Off-Road Tipi Go-Kart Yapımı ??

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan erthem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 111
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 197,098
Ynt: Off-Road Tipi Go-Kart Yapımı ??

erthem' Alıntı:
yksahin bey aramıza oncelıkle hosgeldınız, ofroad tipi gokart yapımında bılgılendırmelrınız için cok tesekkurler, umarım aracınızın yapım aşamasını bızımle paylaşırsınız,

99ac84594a524d16a3ff631lk2.jpg

arkadaşıda teprik ediyorum gercekten başarılı bir çalışma cıkartmıs ortaya

eğer düşünen olursa bu arabanın satılık olduğunu ve 2250 ytl felan ücret taleb edildiğini duymuştum...

Etiketler

merhaba yusuf bey.
bende sizinkine benzer bir projeyle uğraşıyorum. ancak benim yapacağım araç offroad değil, normal zeminde gündelik kullanıma yönelik 2 kişilik,hafif ve ekonomik bir araç. 100 cc lik motor gerektiğinde devreye girecek, alterenatif enerjillerle çalışan bir araç. ilk prototipten sonra seri üretim yapmayı düşünüyorum. komple yeni bir motosikletile 4 tekerlek aldım.bayram sonrası yapımına başlayacağım inşallah.
bende ankara yenikentteyim tanışmak isterim.
ayrıca fotoğraftaki arac pontiac galiba, sizinse bilgi verirmisiniz? bendede bir 1956 victoria var, fırsat buldukça restorasyonuyla uğraşıyorum.
selamlar.

__ C J 7 __' Alıntı:
fiyat güzelmiş ancak üzerinde nasıl motor var daha ayrıntılı resimleri nereden bulabiliriz acaba

http://forum.donanimhaber.com/m_9277415/mpage_32/key_/tm.htm

bu linkde araç ile ilgili kapsamlı bilgi var arkadaşlar ilgilenenler araç sahibine burada ulaşabilirler...

Ankara da Aries Arena diye bir Go-Kart işletmecisi var. Hem pist işletiyor hemde go kartları kendileri imal ediyor.Orada off road tipi bir go kart görmüştüm belki onlardan bilgi alabilirsiniz.Web adresi www.ariesarena.com

ilicali29' Alıntı:
Ankara da Aries Arena diye bir Go-Kart işletmecisi var. Hem pist işletiyor hemde go kartları kendileri imal ediyor.Orada off road tipi bir go kart görmüştüm belki onlardan bilgi alabilirsiniz.Web adresi www.ariesarena.com

nedendir bilmiyorum ama bu tür yerler pek yardım etme taraftarı olmuyor hatta engel olmaya bile çalışıyorlar... ama yinede teşekkürler en kısa zamanda gidip şansımı deneyeceğim en azından oradaki go kart off road ı görme şansım olur...

impesa' Alıntı:
merhaba yusuf bey.
bende sizinkine benzer bir projeyle uğraşıyorum. ancak benim yapacağım araç offroad değil, normal zeminde gündelik kullanıma yönelik 2 kişilik,hafif ve ekonomik bir araç. 100 cc lik motor gerektiğinde devreye girecek, alterenatif enerjillerle çalışan bir araç. ilk prototipten sonra seri üretim yapmayı düşünüyorum. komple yeni bir motosikletile 4 tekerlek aldım.bayram sonrası yapımına başlayacağım inşallah.
bende ankara yenikentteyim tanışmak isterim.
ayrıca fotoğraftaki arac pontiac galiba, sizinse bilgi verirmisiniz? bendede bir 1956 victoria var, fırsat buldukça restorasyonuyla uğraşıyorum.
selamlar.

BENDE TANIŞMAYI ÇOK İSTERİM ARAÇ BANA AİT DEİL AMA İNANIN BÖYE BİR ARACIM OLMASINI ÇOK İSTİYORUM BU GÜNLERDE 1974 W 115 KASA MERCEDESLERE MERAKIM VAR BENDE KLASİK ARABA HASTASIYIM.... PROJENİZDE BAŞARILAR MSN EKLEYEBİLİRSİNİZ... yksahin06@hotmail.com

arkadaşlar elimde SATILIK 4 adet 14inç rover sac jant var üzerinde lastikde vardır(bijon somunlarıda dahildir 16 ADET).hava kaçağı cartu curtu yoktur. daha yeni dört subabıda değiştirttim. 4 bijondur. rahatlıkla sanayiden bağlantı yerlerini bulabilirsiniz(standartır tofaş uyumlu).go kart tarzı araba yapmak isteyenlere duyrulur. 75ytl+KDV veripte atv jantı almak yerine benim tercihimdir. hem atv lastiği kolay kolay bulamassınız standart araba lastiği olursa hem daha kolay lastik bulursunuz hemde çok ucuza bulabilirsiniz. benim araba lastiği tercih etmemin bir nedenide lastiğin bağlantı yeri lastiğin tam ortasındadır (üstten).yani direksiyonu cevirdiğinizde lastik tam olarak merkezde döner. yaklaşık iki kat daha rahat döner.ama diğer bahça malzemeleri satılan yerlerden aldığınız lastikler dönen merkezden uzakta olduğu için dönerken daire çizer hem lastik çok aşınır hemde direksiyon zor döner
dsc00233dm6.jpg

http://img90.imageshack.us/img90/3920/dsc00236yw3.jpg
birde 4 vitesli rus mali bir motorsiklet sanjımanı var. çıplak motorlarına kavrama arayan arkadaşlara duyrulur. herkezin şikayeti olan yokuşlarda bayılmaya katlanmak istemeyenlere tavsiyemdir. normal kavramalarda ya hızdan yada güçden vazgeçilmesi mecburidir ama debriyajlı ve vitesli olursa böyle bi sorununuz olmaz. aracınızın devirlenmesini beklemek zorundada kalmassınız. motoru istediğiniz devire getirip ayağınızı debriyajdan çekin işte bu kadar motorunuz maksimum tork ürettiği devri ayarlayarak kalkarsınız.şanzımanı alacak kişiye tavsiyem birinci vitesi hiç hesaba katmadan direk ikinci vitese göre hesap yapmasıdır ki ben öyle yaptım 2 viteste aracım çok rahatlıklla kalkıyordu ve birinci vitesi arazi vitesi olarak kullandım yani maksimum güç için. 4 kişiyi %20 eğimli yokuşta hiç zorlanmadan 1 viteste çıktım hatta araba bile çekebilirsiniz (şaka değil denedim(9.5 hp kama marka çin malı bir benzinli motorla)chevrolet). dandik bir bir kuru kavramaya (kullandım kısa sürede bitiyolar belli bir süre sonra çekiş düşüyor motor dönüyo ama kavrama artık balata bittiğinden kavrama yapmıyo )100 ytl verene kadar 4vitesli yağlı balatalı bir şanzıman almak daha akıllıcadır. üstelik üzerinde alternatörüde vardır (alternatör regülatörüde dahildir)6 lamba bir far ve kornayı aynı anda çalıştırabilir viteslerde geçme sorunu filan yoktur marka minsk markadır 125 cc iki zamanlı rus malı motorsikletin şanzımanıdır markayı bilenler bilir. boş vites sayesinde de aracı çalışır durumda bıraka bilirsiniz. 1 boş 2 3 4 şeklindedir 1 ile 2 arası boş dadır boş vites sensörüde vardır.şanzımanla piston ve kırank bölümü sanzımanla bütünlesik olduğundan kırankı ve pistonu çıkartıp ön kısmında zincir girecek kadar yer açtım(motor iki zamanlı olduğundan yağ karteri filan yoktur)kırankın yerine kendim CNC de aynı kırankın şeklinde mil yaptım ve üzerine kama yeri açtım üzerine yarım parmak 21 zincir dişli koydum ama kamasını çakmadım isteyen arkadaş istediği dişliyi alıp koyar(1/2 21 dişliyi de vericem kama yeri vardır)şanzıman açık vaziyettedir(dişli seçimi yapılmadan kapatamadığım için çünkü dişliyi çıkarmak için mili çıkarmanız lazım mili çıkarmak içinse şanzımanın vidalarının çıkarılması gerekli bu yüzden bi daha açarım diye kapatmadım şanzıman için şanzıman yağı gerekmektedir yaklasık yarım litre. her hangi bir motorcudan bulabilirsiniz )isteyene toplayıpta verebilirim.eğer bu işlere merakınız varsa öğrenmekte istiyosanız sanzımanı bi açık görün derim. ben motor bölümü okumama rağmen ilk defa bi sanzıman açtım.açmadan önce acaba toplaya bilirmiyim diye düşünüyodum ama açtıktan sonra rahatlıkla toparlaya bildim zaten adamlar öle bi yapmışlarki yanlış dizemiyosun dişlileri olmuyo oturmuyo yerlerine.
dsc00222te8.jpg

http://img90.imageshack.us/img90/6661/dsc00224uk7.jpg
http://img90.imageshack.us/img90/5965/dsc00223bm5.jpg
bunlar benim eski aracımın parçalarıdır diğer parçaları sattım bunlar kaldı

bahsettiğim parçaları alacak arkadaşımın az da olsa bu konularda bilgisi olması lazım.
özelliklede şanzımanı alacak olan arkadaşımın. ben maltepe de oturuyorum bana yakın olupda şanzımanı veya lastikleri görmek isteyen arkadaş lar olursa memnuniyetle gösteririm. eğer yakın olursa arkadaşa nasıl bir montaj uygulaması gerektiği konusundada isterse yardımcı olurum.herhangi bi sorun olursa getirip geri verirsiniz nası olsa ev adresim telefonum var. mallarımın tamamen arkasındayım.yazdıklarımın dışında en ufak bişeyi yoktur.görmek isteyen arkadaşlar evime gelmeleri gerekli kendilerini memnuniyetle misafir ederim.
amacım para kazanmak değil evde yatacağına bi arkadaşımın işi görülsün
fiyatları çok makuldür

yine aynı motordan çıkma arabamda ön süspansiyonda için kullandğım 3 kademe sertlik ayarı olansüspansiyonlar var. üzerleri biraz tozlanmış ama güzel bir temizleme ile yeni gibi olurlar

fiyat içinse sizden teklif bekliyorum

http://www.rialli.com/urunler/14_amortisor-grubu/4307__gur-arka-amor-mot-minsk-ms210/

adresinde taptancı fiyatı var
çok makul fiyattan vericem inanın

dsc00227it9.jpg

yeni kasa ford transitten çıkma marş motoru var.elektrikli araba yapmayı düşünen arkadaşlara duyrulur.mahruti dişliyi iten rölesi bozulduğu için garantiden değişti.araba yapacak arkadaşların röleye zaten ihtiyacı olmıcaktır. çalışır durumdadır. görmek istiyen arkadaşlar bir kaç gün öncesinden haber vermek kaydıyla evime gelebilir isteyene detaylı foto da gösterebilirim
gücüne gelince valla koskoca transiti viteste çalıştırınca öyle bi sallıyoki[:D]
kaç amperdir teknik detayları nelerdir bilmiyorum üzerinde silik bi etiket var ama ürün kodu filan yazıyo galiba

toptancısında fiyatı 170 ytl dir (aşağıda linki var)
çok ucuza vericem
http://www.neko.com.tr/urun.asp?UrunID=20002&L=1&KD=

dsc00229um8.jpg

detay konuşmak isteyen arkadaşlar aşağıdaki numaradan ve ya msn den konuşa biliriz

bu arada CNC 3 axis (C eksen) tornamız vardır özel işleri olanlar gelebilir 0.01 0.02 hassasiyetinde işleme yapabiliyoruz dükkan tuzla dadır

tel 05335251542 bu numaradan makul saatler dahilinde her zaman araya bilirsiniz
mail:enderyigit89@hotmail.com
gülensu mah. emek cad. erdem sok no 11 maltepe ist (anadolu yakası)

selam arkadaşlar bende sızler gıbı bir araç imal etmek istiyorum eger bana bu konuda yardımcı olursanız cok sevınırım saygılar

orkun kardeşim merhaba demek sende kendi arabanı kendin yapmak istiyosun :smiley:öncelikle sana sunu söylemek isterim altına inan ferrari verseler bu kadar zevk alarak kullanamasın.kendi yaptığın arabanın sesi bile bi başka geliyo insanın kulağına(kargaya yavrusu şahin gözükürmüş misali). kendi adıma konuşmam gerekirse ben yardımcı olurum gerçi sitedeki diğer arkadaşlarda sağ duyulu insanlar kimse senden bilgisini esirgemez ;) üzülerek söylüyorum ama ben arabamı yeni dağıttım.ailevi sebeblerden dolayı(küçük yiyenler filan var çok dikkatlerini dağıtıyodu hemde makina gerçekten tehlikeli bi makinaydı tek başına küçük bir çocuğa verilmemesi gerekecek kadar güçlü ve ağırdı o yüzden)daha önce böyle bi projeyi başarıyla bitirmiş biri olarak sana yardımcı olabilirim.bi sorun olursa memnuniyetle cevaplarım(birazda tecrübenin verdiği bi böbürlenme hissettim ama ;D)
enderyigit89@hotmail.com

ender bey sizin aracın resimlerini görebilmemiz mümkün mü acaba?

motor olarak ne kullandınız ? araç ağırlık olarak ne kadardı tarttınız mı acaba?

inanın hiç fotoğrafı yok makinam olmadığından olabilir bi arkadfaş cep telefonuyla bi kaç foto video filan çekti ama kendisi yurt dışında okuyo hiç böyle forumda filan lazım olcanı düşünmemiştim keşke aklıma gelseydi yapılış aşamasını filan video foto çekseydim yaaa motor olara kama 390 cc kullandım 13hp yazıyo ama bence en fazla 9hp dir.karaköyden aldım 250 dolar cıvarıydı galiba kur düşükken baya ucuzdu arabanın ağırlığına gelince motor şanzıman filan 120 vardır herhalde tam bilmiyorum

ender89' Alıntı:
inanın hiç fotoğrafı yok makinam olmadığından olabilir bi arkadfaş cep telefonuyla bi kaç foto video filan çekti ama kendisi yurt dışında okuyo hiç böyle forumda filan lazım olcanı düşünmemiştim keşke aklıma gelseydi yapılış aşamasını filan video foto çekseydim yaaa motor olara kama 390 cc kullandım 13hp yazıyo ama bence en fazla 9hp dir.karaköyden aldım 250 dolar cıvarıydı galiba kur düşükken baya ucuzdu arabanın ağırlığına gelince motor şanzıman filan 120 vardır herhalde tam bilmiyorum

390 cc bi motor için 13hp normal hatta az diyebilirim ancak eğer 13 hp ise de epey torklu bi makine olacağını tahmin ediyorum bilgi için teşekkürler

tork 22 newton/m olmalı galiba açıklamada öyle yazıyodu o beygir normaldir çünkü en fazla 3500 devir yapıyo

motorun özelliklerinde yardımcı olayım .389 cc 13 hp , 3600 dd. hava sogutmalı ,31 kg. 4 zamanlı .piston çapı 88x64mm, çok kuvetli ve saglam bir motordur go kart ,ta kullanacaksanız motorda bazı modifiyeler yaparsanız daha iyi olur mesela regülatör mekanizmasını iptal edip direk karbiratör üzerindengaztelini baglamak ,hızı ve aracın daha performanslı olmasını saglar.... ve yag şamandırasını kablolardan iptal etmeli araç giderken şamandıra problem yaratır motoru stop ettirir motor konusunda bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim aynı zamanda bu tür motorların yedek parça ve servis hizmetini veriyorum bilginize

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri