Ömür Boyu Aylık Gelir

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan oort cloud Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,635

oort cloud

Kamp III
Yer
istanbul
Annem 81 yaşında ,kendi başına ayakta durmaya çabalayan ,evinden ayrılmak istemediği için bir yardımcı
refakatinde yaşama tutunmuş ,yaşlılığın getirdiği bazı hastalıklara sahip bir hanımefendi .
Geçen ay Demirdöküm firmasından '' önümüzdeki ay sonu doğalgaz kombinizin garanti süresi doluyor ,
ayda 23 TL.ya garantiyi uzatmak istermisiniz '' sorusu üzerine Hayır istemiyorum cevabı vermiş .

Bu telefondan yaklaşık 10 gün sonra beni arayıp kombisinin bozulduğunu ,bir gelip bakmamı söyledi .
Gidip baktım ,kombinin göstergesinde herhangi bir çalışma ibaresi olmadığından kombinin kurulumunu
yapan yetkili servisi aradım .Garanti süresi dolmadığından Demirdöküm müşteri hizmetlerini aramamı ,
onların beni yönlendireceğini söyledi .Malum bu tip yerlerde arayınca ,santral '' müşteri temsilcilerimiz
şu anda müsait değil lütfen bekleyiniz '' anonsu verir ve siz 10-15 dakikada ancak derdinizi anlatmaya
başlarsınız .Neticede bir hanım kızımızla görüşme imkanı buldum ve durumu bildirdim .Sorunumla
ilgilenmeden '' beyefendi ,garanti süreniz bu ay sonu bitiyor ,kredi kartınıza aylık ödemeler ile taksit de
yapıyoruz ,garanti sürenizi uzatalım '' diye anneme anlatılan şeyleri tekrar dinlemek zorunda kaldım .
Hanımefendi teşekkür ederim ama lütfen sorunla ilgilenmenizi rica ediyorum deyince ,kaydınızı yaptım
sizi yetkili servisten arayacaklar cevabı üzerine vedalaştım .Bekledik arayan yok soran yok .

Ertesi gün aynı süreç yine yaşandı ve bir başka müşteri temsilcisi ile ay sonu bitecek garanti kapsamı
hakkında uzun uzun konuşuldu ,bilgi işlem merkezlerinde bir arıza oluştuğundan dolayı daha önce
Songül Hanımın aldığı arıza kaydının sistemde görülmediğini ,kendisinin kayıtı düzelttiğini ve yetkili servisin
bize ulaşıp sorunu gidereceğini söyledi .

Yine arayan soran yok ,telefonda bekleme süreci ,garanti sürecinin ay sonu dolacağı ,sorunumun ne olduğu ,
başka başka müşteri temsilcileri ile tekrar tekrar görüşülmesi üzerine yetkili servis elemanı nihayet
teşrif etmişler .Annem elemanı telefona verdi .Eleman ana kartın yandığını sandığını ,Demirdöküm'ün bu kartı
garanti kapsamına sokmadığını ,müşteri kullanıcı hatasından kaynaklandığına dair bir şeyler geveleyip durdu .
Ben de kombinin hemen tamir edilmesini ,garanti kapsamının ikinci planda bulunduğununu ,zaten havaların soğuk
olduğunu ,annemin yaşlılıktan dolayı daha fazla üşüdüğünü ve banyo yapmaya ihtiyacı olduğunu belirtince ,
bu kartın aynı süreçler içerisinde devre dışı kaldığını ,bir sürü müşterinin aynı dertten muzdarip olduğunu ,
fakat Demirdöküm 'ün bu üründen yurtdışına sipariş verdiğini ,geldiğinde annemin durumundan dolayı öncelik
vereceklerini söyledi.

Demirdöküm'le ayrı telefon süreci ve konuşmalar devam etti ,bir taraftan kartın ne zaman geleceğini soruyorum
bir taraftan da sorunun müşteri hatasından kaynaklanmadığını ;zaten kombinin içindeki sigortanın kendisini
koruması gerektiğini ,yetkili servisin ana panoya ilaveten yeni ve ayrı bir koruyucu sigorta şalteri bağlattırmadan
kombinin kurulumunu yapmadığını ,kombiye bu yaşlı kadının el sürmeyeceğini ,duvara monte edilmiş bir kumandadan
kullanıldığını ,dolayısı ile kullanıcı hatası olamayacağını belirtince '' bu konuyu genel müdürlüğe bir rapor yazacağım
onlar size dönerler dedi .

Tahmin edeceğiniz üzere geri dönen olmadı .Günlerimi telefon başında Demirdöküm müşteri temsilcileri ile
aynı konuşmaları yaparak geçirmeye başladım .Konuşmalardan birinde genel müdürlükten cevap geldiğini ,
kartın yanmasının büyük ihtimalle Elektrik İdaresinin voltaj değişikliklerinden kaynaklanmış olabileceğini
dolayısı ile garanti kapsamına girmediğini ,ama üceti mukabili değişim yapılıp ,kart hakkında rapor verebileceklerini
bu raporla Elektrik İdaresine dava açıp ödenen ücreti annemin geri alabileceğini öğrendim …!!!!

Artık Demirdöküm yerine yetkili servisi arayıp kartın gelip gelmediğini soruyorum ,kendilerinin eline ulaşmamış
ama gümrüğe geldiğini ,bilemediği bir sorundan dolayı gümrüğe takıldığını , haber beklememizi söyledi .
Bunun üzerine Demirdöküm müşteri temsilcileri ile tekrar görüştüm ama süre veremiyorlar .Ayın 24.dünde
garanti kapsamı da doluyor ,annemin durumundan bahsetmiyorum bile ,biz hâla bekliyoruz …!!!!

Acaba Demirdöküm ürün satmadan ,garantiyi uzatıp ömür boyu aylık gelir sağlayarak neyi GARANTİ ediyor merak ediyorum …

Saygılar

Etiketler
Ynt: Ömür Boyu Aylık Gelir

Türkiye koşullarında tüketiciye verilen değeri düşündüğümüzde maalesef çok şaşırtıcı olmasa bile karşı karşıya kaldığınız duruma üzüldüm... dilerim Annenizin sağlığı için ciddi bir sorunla karşılaşmadan çözülür..
Bu konularda toplumsal duyarlılık ve dayanışma bildiğiniz üzere çok önemli.. tüketici hakları derneğine başvurmanız en azından sorunu kayıt altına alıp garanti süresi içerisinde olduğunu kanıtlamanız için iyi olur diye düşünüyorum.Zaten garanti süresi içerisinde arızalanan bir ürün için arıza giderme bedeli garanti kapsamı içerisinde olmasa dahi tedarikçi firma yedek parçaları stoklarında bulundurmak zorunda diye biliyorum..
Helede bu konuda sorun yaşatan marka güvenilir ve güçlü olarak lanse edilen Koç grubundan ise kamuoyuna yeterince kuvvetle duyurmak gerekli... mademki markalarının arkasında durmuyorlar ..

Annem ile ilgili dilekleriniz için çok teşekkür ederim . :smiley:

Zaten firma için söyleyecek söz bulamıyorum , ben kabahatliyim ,yanlış yapmışım ,evde buz dolabından fırına ,bulaşık makinasından küçük ev aletlerine kadar her şey bu büyük sandığım holdingin markasını taşıyor . Çok ama çoooookk pişmanım .
Müşteriniz yok ise firmanın da olmayacağı bilincine sahip değiller diye düşünüyorum .

Saygılar

Beklediğimiz parça ,18 gün sonra geldi ve takıldı .Takılırken daha önce telefonda görüşüp de '' elektrikten anlamadığını ama voltaj yükselmesi ile kartın yanmış OLABİLECEĞİNİ '' söyleyen arkadaş 2 hafta içerisinde elektronik kursuna gitti her halde ,sıkı bir elektrikçi olmuş ve bu gün ''kartın kesin elektrik voltajından yandığına dair bir servis raporu tuttu !.... :mad:

Ben de bu rapora istinaden Tedaş 'tan kartın bedeli olan 260.-- TL. sını talep etmem gerekiyormuş .Aramızda elektrikten anlayan arkadaşlardan ricamdır ;

1 - Voltaj yüksek geldiği zaman Demirdöküm'ün isteği üzerine koymak zorunda kaldığımız koruyucu şalter atmaz mı ?
2 - Değiştirilen kartın üzerindeki cam ampul şeklindeki sigorta sapasağlam duruyor ,keza aynı şekilde fazla voltaj gelince bu sigorta devreye girip kartı korumaz mı ?

Şimdi ben Tedaş'a dava açsam dava masrafı ,avukat masrafı ,zaman sorunu ,vs. bir de aklıma gelen sorulardan dolayı davayı kaybedersem diye korkuyorum . :'(

Değerli cevaplarınızı bekliyorum
Saygılar

Aynı olay 2009 da başıma geldi ne Elektrik dağıtan bölge müdürlüğü ne Demirdöküm işi üstlenmiyor zaten Tedaşın başında birsürü dava var..............bende demirdöküm Aden model kombi kullanıyorum ....garanti süresi dolduğu ve regülatör taktırma konusunda geç uyandığım için 450 kağıt bana sıkışmışt ;Dı............fakat şunu söylemeden geçemiyeceğim bazı demirdöküm bayileri servise gelen ustaları direk sahterkar ;)

yok swich bozuk yok entegre gitmiş yok anakart patlamış diye bir iki sefer bana gidip geldiler :mad: ve yeni parçalar takıp eskilerini almaya çalıştılar vermedi getirdiğim usta kontrol ettiki parçalar bozuk değil :eek: aradım sizi dava edicem dedim ve ağır konuştum ..............mevzuyu burada anlatamıyacağım bir şekilde sonlandırdık çok şükür ;)

bu arada 2yıllık garanti yenilemesi yaptım fiyatı 230tl idi yanlış hatırlamıyorsam bunları merkezi Ümraniye'den Beykoza giden Nato yolu üzerinde
shell benzinliğn yan binası bilginize.

Ertuğrul Açıkgöz' Alıntı:
Türkiye koşullarında tüketiciye verilen değeri düşündüğümüzde maalesef çok şaşırtıcı olmasa bile karşı karşıya kaldığınız duruma üzüldüm... dilerim Annenizin sağlığı için ciddi bir sorunla karşılaşmadan çözülür..
Bu konularda toplumsal duyarlılık ve dayanışma bildiğiniz üzere çok önemli.. tüketici hakları derneğine başvurmanız en azından sorunu kayıt altına alıp garanti süresi içerisinde olduğunu kanıtlamanız için iyi olur diye düşünüyorum.Zaten garanti süresi içerisinde arızalanan bir ürün için arıza giderme bedeli garanti kapsamı içerisinde olmasa dahi tedarikçi firma yedek parçaları stoklarında bulundurmak zorunda diye biliyorum..
Helede bu konuda sorun yaşatan marka güvenilir ve güçlü olarak lanse edilen Koç grubundan ise kamuoyuna yeterince kuvvetle duyurmak gerekli... mademki markalarının arkasında durmuyorlar ..

Koç gurubu Demirdökümü sattı galiba.

Bu konuyu bir de şikayetvar.com a aynen anlattığınız gibi yazmanızı öneririm. telefon açıp ilgileniyorlar tavsiye ederim. ben laptop için yazmıştım ilgilendiler...

oort cloud' Alıntı:
Beklediğimiz parça ,18 gün sonra geldi ve takıldı .Takılırken daha önce telefonda görüşüp de '' elektrikten anlamadığını ama voltaj yükselmesi ile kartın yanmış OLABİLECEĞİNİ '' söyleyen arkadaş 2 hafta içerisinde elektronik kursuna gitti her halde ,sıkı bir elektrikçi olmuş ve bu gün ''kartın kesin elektrik voltajından yandığına dair bir servis raporu tuttu !.... :mad:

Ben de bu rapora istinaden Tedaş 'tan kartın bedeli olan 260.-- TL. sını talep etmem gerekiyormuş .Aramızda elektrikten anlayan arkadaşlardan ricamdır ;

1 - Voltaj yüksek geldiği zaman Demirdöküm'ün isteği üzerine koymak zorunda kaldığımız koruyucu şalter atmaz mı ?
2 - Değiştirilen kartın üzerindeki cam ampul şeklindeki sigorta sapasağlam duruyor ,keza aynı şekilde fazla voltaj gelince bu sigorta devreye girip kartı korumaz mı ?

Şimdi ben Tedaş'a dava açsam dava masrafı ,avukat masrafı ,zaman sorunu ,vs. bir de aklıma gelen sorulardan dolayı davayı kaybedersem diye korkuyorum . :'(

Değerli cevaplarınızı bekliyorum
Saygılar
Geçmiş olsun
sigortalar aşırı gerilimde koruma sağlamazlar sadece kısa devre durumunda geçen aşırı akımdan dolayı termik-manyetik olarak devreyi açarlar kart yandığı halde üzerindeki tüp sigortanın sağlam olması bu bakımdan normal
ancaaaak kartın aşırı gerilimden yandığını nereden anlamış o arkadaşta öyle kesin rapor tutmuş araştırılmalı zira bu tip devrelerde (kart) aşırı gerilime karşı zenerli bir gerilim koruma devresi vardır (bu arada konu baya bi eskiymiş yeni farkettim özür dilerim)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR