Off-Road araçları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan beroko Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 31
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,283

beroko

Ana Kamp
Yer
Sakarya
Arkadaşlar off road için uzun arabamı yok sa kısa arabamı daha avantajlı örnek olarak hangi arabalar bu konuda benı bilgilendirirseniz çok teşekkur ederım

Etiketler
Ynt: Off-Road araçları

Selam,
secim pratik ve de basit..

1) Arazi agırlıklı gezip, çok hoplayıp zıplayacaksanız "kısa kasa"
2) Hem arazi hem de uzun soluklu (Expedition) yapacaksanız uzun kasa
3) Malzeme taşyıacak yada cook uzun soluklu yol yapacaksanız "cok uzun" kasa

iyi gunler dilerim, reha

Selamlar
bu durumda, malum en iyi araç, "en hafif, en kısa" olandır. Benim aklıma Defender 90, Suzuki Samurai veya Suzuki Jimmy, Lada Niva geliyor. CJ'ler de sayılıabilir. Kendime alacak olsa idim, "benim" sıralamam ( maliyet/fayda sıralamam )
1) Samurai (ucuz ve yetenekli) çok çok hafif ve ucuz
2) Niva (ucuz ve yetenekli) hafifçe ve yetenekli
3) Jimmy (hafifçe ve yetenekli) defosu "yeni model" olduğu için pahalı
4) Defender 90 .. sevdiğim bir Model .. ama çok hafif değil ve araç çok pahalı

reha

reha' Alıntı:
Selamlar
bu durumda, malum en iyi araç, "en hafif, en kısa" olandır. Benim aklıma Defender 90, Suzuki Samurai veya Suzuki Jimmy, Lada Niva geliyor. CJ'ler de sayılıabilir. Kendime alacak olsa idim, "benim" sıralamam ( maliyet/fayda sıralamam )
1) Samurai (ucuz ve yetenekli) çok çok hafif ve ucuz
2) Niva (ucuz ve yetenekli) hafifçe ve yetenekli
3) Jimmy (hafifçe ve yetenekli) defosu "yeni model" olduğu için pahalı
4) Defender 90 .. sevdiğim bir Model .. ama çok hafif değil ve araç çok pahalı

reha

Reha Bey çok güzel açıklamış konuyu...
Bende bir ekleme yapayım. Kısa araçlara büyük lastik takamamak bence büyük bir dezavantaj. Listede büyük ebat lastik takılacak tek araç Def 90. Çok pahalıda olsa benim tercihim Def olurdu...

Konu araçlar bölümünde açılsa daha uygun olurdu sanırım. İsterseniz moderatörlerden rica edin...

Jimny Sahibi Olarak Bugün Adana'da Yaptığımız Göl yatağı Gezisinde de Bunu Çok İyi Anladımmm JIMNY Tam Bir Canavarrrrrr :D KUMHO KL71 215/75/15 Lastik Takarsanız O Kadar da Büyük Lastik İşine Girmeden "Çıkamayacağı Tepe Yokk " Anektoduna Ulaşmış Oluyorsunuz :D

Gerekli uyarlamalarla kısa araclara 33 inc lastik taka biliyorsunuz hafif ve şase aralarının kısa olması da bu araclara 33 lastik takıldıgında 40 inc lastikli aracın gectigi her yerden gece biliyorlar ve yumşak zeminli sahalarda batmadan gecebilme özeliligine sahip oluyorlar batsalar yada takıldıkları yerlerden daha az güc sarfederek ve daha az ugraşarak cıka bili yorlar dar orman sahalarında kısa ve kücük araclar her zaman avantajlıdır dik cıkışlardada yer cekimi kanunu devreye girer agır arac nekadarda motoru güçlü olsada cok dik cıkışlarda yercekimi kanuna yenik düşerler

kemalhanoray' Alıntı:
Jimny Sahibi Olarak Bugün Adana'da Yaptığımız Göl yatağı Gezisinde de Bunu Çok İyi Anladımmm JIMNY Tam Bir Canavarrrrrr :D KUMHO KL71 215/75/15 Lastik Takarsanız O Kadar da Büyük Lastik İşine Girmeden "Çıkamayacağı Tepe Yokk " Anektoduna Ulaşmış Oluyorsunuz :D
215 75 15 ebatta kl71 modeli bulunuyormu

Satılık 2008 otomatik vvti
12000 brit pack vinç
yükseltme
karter koruma
insa turbo special 205x80x16
arka ön koruma ve çeki
+ orijinal bridgestone + 15 çelik cant
+ orijinal tampon

PIC295

Bende samurai war ben ondan çok memnunum biz arkadaşlarla gittiğimizde bizim grupta mitsubishi pajero lar var ben onların çıktıkları yerlere çok rahat çıkabiliyorum.

ABCD0006

sadece agır arazi ve offroad için,,, ucuz arac samuray..
pahalı ama daha kaliteli jımny

dayanıklı, arazi, offroad, gezi, tatil, yasam aracı, bagaj ve ucuz bol yedek parca 110 defender

önemli olan siz tam olarak ne amacla kullanacaksınız

beroko' Alıntı:
Arkadaşlar off road için uzun arabamı yok sa kısa arabamı daha avantajlı örnek olarak hangi arabalar bu konuda benı bilgilendirirseniz çok teşekkur ederım
selamlar,offroad da uzun arabamı, kısa arabamı konusu uzun bir geyiktirki her ikisininde avantaj ve dezavantajlarına rağmen ben oyumu kısadan yana kullanırdım. ;)

hem 0 km jimny hemde 0 km defender 90 sahibi olma şansını yakaladım. 4 inç yükseltilmiş ve 30x9.5 lastikler takılmış bir jimny en akıllı, en uygun fiyatlı 0 km araç seçeneği için bence 1 numara. ancak görüntü beni tatmin etmiyor, hastasıyım defenderin derseniz, 0 km de 3 katı fiyata razı olurum derseniz, 2 inç yükseltilmiş 35x10.5 lastikler takılı defender 90 best olacaktır. kıssadan hisse bütçeye göre jimny veya 90 diyorum. sevgiler.

Arazi denince bana göre dik çıkış. Dik çıkış denince uzun kasa.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.