Offroad Arazi Aracı Seçiminde Yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan onurtekir Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,222

onurtekir

Yeni Üye
Herkese Merhaba,

Yeni üye oldum ve sizlerin yardımına ihtiyacım var :smiley:

Sehir içinde de kullanacağım, haftasonları ağır offroad yapmayacağım ama normal araçların da giremedikleri yerlere gidip kamp yapabileceğim bir arazi araç almak istiyorum. Bir süredir araştırma yapıyorum ve SUV ile Kamyonet arasında kaldım.

Mayıs ayında ailemize yeni bir üye katılacağından dolayı onun da rahat edebileceği nispeten konforlu bir araç arıyorum aslında. Kamyonetler bu nedenle daha yeni model olacaklarından dolayı tercihimdi ancak gerek vergileri, gerek hız sınırı gözümü biraz korkuttu. Aracı alıp zevkinden çok derdini düşünmek istemiyorum :smiley: Bu nedenle Land Cruiser ya da Pajero gibi bir araç almayı da düşünmeye başladım.

Evin tek aracı olacak ve çocukla araziye çıkacağımızı düşününce dağ başında kalmayacak bir araç olması gerekiyor. Bu arada İzmir'de yaşıyorum. Burada yardımcı olabileceğini düşündüğünüz, yönlendirebileceğiniz yerler varsa çok sevinirim.

Bütçe 80.000 - 85.000'e kadar çıkabilir.

Şimdiden yardımcı olacak herkese teşekkürler.

merhaba
Land Cruiser 100 serisi anlattıklarınıza uyuyor..

2 araba parasına 20 yaşında çip almak ..?
senede 2,5 vergi vermek..?
km de 1 tl üstü gaz yakmak..? +bunu şehir içi kullanmak..?
yok ben daha modellisine bakıyorum 10-15 yaş arası derseniz 4.7 motor vergisini arastırın..? geri kalanı aynı..

bunlar bana uyar derseniz L.C. düşünebilirsiniz..
2000 modelini 70 bine de düşürebilirsiniz..
aynı aracı 170 bine de bulabılirsiniz..?
çok çok iyi bir L.C. vx 100 asla sahibi satmaz..
yakın arkadaşı yada bilen biri tarafından gizliçe el degiştirir..
satılığa düşmez..
yan sanayiçi japonçularda fren balatası ve hava filitresi vs bulabilirsiniz..ki o bile zor dur.. her lazım olanı yetkili servisine sipariş yada yurt dışından kendiniz getirtmeniz lazım..
parca işi sıkıntılı...
düzgün olanada asla parça gerekmez.. dogru servise giderseniz ..?

L.C. vx 100'' hiç görmemiş bilmiyen bi ustaya gidip kaputu açıp ..yagını suyunu tamamlattırıp binerseniz bittiğinizin resmidir..eski haline döndürme işine ne paranız nede aklınız yeter..?

sibob ayarı çoğu arabada 10 dakikada yapılır..
bunda 2 ila 15 gün sürebiliyor..duruma göre..? her 30 bin de yapılması gerek lpg li ise..

8 buji nin bobini orj olarak yurt dışında 5 bin tl. çivarı 8 de buji ile degişimi nerdeyse 10 bini bulur...? (naylon bi parçadan örnek verdim.)
bilen ustası bile yarım günde değişebiliyor işçiliği zordur..
başka bir örnek veriyim..
her hangi elektirikçiye gittiniz bu nun şarz ve marşını sök bakım yap derseniz..?
1 gün arasa marş motorunu bulamaz gibim..?

'' L.C. vx 100 '' ün az kilometre yapmışı bulmak ..?
düşük kilometrelisini bulmak diye bişi yok..?
hepsi yüksek km lerdedir..
200.000. de bulursanız o sıfır km diye geçer hiç kacırmayın..!

yakıtı su gibi içen araçlar vardır bu adeta yalamadan yutan çinsinden.......
buna ragmen direksiyonuna binen inemez...
bunun konforu kadillak da bile olmaz..
zırhlı hali ile dünyada makam araçı olarak kullanılır..devlet büyükleri tarafından 4 ton olarak gider ve frene basınçada 4 ton ile duran arabadır..
standart tı 2.5 ton dur..

hiç bi araçda olmıyan AHC sistemi diyem süspansiyon sistemi vardır tarlada sürer iken uçan halıda giyormuş havası verir içindekine..
satılıga düşenlerde bu sistem arızalanır ..
offroad yükselme kiti takıp sonrada satarlar..vs.. burası uzun hikaye..

tavsiyem mazotlu ekonomik bir araç ile günlük işerinizi kovalayın ..
L.C. vx 100 'ile özel ve güzel günlerde gezin derim..

istanbul ve ankarda sadece bunlara servis veren yerler var onlara göstermeden araç almayın..

hatta satılıklara bakmayın servislere gidin bakımını yaptıkları tavsiye edeçekleri araç olup olmadığı ögrenin..derim.

merhaba dostum 4-5 yaşlarında temiz bir L200 e bak derim. Belki kasalı istemiyorsun ama gerçekten çok konforlu, yüksek, kilitli, hem offroad yapabilir hem asfaltta basabilirsin, canavar. Hem aile arabası hem kamp piknik gezi offroad olarak aracı olarak kullanabilirsin

land cruiser, grand cherokee, discovery..
sonrası tamamen tercih meselesi.
bu üç araç hakkında detay verebilir, uzun uzun konuşabilirim.
telefon numaranızı pm ile göndermeniz yeterli.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR