Off-Road Aracı Seçimimde Yardımcı Olurmusunuz?..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan eyupses Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,374

eyupses

Ana Kamp
arkadaşlar selam...
yaklaşık 10 senedir defender kullanıyorum.son zamanlar arızalarından sıkılmış durumdayım.sadece hafta sonları kullanmak için off road(çok ağır şartlarda değil) yapabileceğim nasıl bi araç tavsiye edersiniz.vitaralarda gerekli modifiyeyi yaptıktan sonra bana arazide defenderı aratırmı.veya 4 çeker kamyonet (rancer-d-max vs.)benim için dahamı iyi olur.ayrıca defender ın konforsuzluğundanda yılmış durumdayım.birazda konfor olursa iyi olur.yardımcı olursanız sevinirim.saygılar...

Etiketler
Ynt: Off-Road Aracı Seçimimde Yardımcı Olurmusunuz?..

Herkes kendi begeni ve yargilarina gore yorum yapacaktir. Bence farkli araclarin oldugu gezilerde biraz diger araclarda deneme yapin ve ondan sonra karar verin.

Ben bir defender sahibiyim ve def koltugunun yuksekligine hayranim. Aracimmi degistirirsem yine bir LR alirim buyuk ihtimalle. Bu baska bir def ya da bir 3.9 V8 disco olabilir.

Suzuki ya da o boyuttaki japonlarin cok basarili ve kiyasla ekonomik olduklarini dusunuyorum.

4/0 V6 ya da 5/2 V8 bir jeep te alinabilir. Modifikasyonu biraz masrafli olabilir. Konforlu oldugu kesin. Vergisi yuksek tabii.

Mesut Bey Defender dan sonra Land Cruiser secti. sanirim oldukca memnun.

Ortada birsey yokken secim icin bisey soylemek zor. sizin bir egiliminiz vardir eminim.

merhaba eyüpses.
düşük yakıt tüketimi,konfor,hem arazi hem asfalt yol kullanımı,vergi avantajı,teknik donanım avantajı,modifiye kolaylığı ve erişimi,bol yedek parça.erişilebilir fiyatlar ,uzun ömürlü fazla sorun çıkarmayan motor,ofroad kullanımına uygun fazlada büyük olmayan ama yeterli iç hacim sunabilen yapısı,şehir içi trafik kullanımlarında sorun çıkarmayan bir şeymi istediniz acaba?modifiyesizde fazlasıyla iyidir.uygun lastiklerle. saygılar.

hudev' Alıntı:
merhaba eyüpses.
düşük yakıt tüketimi,konfor,hem arazi hem asfalt yol kullanımı,vergi avantajı,teknik donanım avantajı,modifiye kolaylığı ve erişimi,bol yedek parça.erişilebilir fiyatlar ,uzun ömürlü fazla sorun çıkarmayan motor,ofroad kullanımına uygun fazlada büyük olmayan ama yeterli iç hacim sunabilen yapısı,şehir içi trafik kullanımlarında sorun çıkarmayan bir şeymi istediniz acaba?modifiyesizde fazlasıyla iyidir.uygun lastiklerle. saygılar.
ne yi tavsiye ettiniz ben anlayamadım.

Hüseyin Vitaradan bahsediyor.

Bencede Vitara gerekli modifiyeden sonra Defenderı aratmaz.Aracın hafifliği ve kasanın boyutları sayesinde arazide çok başarılı ve sorunsuzdur.Birde kilit ve MT lastik varsa yaptıklarına hayran bıraktırır.Tek sıkıntınız 5 oda 1 salon Defenderdan sonra 2 odalı Vitaraya alışmak olabilir.Bu sorunuda 5 kapılı ve tavan bagajlı bir Vitara seçerek büyük ölçüde çözersiniz.

japon farklı arazide ilk şart hafiflik 2. şart saglamlık japon bunu çözmüş

suzuki,toyota ....

selam arkadaşlar.benim tavsiyem temiz bir vitara ile uzun yıllar fazla sorun yaşamadan keyifle kullanırsınız.4x4 pikaplarda sağlamdır yapı gereği ama piyasada 2500 cc den aşağısı fazla bir alternatif olmadığı için vergi avantajı daha küçük motorları tavsiye zorunluluğuna yöneltiyor.her şey bütçe meselesi.test etmeden karar vermeyin.ben bfg at lastiklerle bile şaşılacak işler yasptım.mt lastiklerle neler yapacağını tahmin bile edemiyorum.benim tavsiyem 5 kapılıdan yana.motorun küçük olması sizi yanıltmasın otoban kullanımda 16o km yi çok rahat geçebiliyorum arazi kullanımlarında çok nadir olarak patinajı önlemek amacıyla kilide takarım.ama kumlu zeminde saplanmamak için mutlaka kilitle giderim.takoz yükseltme ile bile umulmadık işler yapabiliyor.herkeze iyi günler.

arkadaşlar en doğru kararı test ettikten sonra verebileceğim heralde.tavsiyelerinizden dolayı teşekkür ederim.

evet benimde gönlümde vitara var.defender a göre arazide daha kıvrak ve hafif olduğunu düşünüyorum.tabi modifiye yapmak şartıyla.Güven bey in tavsiye ettiği jeep in bazı modellerini inceledim defender ın hantallığı geldi aklıma.aslında çok güzel duruyorlar ama amerikan araçlarına karşı soğukum birazda.tabi kullanmadn off road yapmadan kesin bişey söylemekte doğru olmaz(hakkını yemiş olmayalım)

çok kelimeye gerek yok bence de suzuki-toyota. Verimlilikte de tek kelimeyle suzuki tüm 4x4 lerin içinde açık ara öndedir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Geri