Öğrenci İçin Pino P325

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Murat Yılmaz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,618

Murat Yılmaz

Ana Kamp
Merhaba, aranıza yeni katıldım. Ankara'da oturuyorum, Safranbolu'da uzaktan okuyorum. Uzaktan derken yani, sadece sınavlara gidiyorum. Tek seferde 7 gün, yılda 4 kez olarak toplam 30 gün. Küçükken her çocuk yaşam alanını bireyselleştirmek için salonun ortasına çadır yapar ama, benim özgürlük ve bireysellik arayışım hiç bitmedi. 4 yıldır okuyorum Safranbolu'da, öğrenci yurtlarında, öğretmenevlerinde, pansiyonlarda ve hiçbirinde kalacak yer bulamazsam otellerde çok vakit geçirdim şimdiye kadar. Bu sene öğrenci sayısı daha da arttı ve sınav dönemlerinde hiçbir şekilde yer bulunmaz oldu. Bu bir bahanem olsa da ben aslında her seferinde farklı bir yerde 7 gün için farklı bir düzen kurmaktan sıkıldım. Bu yıl kesinlikle pansiyonda kalmak istemiyorum deyip ilk vizelere otobüsle her gün 6 saatimi yolda geçirerek gidip geldim, pek yorulmadım ama şansıma sabah erken saatte sınavım yoktu. Hiç karavana adım atmamış olsam da karavanları çok seviyorum. 1.750 devirde 190Nm tork üreten 1.3 Multijet bir otomobilim var. Zaten karavan çekme tecrübem de olmadığı için ilk etapta hafif karavandan başka seçeneğim yok. P325 modelini çok beğendim. Sanırım 100lt temiz su deposu 7 gün için 1 kişiye fazlasıyla yeter fakat suyun sıcak olması için bir tesisat yok sanırım. Bu sene alamayacak olsam da seneye almak istiyorum.

Sorularıma gelince,

1- P325'in fiyatı hakkında bilgi bulamadım. Pi2010 8.750 TL ise P325'in 12bin TL civarlarında olduğunu mu düşünmem gerekir?
2- Sanırım yaşam aküsü yok. Öğrencilik dönemimde buzdolabı ve televizyona ihtiyacım olmayacak olsa da aydınlanma + telefon şarj etme + netbook(45watt) şarj etme ihtiyacımı şimdilik portatif ve uygun fiyatlı aparatlarla sağlayabilirim sanırım. Peki ilk etaptan eksiksiz olsun bir daha ekleme yapmayayım diyerek buzdolabı + TV + aydınlatma + şarjları sonsuz enerji döngüsüyle sağlayabilecek sistem 300 watt mıdır, kaç amper akü gerekir, kullanmadan önce montaj yaptırmanın bana maliyeti ne olur?
3- WC olmadığı için portatif WC mi kullanmam uygun olur? Ya da eksiksiz olsun deyip duşun yanındaki dolabı iptal edip ayrı girilen bir tuvalet yaptırmanın bana maliyeti ne olur? Tuvalet maceratörlü olursa ve deposu ayrı olursa bu depoyu nereye boşaltabilirim? Portatif tuvalet temizlemenin nasıl olduğunu bilmediğim için gözümde yapamayacağım bir şey gibi görüyorum.
4- Isınmayla alakalı donanımları yakıtlı yapıp geri kalan her şeyde akü bitmesin hesabı yapmadan sonsuz enerji döngüsü sağlamak istiyorum. Isınma ve sıcak su için LPG'li bir çözüme mi ihtiyacım var? Pi2010'un çay demlerken bile ısındığını söylüyorlar, P325'e güçlü olması gerekmeyen ama eksiksiz bir ısıtıcı donanımı nasıl sağlayabilirim?
5- Karavan nereye çekilir konusu hakkında hiç bilgim yok, rektörlüğe dilekçe yazsam kampüs içine almama izin verirler mi, vermezlerse kampüs dışında aklıma gelen her yere çekebilir miyim, bunun bir kuralı var mı?

Tecrübelerinize ihtiyacım var, teşekkür ederim.

Etiketler
Ynt: Öğrenci İçin Pino P325

LÜTFEN BU KONULARALA İLGİLİ SORUN LARINIZI PİNO KARAVANIN SAHİBİ FARUK KARATAN BEYLE İRTİBAT KURARAK PAYLAŞIN KENDİSİ SİZE SVE SEVE BİLGİ VERECEĞİNDEN EMİNİM O KİŞİLKTE BİR İNSAN

shark35 merhaba,

son 3 mesajınızda büyük harf kullanmışsınız. Forum kuralımız 6.madde ve bilgisayar genel kuralı mesajlar büyük harf ile
yazılmamalı, konuya özen göstermenizi rica ederim. Selamlar.

Forum Kuralları http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=208.0

kusura bakmayın farkında değildim cep telefonunda yanıtlıyordum daha dikkatli olurum

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri