Off-Road Tipi Go-Kart Yapımı ??

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan erthem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 111
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 197,116
Ynt: Off-Road Tipi Go-Kart Yapımı ??

hocam dizel mi yoksa bu ? kamaları dizelleri yaygın olduğu için soruyorum
pancarmotorcu' Alıntı:
motorun özelliklerinde yardımcı olayım .389 cc 13 hp , 3600 dd. hava sogutmalı ,31 kg. 4 zamanlı .piston çapı 88x64mm, çok kuvetli ve saglam bir motordur go kart ,ta kullanacaksanız motorda bazı modifiyeler yaparsanız daha iyi olur mesela regülatör mekanizmasını iptal edip direk karbiratör üzerindengaztelini baglamak ,hızı ve aracın daha performanslı olmasını saglar.... ve yag şamandırasını kablolardan iptal etmeli araç giderken şamandıra problem yaratır motoru stop ettirir motor konusunda bildiklerimi sizlerle paylaşmak istedim aynı zamanda bu tür motorların yedek parça ve servis hizmetini veriyorum bilginize

hasan abi şiir gibi yazmışsın ya buggy yaparsam motoru senden alıcam o zaman abi ;)

Etiketler

tabi sezgin nedemek yardımcı olurum bensana geçen senelerde sattıgım el yapımı bir aracın resmini ekliyorum lotus catheram 7
D22691B2A5FF454A94853D03EC54C518
037A4A25E6794C75BED06A5FA54311D0
B8930AA3DE314BD89A0A42379523701C
8CBFBA805B074027A4ED4A7FE2B3C28F
D6F5C3BF28994FE9801CC3E43D0E81E6

bu canavarı çeşitli konularda görmüştüm abi çok güzel bişey
benim kastettiğm buggy biraz daha basit bişey arazi amaçlı şase arkadan çekişli 300-400 cc motor motosiklet şanzımanlı bişey

ancak nerden baksan 1500-2000 ytl maliyeti var plaka olmadığı için her yerde kullanamama dez avantajı var sadece arazi içinde değer mi diye düşünmeye başladım

2000 daha verip bi willys alıp 4x4 olur heryere de girip çıkar

(bu JEEP hastalığı bulaştı ya insanı garip garip düşündürüyo işte halbuki ne uğraşacaksın 50-60 model jeep le ;D

hasan abi yedek parça servis filan demissin acaba bana şöyle küçük cc li maks150cc filan kullanılmış veya sıfır bi motor ayarlaya bilirmisin kullnılmış ama az yıprammış olursa çok makbule geçer 100 150 ytl ye kadar filan.
model araba yapmayı düşünüyorumda bide yerin nerdedir cevap verirsen sevinirim

valla kaç hp olduğu önemli değil tabi 05 veya 1 filanda olmasın 150cc ye kadar 10 12 kg ye kadar olur herhalde daha model yok motor bulunca ona göre yapıcam valla şimdiden çok heyecanlıyım şöyle iki zamanlı filan olsaydı hem ufak hem güçlü olurdu

genelde piyasada kullanılanlar bunlar iki zamanlı daha küçük istersen piyasadan araştırırım Motor Gücü 5.5HP
Motor Tipi 4Zamanlı Tek Silindirli,Hava Soğutmalı,OHV
Çalıştırma Şekli İpliSistem
Yakıt Tipi Kurşunsuz Benzin
Yakıt Deposu Kapasitesi 3.6
Yakıt Tüketimi (g/kW.h) 395
Yağ Kapasitesi (lt) 0.6
Yağ Tipi SAE10W30
Ağırlık 14
Çap 68x45
Silindir Hacmi 163cc

o motor biraz büyük gelir su datsu atlas motorun 80 ila100cc arası olanları var bilirsin sen onlardan bakıyom yaa fiyat nedir

arkadaşlar motor buldum sıfır bi motor aldım 54cc 4 zamanlı 2hp. bide benzinli testere kavraması aldım en kısa zamanda rc go karta başlıyorum. bi önceki projede foto çekmek pek aklıma gelmemişti ama bu sefer her aşamayı foto ile ölümsüzleştiricem.hatta video bile çekicem. bu arada hasan abiye tavsiyesi için teşekkür ederim.

bi arkadaş sormuştu ;D
inanın lastik konusunda pek bi bilgim yok daha doğrusu araştırma gereği duymadım kendim 14 inç araba jantı kullandım ve kar lastiği. arazide çapı büyük olduğu için hiç zorluk yaşamadım. tek sorun arabaya göre çok büyük oldukları için biraz görüntü kirliliği yarattı okadar.agromak diye bi site var

http://www.agromak.com.tr/trspare_parts4.asp

burda bi kaç çeşit ölçüde lastik ve jant takımları var fiyatları nedir bilmiyorum kaliteleri nasıldır hiç bi bilgim yok sitede iletişim bilgileri var size yakın bi şubesi varmı bakarsınız. bi kaç arkadaş daha vardı burdan başka yerde bulamadık diyolardı belki yardımcı olur sizede inşallah işinizi görür iyi günler.
link vermek yasakmı bilmiyorum ama :-[

ender umarım motor için fazla bişey vermemişsindir
çünkü senin işini görecek uygun fiyatlı bi motorda mobylet motoru kaç hp bilmiyorum ama motor +100 kiloyu götürebiliyo sonuçta

çalişmanda kolay gelsin fotoları merakla bekliyorum

mobylet motoruda 2hp miş 150 lira verdim ben motora kavrama filan 200 oldu işte +şase malzemsi lastikler servolar fren sistemi falan filan işte. vizeler başladı 3 hafta ilgilenemicem galiba ???

fotoyu unutmam bu sefer çok kafama vurdum çünkü ;D

merakla bekliyorum nasıl bişey olacak diye belki bize de bi ışık tutar bizde yaparız

vizelerinde başarılar dilerim kolay gelsin

Resimleri açık yükleyemedim bi mod arkadaş el atabilirmi teşekkürler.
http://img512.imageshack.us/my.php?image=11052008011ji8.jpg
http://img233.imageshack.us/my.php?image=31102008042ew9.jpg
http://img179.imageshack.us/my.php?image=n77323060747956227470hp6.jpg
http://img233.imageshack.us/my.php?image=bgyarkaau2.jpg
Buda benim makinem
Hikayesi çok uzun bir ara anlatırım. Ama arazide gideceksen beygiri düşük makineleri vede hava soğutmayı unut dostum.
Benim araçtaki makine 2000 cc hava soğutmaydı. Bu günlerde su sagutmaya çeviriyorum. Aracin dördüncü motoru 1100/1300/2000 hava soğutma şimdide 1600 su soğutma olacak inşallah kolay gelsin.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR