ile cogu Niva sahibi koltuklari oldugu yere kaynatir. Eger uzun boylusan uzun mesafelerde rahatsizlik verir. Agir devir vitesi cok rahat gecerken 4x4 kilit vitesi bazi ladalarda neredeyse hic gecmez. Bazen ben zar zor soktugum 4x4 vitesini yerinden cikaramazdim. Bazen ayagimla tekmeleyerek vitesi cikardigim da olmustur. Agir deviri gercekten ciddi bir agir devir vitesidir. Benim cok hosuma giderdi. Agir devirde gelen tork arabayi cok keyifli hale getirir. Dimdik rampalari 3. Viteste patinaj ceke ceke cikarsin.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR