Offroad Gezisi (kaynaklardan Nif Dağına Giriş-kavaklıdere Den Çıkış)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan GRANDCHEROKEE Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,071

GRANDCHEROKEE

Ana Kamp
Yer
GAZİEMİR İZMİR
merhaba arkadaşlar. 19 nisan cumartesi sabahı aracımızla kaynaklar köyünden nif dağına çıkmaya başladık. dağların arasından giderek bornova taraflarında kavaklıdere köyünün oralardan dağlardan indik. sabah saat 10 gıbı başladıgımız dağ yolları maceramız 7 - 7 buçuk saat sürdü. 5 er - 10 ar dakıkalık parça parça videolar çektik. aracımızın içinde giderken ön camdan yolu çektik. izlerken sanki araçta yolculuk ediyorsunuz gibi hissedeceksiniz. kimi yerlerde aracımızdan indik ve etrafı videoya çektik,resimler çekildik. resimleri ve videoları burada yayınlamaya çalışacağım. burada kapasite yetersiz gelirse,sistemin belleği yetmezse internete youtube'a koyacagım ve burada sızlere haber verecegım. gercekten cok guzel bır gezı oldu,resımlere ve vıdeolara bayılacaksınız.... dağlarda 4 mevsimi yaşadık.. kimi yerde hava tamamen güneşli,kimi yerde dolu yağışlıydı. karlı bölgelerin 100 metre altına kadar gittik ama araç yolu olmadığı için çıkamadık..dağın kimi yerleri karadeniz dağları gibiydi..bazı yerlerde yollar yarılmıştı,geçebilecek çok dar alanlar vardı yollarda... kemalpaşa-kaynaklar-torbalı arasında kalan dağlık ve ormanlık bölgemiz offroad gezileri için mükemmel elverişli bir bölge. hemen hemen 25 kilometre genişliğinde 50 kilometre boyunda bir bölge.... offroad gezisi sevenlere ,trekking sevenlere hitap eden büyük,güzel,heyecen verici bir bölge.... tüm türkiyedeki offroadçu ve trekkingçi arkadaşlara gerçekten gezmelerini tavsiye derim. google mapstan bakın, kendinize rotalar belirleyin ve atın kendinizi dağların ve ormanların kucağına...

Etiketler
Ynt: Offroad Gezisi (kaynaklardan Nif Dağına Giriş-kavaklıdere Den Çıkış)

Selam Mr. Forest,

Önceden haberim olsaydı ben de gelmek isterdim, bende de 2000 Jeep WJ var.

Artık bir dahaki sefere :smiley:

Selam Black ,

tabii ki , bir gün o rotaya veya çevredeki başka rotalara beraber gezi düzenleyebiliriz :smiley: (torbalıdan dağtekke köyü- çınardibi köyü-bayramlı köyü-kamberli köyü -yeni kurudere köyü rotası da güzel. yeni kurudere köyüne 1 - 2 kilometre kala vadinin dibinde derenin kenarındaki restoranda güzel bir öğle yemeği molası verilebilir. yemekler muhteşem değil,kötü de değil. ama restoranın lokasyonu,havası ve ortamı çok güzel. kafa dinlendiriyor.

Vallahi söyledikleriniz çok güzel :smiley:

Ben İzmir'de nispeten yeni olduğum için pek fazla rota bilmiyorum. Bu yüzden yeni geziler olduğunda fırsat yakalayabilirsem kesinlikle katılmak isterim :smiley:

videolar ve resimler onları çeken abimizde. usb ye yükleyip bilgisayarıma aktaracağım. ve internete yükleyeceğim.. birkaç güne kadar hallederim sanırım.

bır sure sonra kaynaklar köyünden tekrar dağlara çıkıp bornova ya da kemalpaşa taraflarından inmeyi planlıyorum. kaynaklardan dağlara çıkmaya başlayan toprak yola girdiğimizde hep toprak yollardan (bazı yerlerde toprak yollar daha da bozuk oluyor) gideceğiz. dağlar örümcek ağı gibi toprak yollarla kaplı.. kaynaklar köyünden dağlara çıkarız.. bir şekilde bornova ya da kemalpaşa tarafından ineriz. resimlerini ve videolarını koyacağım bu gezimizi Adnan Abim ve ben doğaçlama olarak yaptık. kaynaklardan dağlara çıktık, dağları keşfettik, bir şekilde kavaklıdere (bornova tarafında bir köy) den çıktık. sabah 09:30 dan akşam saat 5 buçuğa kadar eğlenceli bir dağ gezisi oldu...

Ben de off roadda yeniyim ama çok hevesliyim. Navara 4x4 var. Turlardan haberim olursa katılmak isterim.

'Ben de off roadda yeniyim ama çok hevesliyim. Navara 4x4 var. Turlardan haberim olursa katılmak isterim.'

merhaba erbilx;
etkinlik takviminde 03 mayıs cumartesı günü ''gaziemir-dağtekke köyü-bayramlı köyü-yenikurudere gezisi planı'' detayları var. isterseniz inceleyin.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR