Off-Road Yaparken Aracımızın Boyasını Koruyan PVC-Film Kaplamalar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Jeep34 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,331

Jeep34

Zirve
Yer
İSTANBUL
Serhat arkadaşımızın bana göndermiş olduğu mesajdan esinlenerek bu konu başlığını açtım.

semuca' Alıntı:
Ugur Bey Merhaba,

Gezenbilir'de cherokeenizin cizilmemesi icin bazı kaplamalar yaptıgınızı okumustum. Ancak forumlarda, tam olarak nasıl bir calısma yaptıgınızı yeniden bulamadım malesef. 3 aylık aracımın her yanı simdiden ciziklerle doldu. Bu konuda cozum oneriniz, tavsiyeleriniz ve tecrubelerinizi paylasırsanız cok sevirinirm.

Simdiden Tesekkurler

Serhat

Ben aracımı yeni aldığım zaman, genelde otomobillerin ön kaputuna 30-45- ve 60 cm.lik parçalar halinde taş vuruklarından korunmak için yapılan PVC film tabakasını (renksiz) aracımın tüm yüzeyine uygulattım. Kaportayı delecek kadar sert olmayan tüm çalı ve dallardan koruduğunu söyleyebilirim. 1.5 sene sonra köşesinden bakmak için pvc kaplamayı kaldırdım ve boyada en ufak bir çizilme olmadığını gördüm. Yani yeni aracım ilk günkü gibi pırıl pırıl boyaya sahip.

Benim aracım (G.Cherokee) bej rengi olduğu için çizilen film tabakası bile belli belirsiz. Ama koyu renklerde boya çizilmese bile film çiziği belli olur zannedersem. Ama sonuçta boya korunacaktır.

Bu uygulamayı Ziebartta yaptırdım. O dönem ucuzada mal olmadı. Ama aracı çok yeni olanlara tavsiye ederim. Yanlış hatırlamıyorsam Gezenbilir üyeleri için fiyat aldığımda 5 kapı jipler için 1000 $ gibi bir fiyat vermişlerdi. Ama sonraları Maslak sanayidede bu uygulamayı çok daha ucuza yapıldığının duyumlarını aldım. Hatta PVC kaplamanın kalınlığını bile seçebiliyormuşsunuz. Çok daha ucuza mal edilebilirse neden olmasın ?

Etiketler
Ynt: Off-Road Yaparken Aracımızın Boyasını Koruyan PVC-Film Kaplamalar

yeni ve boyası güzel olan arkadaşlara tavsiye edilir. Bizim cj ler için çizik bence daha güzel duruyor. Son ladik gezimizde yanladığımda oluşan eziği bile hala üzerinde madalya gibi taşıyor.

Ynt: Off-Road Yaparken Aracımızın Boyasını Koruyan PVC-Film Kaplamalar

Ugur Bey,
Yanıtınız icin tesekkurler.
Internette kaput filmlerini arastırmıstım. Ancak dediginiz gibi ebatları 30,45 veya 60 cm x 140 cm. Yani 0,84 m2 maks kapladıgı alan. Benim arac yaklasık min. 12-13 m2 yuzeye sahip. Bunları parca parca ucuca uygulamak cok zor bir uygulama olsa gerek. Uzmanını bulmak gerekiyor sanırım.
Ya da hamama giren terler diyip, cizikler biriktikce pasta cilaya sokup, cıkmayan cizikleri de evlat edinmeli. :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR