Özgür Datvi !

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan YOL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 458
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 123,175
Ynt: Özgür Datvi !

Evet ama gerçekten önemsenmesi gereken bir konu...Bence her duyarlı insan sizin yaptığınızı yapar ve ilk mesajını buraya yazardı...

Etiketler

Datvi için en iyisi hangisi olacaksa onun olmasını diliyorum.. ben yakından görmedim ama anlatılanları dinledikçe onu çok sevdim..sevmemek mümkünmü.. bir çocuğu ailesinden koparmışlar gibi.. kimbilir napıyodur şimdi..

umarım onun için en doğrusu neyse o olur.. elimden bişey gelmiyor üzüntümü paylaşmaktan başka :(

Herkese selam
Datviyi 3 aylıkken tanıdım. Cemal abinin yanına gitmiştik Datviyi orda gördüm. Bursaya gönderilmesine çok üzüldüm. Cemal abinin datvinin vahşi yetişmesi için gösterdiği çaba inanılmaz bir fedakarlık örneğidir bunu gözlerimle gördüm ve basındaki aradaşlarıma bunu haber yapmaları için önerdim amacım avcılara ulaşıp onlara nelere malolduklarını göstermekti.

bazı arkadaşlarla görüştüm Cemal Gülas ın girişimleriyle Kaçkar Milli parkı sınırlarında bir rehabilite merkezi kuruluyormuş. ama maalesef bu datvinin işine yaramayacak bu kışı böyle giderse bursada geçirecek.

Merhaba Arkadaşlar,
Az önce Cemal GÜLAS la telefonla konuştum. Hepimiz için iyi bir haber iletti; İki gündür kendisinin Milli Parklar Genel Müdürüyle yaptığı görüşmeler ve hepinizin tepkileri sayesinde olumlu bir gelişme oldu; Genel Müdür Cemali arayıp, " Aslında Karacabey Barınağının,ayıların doğasına uygun olmadığını,kendisinin de son gelişmeleri üzüntüyle takip ettiğini söyleyerek, Rize İl Müdürlüğüne talimat verdiğini ve Çamlı Hamşin dağlarında, ayıların doğasına uygun bir rehabilitasyon alanı kurulmasını istediğini " belirtmiş.. Şimdi, biranönce bölgede uygun bir alan bulunması ve hazırlanması için Cemale yardım etmemiz ve bu işin takipçisi olmamız gerekiyor.. Genel Müdürün dediğine göre en geç Mart ayına kadar hazırlıkların bitirilmesi ve Datvi dahil, barınaktaki tüm ayıların Rize dağlarındaki yeni alana nakli düşünülüyor.. Lütfen bu bilgiyi,yerli yabancı tüm destekçilere iletelim..
Sevgilerimle..
Mesut GÜNEBAKANLI

Ne yazıkki bu Türkiye'nin bir ayıbı.Bir hayvan doğal ortama bu kadar alışmışken , gerçekten alınıp , ELEKTRİKLE yüklü kafese tıkılması çok kötü birşey.Düşünüyorum ki , onlar bir ayı için bırakın kalsın orda diye dar açıyla bakıyorlar ve gündemde bir sürü sorun var bir ayıyla mı ilgilenceğiz diyorlar gibi geliyor , umarım yanılıyorumudur.

Ve umarım , Datvi en yakın zamanda sevdiği ortamına geri döner.

Mesut GÜNEBAKANLI' Alıntı:
Merhaba Arkadaşlar,
Az önce Cemal GÜLAS la telefonla konuştum. Hepimiz için iyi bir haber iletti; İki gündür kendisinin Milli Parklar Genel Müdürüyle yaptığı görüşmeler ve hepinizin tepkileri sayesinde olumlu bir gelişme oldu; Genel Müdür Cemali arayıp, " Aslında Karacabey Barınağının,ayıların doğasına uygun olmadığını,kendisinin de son gelişmeleri üzüntüyle takip ettiğini söyleyerek, Rize İl Müdürlüğüne talimat verdiğini ve Çamlı Hamşin dağlarında, ayıların doğasına uygun bir rehabilitasyon alanı kurulmasını istediğini " belirtmiş.. Şimdi, biranönce bölgede uygun bir alan bulunması ve hazırlanması için Cemale yardım etmemiz ve bu işin takipçisi olmamız gerekiyor.. Genel Müdürün dediğine göre en geç Mart ayına kadar hazırlıkların bitirilmesi ve Datvi dahil, barınaktaki tüm ayıların Rize dağlarındaki yeni alana nakli düşünülüyor.. Lütfen bu bilgiyi,yerli yabancı tüm destekçilere iletelim..
Sevgilerimle..
Mesut GÜNEBAKANLI

http://www.youtube.com/watch?v=BjXX8sm0BNA

CNN TÜRK 'ün haberi için:
http://www.cnnturk.com/TURKIYE/haber_detay.asp?PID=318&haberID=407201

Liebe Eva

Willkommen in gezenbilir.Du kannst hier ruhig deutsch und englisch schreiben.Und was mit Datvi losgeht werde ich hier auf deutsch berichten.

Eva' Alıntı:
Liebe Freunde von Datvi,

guten Abend, leider spreche ich kein Türkisch.

Wir sind eine keine Gemeinschaft von engagierten Tierfreunden

http://f3.webmart.de/f.cfm?id=3060890&r=threadview&a=1&t=3220214

und verfolgen mit Interesse das Schicksal von Datvi.

Wir möchten, wenn gewünscht, mithelfen, dass Datvi nicht länger von seinem Ziehvater Camal Gülas getrennt wird und er und seine Gefährten beste Lebensbedingungen bekommen.

Bitte lassen Sie uns wissen ob und wie wir alles was für Datvi und seine Gefährten günstig ist unterstützen können.

Viele Grüße
Eva

Erreichbar unter o.g. Blogg

Datvi'nin sevgili arkadaşları ,

İyi akşamlar , maalesef türkçe bilmiyorum.
Bizler hayvanların angajman ( taahhüt ) altına alınmasına karşı olan bir hayvan dostları kuruluşuyuz ve merakla Datvi'nin geleceğini takip ediyoruz.
Eğer uygun görürseniz , Datvi'nin kendisini büyüten Cemal Gülas'tan daha fazla ayrı kalmaması ve kendisi ile diğer hemcinslerinin en iyi yaşam şartlarına kavuşabilmeleri için elimizden geleni yapmak istiyoruz.
Bizlere bu konuda neler yapabileceğimizi söylerseniz memnun oluruz.

Çok selamlar
Eva

o.g.Blogg olarak ulaşabilirsiniz.

Sedat bu linke üye oldum ve gerekenleri yazdım.Zannedersem Datvi ile AB arasında köprü olduk.

http://f3.webmart.de/f.cfm?id=3060890&r=threadview&pg=11&a=1&t=3220214

http://www.youtube.com/watch?v=OiL8C2OGq-g

Datviyi Milli Parklar Gen Müd. adına almaya gelen kişi maillerden bahsediyor... acaba görevli olduğu üniversiteden mail adresini bulsak ve Cemal Gülas ı desteklediğimizi, yapılanın yanlış olduğunu yazsak, zaten Karacabeydeki kayıp olan hayatlara bir yenisi eklenmeden datvinin kaçkarlarda gerçek bir rehabilitasyon merkezi kurulana kadar Cemal Gülas a geri verilmesini istesek bir faydası olurmu acaba?

Ya ne olur birileri yardım ediyor o canlarımıza bırakın destek olmayı bari ne olur köstek olmayın. Cemal Bey kendi yaşamını onlarla paylaşmayı kabul etmiş ve onlara daha fazla nasıl yardım edebilirim diye çırpınırken neden diğerleri köstek olmayı ısrarla sürdürüyorlar.
Hiç bir şeyi anlayamıyorum artık anlamak da istemiyorum dediğim an yine kendimle vicdan hesaplaşması yaptım.. Ben onlardan değilim nasıl onlar gibi düşünenbilirim ki..
Anlamadığım şey şu canlılara işkence edenlere, öldürenlere,sürgüne gönderenleri anlamıyorum ve şunu sormak istiyorum:
" tamam hayvanlardan korkuyorsunuz hatta sevmiyorsunuz ve hatta seven insanları da sevmiyorsunuz buraya kadar tamam ama neden zarar veriyorsunuz canlarını, ruhlarını acıtıyorsunuz ?
Onlara zarar verdiğiniz zaman zafer mi kazanmış oluyorsunuz veya her canlıya zarar verip öldürdüğünüzde işkence yaptığınızda, keyfinizce aklınıza estiğinde sürgüne gönderdiğiniz de kendi ölümsüzlüğünüze mi yaklaşıyorsunuz ?
Malesef hayır her canlı gibi bir gün sizde öleceksiniz (ama nasıl onu Allah biliyor) yani hikayelerdeki vampirler gibi kan emerek ölümsüz olmazsınız onlar adı üstünde hikaye, masal, senaryo v.s.
Ne olur hayvanlardan neferet edenlere yalvarıyorum: yararınız dokunmuyor tamam anladık ama ne olur zararınızda dokunmasın..
Kuran-ı Kerimde de suresi var "En'am"açıp bir okusanız belki insafa gelirsiniz.. bizleri umursamıyorsunuz kutsal kitabıda mı umuramazsınız? Ne diyeyim Allah sizi taş etsin belki bunu anlarsınız.

Siteyi facebook ta Datvi adina yapilanlarda yer almasindan dolayi duydum. Cok koyu bir hayvanseverim,
rehabilite adi altinda hayvani hapsetmelerine engel olunmasina cok sevindim.
Gezenbilire tesekkurler ederim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR