Off-road Için En Iyi Pick-up?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kucukagac Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 21
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,932

kucukagac

Yeni Üye
Doğadan güzel insanlara selam olsun,
Ben doğaya gönül vermiş gencim. Ve doğayla daha yakından temas kurabilmek için bir arazi aracı almayı planlıyorum. Fakat bu araçlar hakkında tecrübe sahibi değilim. Bu yüzden kıymetli büyüklerimin tavsiyelerine çok ihtiyacım var. Bütün tavsiyeleri minnetle ve ilgiyle okuyacağım.

Off-road için 0 km 4x4 bir pick-up alacağım ve bu aracı çok uzun yıllar kullanmayı planlıyorum. Bu yüzden alacağım aracın doğada minimum sorun çıkaran, uzun ömürlü ve sağlam bir araç olması gerekiyor.

Sizce off-road için en uygun pick-up hangisi? Hangi pick-up en sorunsuz ve en uzun ömürlü olandır? Değerli vaktini ayırıp okuyan herkese teşekkür ediyorum. Doğa gibi dingin ve huzurlu olasınız.

Etiketler

Cevaplarınız için size müteşekkirim. Çok sağ olun. Peki Navara da Japon menşeyili bir pick-up; bu araç off-road için pek uygun değil midir sizce?

Navarayı genelde sehir ıcı kullanmaksa mesele yok hepsinden konforlu arazide cok onde deyil

LG-E986 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Anladım. Alacağım aracı %99 oranında doğada kullanacağım. Aynı zamanda ilerde medeniyetten uzaklarda bir çiftlik hayatına geçeceğim ve bu hayata geçince de aracı çok uzun yıllar kullanacağım. Bu bağlamda hilux, l200 ve dmax üçlüsünden hangisini alayım dersin abicim? Arazide en iyi ve en sağlamı hangisidir?

Anladım. Alacağım aracı %99 oranında doğada kullanacağım. Aynı zamanda ilerde medeniyetten uzaklarda bir çiftlik hayatına geçeceğim ve bu hayata geçince de aracı çok uzun yıllar kullanacağım. Bu bağlamda hilux, l200 ve dmax üçlüsünden hangisini alayım dersin abicim? Arazide en iyi ve en sağlamı hangisidir?
Hılux derim fıyatıda Isuzu dan daha uygun

LG-E986 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Karşılıksız bilgi verip yardımcı oluyorsunuz. Bu çok kıymetli bir şey. Değerli vaktinizi ayırıp yorum yaptığınız için çok teşekkür ediyorum.

Hilux ve L200 arasında seçim yapacağım sanırım. Büyüklerimin yorumlarını ve tavsiyelerini bekliyorum.

Sayın KÜÇÜKAĞAÇ Merhaba, sorunuzu çok farklı açılardan cevaplamak ve farklı markalar üzerinde durmak sadece aklınızı karıştıracaktır! Türkçe'de bir deyim vardır, TECRÜBE HERŞEYDEN EVLADIR! Buradan yola çıkarsak CRYSLER'in Tüm Dünyada kullandığı bir slogan vardır "There is ONLY One JEEP in The World" ne yaparsanız yapın, dönüp, dolaşıp geleceğiniz Tek Bir Nokta var;
2020 Jeep Wrangler Pickup News, Photos, Price & Release Date - What We Know About the New Jeep Truck Gladiator
ikincisi ise yine yeri asla tartışılmayacak Land Rover, yok bunlarla uğraşmadan Çok Konforlu bir 4x4 pickup derseniz Yeni Ford RANGER ya da bir "Kurt Avcısı * AMAROK *.
Şans sizinle olsun, Selamlar, Ömer.

Amacınıza göre (arazi kullanımı) ilk önerim Japon yapımı bir araç almanız olur. Bütçe ve zevkinize göre Toyota, Mitsubishi ya da Isuzu alabilirsiniz. Eğer daha ziyade şehir içi kullanacak olsa idiniz, Navara, Amarok ya da Ranger derdim. Elbette bir de doğada ne ölçüde off-road koşullarında kullanım olacak ve hangi araç ne kadara, nasıl, ne kadar kolay biçimde (modıfıye parça, örneğin yükseltme kiti vs, varlığı ve fiyatları) modıfıye edilebilir ona da bakmak lazım. Bu araçların bazılarında arka diferansiyelde tam kilit bazılarında sınırlı kaydırmalı diferansiyel (LSD) ki bu da bir kriter olabilir.

Sayın NKNTR ve bkurum74, değerli yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum. Yorumlarınızı dikkatle değerlendireceğim. Doğadan sevgiler selamlar.

Mesele üretici tecrübesi, marka kültürü ve dünyanın farklı coğrafyalarındaki kullanım yoğunluğuysa eğer; Toyota bu sıralamanın tepesinde yer alır.

Özellikle Amerikan üretimi kamyonetlerin asli pazarı ve kullanım alanı yine Amerika - Kuzey Amerikadır. Amerikan endüstrisi önce kendi toplumsal ihtiyaçlarını ve kullanım alanlarını düşünerek üretim yapar. Japon endüstirisi daha evrensel yaklaşımları esas alır.

Üretim tekniklerindeki gelişmeler ve benzeşmeler, ana akım markaların bu modellerinde kayda değer bir fark ( teknolojik ) oluşmasına izin vermiyor artık.

Ford, Mitsubishi, Nissan, Land Rover, Toyota ezelden beri bu alanda varlık gösterirken, pazar payına dahil olma yaklaşımıyla Mercedes, Wolkswagen de artık kulvarda. Sözüm o na, ortalama değerlerde, Amarok ya da X-Class'ın arazideki kapasite yetersizliğinden bahsedebilir miyiz?

Ülkemiz şartlarındaki tüketici kültürü, fiyat / performans aralığını değil fiyat / fayda yaklaşımında şekillenmekte.

Farklı bir açıdan ise; otomotiv sektörü artık araç satışından değil, satış sonrası hizmetlerden nemalanmakta.

Onun için tercihiniz ne olursa olsun, sahip olacağınız model ve olamayacağınız modeller arasındaki farklar kullanıcı/tüketici olarak sizde derin farklar oluşturmayacak.

Servis ağı, parça ve bakım fiyatları ve elbet estetik kaygılar işin içine girince kararınız şekillenecek.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.