Offline Gps Tracking Programı Hk

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan pilgrimage Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 45
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 70,926

pilgrimage

Yeni Üye
Yer
Kocaeli
Selam Arkadaşlar Android cihazımda İnternet olmadan Offline olarak Gezidğim noktaları GPS track ile yakalayan ve kayıt eden bir program var mı ? Aslında Program bulmasına buldumda offline harita olayını halledemedim hepsi onlineken super kayıt ediyor ama internetin olmadığı bir ortamda Gps Track nasıl yapabilirim ?

Program Ornek olarak
Everypro Tracking
My Tracking
Maverick
OpenGps Tracking

Ama Offline yapmıyor bunu nasıl yaparım ?

teşekkürler.

Etiketler
Ynt: Offline Gps Tracking Programı Hk

OruxMaps adında bir program var. Bu proğramın içersinde hem online hem de offline harita kullanabiliyorsunuz. Ofline haritaları yaratıp cihaza yükleyebiliyorsunuz. Biraz komplex bir program ama baya kapsamlı. Tavsiye ederim...

Cep telefonunuza oruxmaps programını yükleyin

http://sourceforge.net/projects/mobac/files/Mobile%20Atlas%20Creator/MOBAC%201.9/

adresinden "1.9.4 mobile atlas creator" programını bilgisayarınıza indirin

programı bilgisayarınıza kurun

programı çalıştırın

soldaki menüden 'map source' kısmından dilediğiniz harita kaynağını seçin
'zoom levels' kısmından kaydetmek istediğiniz zoom seviyelerini işaretleyin (rakam büyüdükçe detay ve dosyanın boyutu da artar)
'atlas content' menüsünden 'new' tıklayın oradan 'orux maps' ya da 'orux maps sqlite' tıklayın (sqlite daha az yer kaplayacaktır)
ok basın

haritadan kaydetmek istediğiniz bölümü farenin sol tuşu ile işaretleyerek seçin
'atlas content' menüsünden 'add selection' basın, isim vermek için 'name' kısmına bölgenin ya da haritanın adını yazın
'settings' e tıklayın 'map size' ayarını 1048575 olacak şekilde değiştirin
'settings' e tıklayın 'directories' kısmını yaratılacak haritanın bilgisayarda nereye saklanmasını istiyorsanız ona göre değiştirin
'create atlas' tıklayın

bekleyin :D

yaratılan dosyayı telefonunuzda oruxmaps kılasörünün altında 'map files' klasörüne kopyalayın

Oruxmaps programını açarken 'map offline' seçeneğini tıklayın. Eğer haritaya isim verdiyseniz listede adı gözükmesi gerek. Ona tıklayın....

Hepsi bu.

Not: ekteki dosyayı bilgisayarınızın içindeki oruxmaps'in kurulu olduğu klasörün içine kopyalarsanız ek bazı harita kaynakları da açılacaktır...

Birde şöyle bir çözüm var; Mation-X programını telefonunuza yüklüyorsunuz, sonra setupdan map download kısmını açıp harita çeşidini seçip istediğiniz bölgeyi belirleyip zoom oranlarını giriyorsunuz ve program internetten indiriyor. Ben bayram sonrası kaçkarlara gitmeyi planlıyorum, bu bölgenin 2GB'lik haritasını iphone'numa indirdim. Birde programın "keş-bellek" kısmını ayarlıyorsunuz ve hem fiziksel olarak gezdiğiniz hemde program üzerinden göz attığınız yerleri kayıt ediyor, ama bu bellek geçici tabiiki.

Shadowjedi sanırım pilgrimage android için çözüm arıyordu ve araştırdığım kadarıyla bu program sadece iphone için.

Android için bulunan Viewranger programı da haritaları aynı şekilde belleğe kaydediyor ancak sınırlı saklama kapasitesi aşılınca eski verilerin üzerine yazıyor. Dolayısıyla kampa ya da trekkinge gittiğinizde harita orada olmayabilir :D

Oruxmaps çok başarılı bir program. Haritaları sd karta yükleyebiliyorsunuz, menüsü basit, kml, kmz ve gpx dosyalarını kullanabiliyor, istatistikleri oldukça detaylı vs vs. Onlarca program denedim ama aralarında en beğendiğim bu... Şiddetle tavsiye ederim.

zucchero' Alıntı:
Shadowjedi sanırım pilgrimage android için çözüm arıyordu ve araştırdığım kadarıyla bu program sadece iphone için.

Android için bulunan Viewranger programı da haritaları aynı şekilde belleğe kaydediyor ancak sınırlı saklama kapasitesi aşılınca eski verilerin üzerine yazıyor. Dolayısıyla kampa ya da trekkinge gittiğinizde harita orada olmayabilir :D

Oruxmaps çok başarılı bir program. Haritaları sd karta yükleyebiliyorsunuz, menüsü basit, kml, kmz ve gpx dosyalarını kullanabiliyor, istatistikleri oldukça detaylı vs vs. Onlarca program denedim ama aralarında en beğendiğim bu... Şiddetle tavsiye ederim.

Evet özür dilerim dikkat etmemişim, ben adroid içinde var sanıyordum ama sadece iphone/ipad içinmiş, yazık oldu çok başarılı bir programdı.

Arkadaslar Orux Maps çok super bır program . Benım sormak ıstedıgım su. Atlas createrın ıcındekı mevcut harıtalardan cevırme yaptım harıka. Ben orman muhendısıyım. Mbd access verı tabanında veya pdf ortamında orman ıle ılgılı harıtalarımı atlas creater la nasıl acıp cevırecegım. bayaga ugrastım bulamadım bılgısı olan varsa yardımcı olursa cok sevınırım. cok tesekkrler kolay gelsın

Orux u bende kullanıyorum harika bir program rota kaydetme ve kayıtlı rotaları göstermesi mükemmel.

Bazı haritalara erişimi olmaması sebebiyle mobile atlas creator'un 1.9.4 versiyonundan 1.7 versiyonuna geçiş yaptım. Ancak bu sefer de program Oruxmaps'e uygun şekilde haritaları kaydedemiyor. Bu sefer de Oruxmaps programından vazgeçip Maverick'e geçtim. Şu anda çok memnun olmasam da 19 zooma kadar haritaları görüntüleyip offline olarak da kullanabiliyorum.

Şu harita kaynaklarının kodlarını çözebilecek birisi var mı aramızda? Java'dan anlayan?

Kesinlikle Oruxmaps, henüz bu uygulamanın üzerine başka bir uygulama ile karşılaşmadım ...
Aşağıdaki blogda dilimiz döndüğünce ve fırsat buldukça anlatmaya çalışıyoruz...
http://bisikletrotalari1.blogspot.com/

Oruxmaps'in son versiyonunda (öncekilerde de var mıydı bilmiyorum) "Harita oluşturucu" menüsünden girip çeşitli seviye zoomlarda 512 MB büyüklüğüne kadar olan dosyaları "offline" olarak indirip kullanabiliyorsunuz. 512 maalesef geniş alanlar için oldukça sınırlayıcı ama küçük alanlarda 13-14 zoomlarda rahatlıkla kaydedebiliyorsunuz.
Bu kısıttan memnun olmayan bazıları bunu kaldırmanın peşine düşmüş ama bunu başarabilirler mi ya da ne zaman başarabilirler bilmiyorum. Bir gelişme olursa buradan bildireceğim.

Bu arada haritaları indirirken"reverse tethering" (google play'den aratıp bir program indirebilirsiniz) programı kullanırsanız ve telefonunuzu bilgisayara bağlarsanız cep telefonunuzun değil bilgisayarınızın internetinden yararlanmış olursunuz.

slm iyi bir program ama offline için andoroid telde orux map da kayıt yerini hafıza olarak değiştirebilirmiyiz geniş alanlar için ihtiyaç çünki her gideceğimiz alanı önceden indirmemiz hem vakit kaybı hemde herzaman indirme imkanı bulamıyoruz..

Afta10 eğer oruxmaps programından bahsediyorsan hafıza kayıt yerini değiştirmen mümkün.
Mobile Atlas Creator giderek harita kaynaklarını kısıtlıyor. O yüzden iyi bir alternatif program bulmak gerekiyor.

zucchero' Alıntı:
Oruxmaps'in son versiyonunda (öncekilerde de var mıydı bilmiyorum) "Harita oluşturucu" menüsünden girip çeşitli seviye zoomlarda 512 MB büyüklüğüne kadar olan dosyaları "offline" olarak indirip kullanabiliyorsunuz. 512 maalesef geniş alanlar için oldukça sınırlayıcı ama küçük alanlarda 13-14 zoomlarda rahatlıkla kaydedebiliyorsunuz.
Bu kısıttan memnun olmayan bazıları bunu kaldırmanın peşine düşmüş ama bunu başarabilirler mi ya da ne zaman başarabilirler bilmiyorum. Bir gelişme olursa buradan bildireceğim.

Bu arada haritaları indirirken"reverse tethering" (google play'den aratıp bir program indirebilirsiniz) programı kullanırsanız ve telefonunuzu bilgisayara bağlarsanız cep telefonunuzun değil bilgisayarınızın internetinden yararlanmış olursunuz.

oruxmaps son sürümünü kullanıyorum, mobac tan aldığım 640 mb dosyayı oruxmaps te , offline kullanabiliyorum (tr-ankaradan batı tarafı 13 zoom )

Suleymancirit,
Mobac'ın hangi sürümü acaba? Bir de hangi harita kaynağından indirdiniz?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.