Özgürce 2-3 Gün Kamp Bodrum Muğla Civarı.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yigitkir Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,937

yigitkir

Yeni Üye
Hepinize merhaba. Ben yalıkavak bodrumda yaşıyorum. Eşim ve 4 aylık bir oğlum var. Sürekli kamp yaptık. 1 sene iskoçyayı tamamen çadırla gezdik. 16 gün bütün ispanya kıyılarını gezdik. Ben ülkemde bakir yer bulamıyorum. Boş bir kumsal bulamıyorum. Market büfe wc istemiyorum. Hafta sonu gelen piknikçi istemiyorum. İmkan istemiyorum. Ateş yakabilmek istiyorum o kadar. suya girebilmek olta atabilmek. Müziksiz alkolsüz kendi halimde 3 gün istiyorum. Böyle bir yer bilen varmı? Tekneyle ulaşımda tarif edebilirsiniz araç şart değil.

Etiketler
Tekneyle ulaşılabilecek çok daha bakir yerler bulabilirsiniz fakat geçen hafta Akyaka, Gökova körfezi ve Marmaris körfezi ve Hisarönü Orhaniye Selimiye civarında 4 gün kamp yaptık 2 arkadaş. Bu esnada o bölgede derin bir araştırma yaptık diyebilirim. Ben daha yeni yetme bir kampçı sayıldığımdan biz sizin tarifinizin tam zıttı olan bir yerde Çubucak kamp alanında kaldık.

Fakat kamp arkadaşım biraz daha sizin kafadan olduğundan 2-3 bakir yer keşfettik. Belki işinize yarar.

Birincisi Eski İnbükü orman kampı. Buraya tekneyle gidebilirsiniz ancak zira tesis 5sene evvel kapanmış. Araç yolu kaynaklanmış yukarıda. Yukarıdan 1 veya 1.5km yol yürüyerek sahile ulasabilirsiniz. Tekneyle giderseniz zaten benzer sekilde 3-4 tekne koyda demirlemiş oluyor. Bence tanımınıza uygun bir kamp için ideal mekan.

İkincisi Akyaka merkezden Akbük e dogru giden yol üzerinde 10km falan ileride bir koy. Ana yoldan seviye olarak baya aşağıda kalıyor. Dik bir yamaçtan yürüyerek ulaşabilirsiniz. Menteşe öğretmenevinin sahil tesisine varmadan önce anayolda bir virajda gözlemeci var onun alt tarafında kalıyor. Biz geçerken ordan kamp yapmış çıkan bir motorcu gördük pek iyi geçmemişti gecesi. Çadır kurma alanı darmış, denizde dalga çıktı çadırı ıslattı dedi ama onun yalancısıyım

Hepinize merhaba. Ben yalıkavak bodrumda yaşıyorum. Eşim ve 4 aylık bir oğlum var. Sürekli kamp yaptık. 1 sene iskoçyayı tamamen çadırla gezdik. 16 gün bütün ispanya kıyılarını gezdik. Ben ülkemde bakir yer bulamıyorum. Boş bir kumsal bulamıyorum. Market büfe wc istemiyorum. Hafta sonu gelen piknikçi istemiyorum. İmkan istemiyorum. Ateş yakabilmek istiyorum o kadar. suya girebilmek olta atabilmek. Müziksiz alkolsüz kendi halimde 3 gün istiyorum. Böyle bir yer bilen varmı? Tekneyle ulaşımda tarif edebilirsiniz araç şart değil.

Outdoor Türkiye mobil uygulaması üzerinden derinlemesine araştırabilirsiniz, istediğiniz kamp kriterlerini girerek filtreleyebilir sonuçlara ulaşabilirsiniz. Bakir yer bulmak ülkemizde biraz zor tabii, fakat tekne seçeneğiniz varsa şansınız yüksek olacaktır.

Outdoor Türkiye mobil uygulaması üzerinden derinlemesine araştırabilirsiniz, istediğiniz kamp kriterlerini girerek filtreleyebilir sonuçlara ulaşabilirsiniz. Bakir yer bulmak ülkemizde biraz zor tabii, fakat tekne seçeneğiniz varsa şansınız yüksek olacaktır.

Uygulamayı ben mi kullanamadım kamp alanları olarak seçiyorum fakat birşey çıkmıyor karşıma boş harita dışında bir işaretleme vb şeyler yok sanırım.

Uygulamayı ben mi kullanamadım kamp alanları olarak seçiyorum fakat birşey çıkmıyor karşıma boş harita dışında bir işaretleme vb şeyler yok sanırım.

Öncelikle teşekkürler uygulamaya bir şans verdiğiniz için. Kamp Alanları'na girdiğinizde öncelikle olduğunuz lokasyon baz alınarak etrafınızdaki kamp alanları yükleniyor, haritada navigasyon yaptıgınızda "Burada Filtrele" butonu ile o alandaki kamp alanlarının gelmesini sağlayabilirsiniz. Sağ üst bölümdeki arama ikonu ile birlikte detaylı filtreleyerek istediğiniz bölgede istediğiniz özelliklere ait kamp alanlarının gelmesini sağlayabilirsiniz.

Ekte görsel ekliyorum, şuan veritabanında herhangi bir sorun gözükmüyor, tüm sistemler tam olarak aktif çalışıyorlar.

Outdoor kamp alanlari 1
Outdoor kamp alanlari 2

Uygulama hakkında detaylı bilgiye Outdoor Türkiye Kullanım Klavuzu'ndan ulaşabilirsiniz. Başka bir sorunuzda ben burada olacağım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR