Niva'ya Uygun Dizel Motor?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Edirne Dağcısı Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 21
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 31,002

Edirne Dağcısı

Niva gölgesi yeter
Yer
Edirne
Arkadaşlar,niva'ya takılabilecek dizel motor seçenekleri nelerdir?isuzu takildığını duymuştum,bu zamanın ekonomik dizel motorlardan takabilirmiyiz?

Etiketler

Ynt: Niva'ya Uygun Dizel Motor?

kesinlikle kanunen en azından şimdilik mümkün değil emin olun
çünkü bu konuda çok araştırmalar ve yazışmalar yaptım ladanın dizel versiyonu yok diye biliyorum olmadığına görede başka bir dizel takıp ta kullanamazsınız bence aklınızdan çıkarın ;)

dizel biryana daha güçlü bir motor arazide çok işe yarıyacaktır fıat 2000'den bahsediliyor adapte etmekte sorun yaşanırmı aceba bilgisi olan paylaşırsa sevinirim

Arkadaşım Lada Niva araçları kendi benzinli motorlarını dizel yapıyorlar. Benzinli motoru dizel yapmak mümkün. Fakat nasıl bir dosya işlemleri yapıldığını bilmiyorum.

Hatta satlık ilan sitelerinde bir Niva vardı geçen aylarda. Dizel Niva olarak. İlan verene mesaj attım nasıl yaptınız? Randuman nedir? vs. gibi. Bana cevap geldi fakat "araç arkadaşımın ben bilgi sahibi değilim" dedi. Maalesef öğrenemedim. Hatta araç İstanbul veya Trakya tarafındandı.

benzinli motoru dizele çevirmen yasal mevzuat olarak mümkün değil benzinli motoru ancak benzinli daha güçlü bir motorla değiştirebilirsin.benzinli kendi motorunu dizele çevirmek pek mantıklı gibi gelmiyor.daha güçlü bi benzinli motor arayın.

"dizel üretim olmadığı için çevrilemez" denmiş. lada nivaların türkiyeye ithal etmeseler de 1.9 peugeot dizel motorlu versiyonları var fabrika çıkışı

mevzuata göre; "türkiyede satışının varsa" mı çevrilebiliniyor, "üretici ürettiyse" mi, yoksa "benzinli araç dizele dizel araç benzinliye çevrilemez" gibi bir şey mi geçerli? sanırım defender'ları dizelden benzine geçirmek için otokardan "dizeli artık üretilmiyor, bu yüzden mecburuz" gibi bir belge alıyorlardı (dizelden benzine değil tersi de olabilir, hatta defender bile olmayabilir, hiç emin değilim ama okumuştum bir yerlerde bu tarz bir şey :smiley: )

conker' Alıntı:
dizel biryana daha güçlü bir motor arazide çok işe yarıyacaktır fıat 2000'den bahsediliyor adapte etmekte sorun yaşanırmı aceba bilgisi olan paylaşırsa sevinirim
Sizin dediğiğiniz motor bu galiba boyut olarak nivanın motoru ile aynı boyutta hatta şarj dinamosu yerleri motor takoz yerleri bile aynı gözüküyor.Bende motorun resimi vardı bulursam eklerim

http://www.youtube.com/watch?v=2qsLqHw87ZM&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=6tLt2BUk-vY

wastiee' Alıntı:
"dizel üretim olmadığı için çevrilemez" denmiş. lada nivaların türkiyeye ithal etmeseler de 1.9 peugeot dizel motorlu versiyonları var fabrika çıkışı

mevzuata göre; "türkiyede satışının varsa" mı çevrilebiliniyor, "üretici ürettiyse" mi, yoksa "benzinli araç dizele dizel araç benzinliye çevrilemez" gibi bir şey mi geçerli? sanırım defender'ları dizelden benzine geçirmek için otokardan "dizeli artık üretilmiyor, bu yüzden mecburuz" gibi bir belge alıyorlardı (dizelden benzine değil tersi de olabilir, hatta defender bile olmayabilir, hiç emin değilim ama okumuştum bir yerlerde bu tarz bir şey :smiley: )
aracınıza varsa aynı markanın dizel versiyonunu uygulayabiliyosunuz tabiki birtakım yasal prosüdürleri geçmek şartıyla
bu yasal prosüdürlerden bahsedilmişti topiklerde

kaptan10' Alıntı:
aracınıza varsa aynı markanın dizel versiyonunu uygulayabiliyosunuz tabiki birtakım yasal prosüdürleri geçmek şartıyla
bu yasal prosüdürlerden bahsedilmişti topiklerde
Dediğiniz doğru.

Aracımı götürdüğüm servisin sahibi rusya ile devamlı irtibatta. bana istersen aracına dizel motor takabiliriz dedi. bende ruhsat işini nasıl halledecez dedim. bana eğer ladanın dizel motoru varsa benim araca uygulanabilirmiş. Rusyadada dizel motoru varmış istersen getiririz dedi ama 5000tl gibi bir ücreti var. (ruhsata işletmek hariç) 65bg dizel bir motor için bu fiyat verilmez.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR