Off-Road araçları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan beroko Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 31
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,221

Etiketler
Ynt: Off-Road araçları

sahin05' Alıntı:
215 75 15 ebatta kl71 modeli bulunuyormu

Tabikide Bulunuyor Adana'da 2 Aracımızda Var Yalnız Şuan Piyasada Hiç Bir Yerde Yok 20 Nisan Gibi Tekrar Tüm Kumho Bayilerinde Bulabilirsiniz Yada 215/75/15 M/T Olarak MAXISS Önerebilirim.. Saygılar..

kemalhanoray' Alıntı:
Tabikide Bulunuyor Adana'da 2 Aracımızda Var Yalnız Şuan Piyasada Hiç Bir Yerde Yok 20 Nisan Gibi Tekrar Tüm Kumho Bayilerinde Bulabilirsiniz Yada 215/75/15 M/T Olarak MAXISS Önerebilirim.. Saygılar..
teşekkürler

Arazide kısa şaseli araçların çok daha başarılı olduğu bir gerçek. Evet Samurai, Niva Jimny tipi araçlar hem hafif hem kıvrak ve nispeten ucuz araçlar ama yakıt tüketimleri üst sınıf araçları aratmayacak seviyede. Kullanmadığım için bilmiyorum ama ayrıca da denge sorunları olduğu söyleniyor. 2000 cc ve altı kısa araç alacak olsam herhalde kısa Vitara'yı tercih ederdim. Daha üst sınıfta kısa şaseli araç olarak Pajero'yı ise her türlü ihtiyacı karşılayacak bir araç olarak görüyorum.

CİNCİN' Alıntı:
Arazide kısa şaseli araçların çok daha başarılı olduğu bir gerçek. Evet Samurai, Niva Jimny tipi araçlar hem hafif hem kıvrak ve nispeten ucuz araçlar ama yakıt tüketimleri üst sınıf araçları aratmayacak seviyede. Kullanmadığım için bilmiyorum ama ayrıca da denge sorunları olduğu söyleniyor. 2000 cc ve altı kısa araç alacak olsam herhalde kısa Vitara'yı tercih ederdim. Daha üst sınıfta kısa şaseli araç olarak Pajero'yı ise her türlü ihtiyacı karşılayacak bir araç olarak görüyorum.

Aracı Orjinalinden Ekstra Olarak 3CM'den Fazla Yükseltmezseniz Hiç Bir Sıkıntı Yok (Jimny Adına Konuşuyorum ) Profesyonel Bir Yükseltme İle Maksimum Seviyede de Yükseltilebilir Tabi..KAYOFF'un Düzenlediği Festivale Geldiyseniz Eğer Ordaki Jimny'nin Asfaltta Gider Gibi Gittiğini Hiç Savrulmadığını Yan Yatmadığını Görürmüşsünüzdür..Duyduklarınızın Çoğu Rivayetten İbarettir :D Yakıt Konusuna Gelince ; Abi Basarsan Yakıyooo :D O Ufacık Jimny'e 3 Kişi Bindik Arka Koltuğa Kadar da Eşya Doluydu Adana'dan Kayseriye 320 KM Yolu 21 Litre Benzinle Gittim..Yüklenseydim Araca Yolda bu 32 Litreye Kadar Çıkardı :D Ama Gel Bide Arazide Gör Abi Ne Vitara Ne de Bir Başkası Herkes Ön Tamponu Vurur Dik İnişlerde Ve Çıkışlarda Jimny Kısa Aks Mesafesinden Dolayı Vurmaz :smiley: Saygı Ve Selamlar...

Evet Jimyny'nin kısa olması birçok yerde büyük avantaj...
Ancak büyük ebat lastik takılaması, yeterince yükseltilememesi, dar iç hacim, motor gücü gibi şeylerde insanı düşündürüyor...

Jimny'in arazide ne kadar başarılı bir araç olduğunu biliyorum. Sadece tarz meselesi, sanki bana içine sığamıyacakmışım hissi veriyor...

genişletiriz hemşerim sen kafanı takma senin araçla kupaları takas edersiniz

Çagrı..bu yaşta bu kilo..

yakıştıramadım sana.. ;D ;D ;D saglıgına tikkat et...bunlar bir daha geri gelmez biliyorsun..

hagurel' Alıntı:
rejim rejim koyverme kendini biraz az ye
(can boğazdan gelir)

Bolu'ya geldim geleli aldım bu kiloları, ah şu yemekleriniz yok mu ;D

mdr' Alıntı:
Çagrı..bu yaşta bu kilo..

yakıştıramadım sana.. ;D ;D ;D saglıgına tikkat et...bunlar bir daha geri gelmez biliyorsun..

Abi Disco'nun arkasına bir aparat yaptırıp Dağ bisikleti koyacam. Pikniklerde biner zayıflarım işte :D

ict3055' Alıntı:
Bolu'ya geldim geleli aldım bu kiloları, ah şu yemekleriniz yok mu ;D

Abi Disco'nun arkasına bir aparat yaptırıp Dağ bisikleti koyacam. Pikniklerde binerim işte :D

Benimde Yaş 22 Kilo 96 :smiley: Arkada Oturan Düşünsün Abi Şöför İçin Bir Sıkıntı Yok Merak Etme :D

beroko' Alıntı:
Arkadaşlar off road için uzun arabamı yok sa kısa arabamı daha avantajlı örnek olarak hangi arabalar bu konuda benı bilgilendirirseniz çok teşekkur ederım

ister off road ,ister gezi ve festivaller ,ister kamp için tepe tepe kullanabilirsin
[attachment=1]

DSC00115

aracı yükseltmeden bu ebat sığdımı araça bende almayı düüşünüyorum.
kemalhanoray' Alıntı:
Jimny Sahibi Olarak Bugün Adana'da Yaptığımız Göl yatağı Gezisinde de Bunu Çok İyi Anladımmm JIMNY Tam Bir Canavarrrrrr :D KUMHO KL71 215/75/15 Lastik Takarsanız O Kadar da Büyük Lastik İşine Girmeden "Çıkamayacağı Tepe Yokk " Anektoduna Ulaşmış Oluyorsunuz :D

90 model 2.8 gr patrol kullandım şimdi 2005 1.6 3k grand vitara kullanıyorum.
vitarayla patrolle girdiğim her yere girebiliyorum. 5 cm yükseltme 205-80-16 federal lastik heryerden geçiyor sıkıntı yok...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR